Vybitý mobil v lese - ze 100 na 0

177
27.12.20 01:59

Vybitý mobil v lese - ze 100 na 0

Zdravím všechny, dnes se nám stala na procházce v lese zvláštní věc..Vydali jsme se se známým na procházku (okruh), cesta vedla po klasické turistické značce..Prvně se šlo přes asi 2 vesnice, částečně i lesem, nic zvláštního..Asi uprostřed lesa jsem zjistila, že mam vypnutý mobil, tak jsem ho zapnula, chvíli držel, do minuty opět vypnuto, zapnula jsem ho takto asi 4× po sobě a vždy mi to hodilo „stav baterie 0%“, což je mi divné, telefon jsem měla na 60% při příchodu do lesa, vyplá data, žádné „požírače“ baterky, nic..Telefon mám nový cca od srpna, funguje perfektně, vždy bez poruchy, baterie drží..Co mně však dostalo je to, že známému se stalo to samé a to měl baterii předtím na 100%, sám to nemohl pochopit a říkal, že mobil si před cestou nabíjel do úplna..Telefony se nám podařilo „nahodit“ až po vycházce, na mém bylo najednou okolo 30%, na jeho přes 70%..Má pro to někdo z vás logický vysvětlení? Furt na to musím myslet, fakt na mně padla tíseň, kdyby 1 telefon, ale oba? :( Žádný šílený mráz nebyl, bylo okolo nuly, venku jsme byli kolem poledne..Mám husí kůži ještě teď.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
143
27.12.20 02:35

Duvodem muze byt zima - treba iphony jsou tim znamy, ze jim v zime kleka baterka. Stava se mi to na prochazkach, kdyz nemam telefon v nejake teple kapse - nekdy ho staci proste v mrazu chvilku pouzivat a proste se vybije :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14187
27.12.20 06:36

@Theulina
Baterie může v chladnu ztratit až 60% kapacity, zvlášť když je starší… 8)
A to, že máš „nový“ telefon neznamená, že je skutečně nový, od výroby do konečného prodeje utekl klidně rok i víc a baterie „zestárla“… :nevim: 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1282
27.12.20 06:50

Nevim co za nevysvetlitelny jev hledas, proste chlad, nemusi byt pod nulou, je to proste elektronika, mne se to stalo uz nekolikrat a muzovi tez.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12328
27.12.20 07:19

No stalo se mi to, ale telefon už zůstal vybití…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
614
27.12.20 07:39

@Theulina Asi tam působí něco co to vybíjí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1256
27.12.20 08:10

Je to zimou. Také se mi takto vybíjí telefon… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2501
27.12.20 08:13

Dělaj to iPhony a ty starý běžně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8242
27.12.20 08:13

Taky se mi to teď párkrát stalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18484
27.12.20 08:25
@Theulina píše:
Zdravím všechny, dnes se nám stala na procházce v lese zvláštní věc..Vydali jsme se se známým na procházku (okruh), cesta vedla po klasické turistické značce..Prvně se šlo přes asi 2 vesnice, částečně i lesem, nic zvláštního..Asi uprostřed lesa jsem zjistila, že mam vypnutý mobil, tak jsem ho zapnula, chvíli držel, do minuty opět vypnuto, zapnula jsem ho takto asi 4× po sobě a vždy mi to hodilo „stav baterie 0%“, což je mi divné, telefon jsem měla na 60% při příchodu do lesa, vyplá data, žádné „požírače“ baterky, nic..Telefon mám nový cca od srpna, funguje perfektně, vždy bez poruchy, baterie drží..Co mně však dostalo je to, že známému se stalo to samé a to měl baterii předtím na 100%, sám to nemohl pochopit a říkal, že mobil si před cestou nabíjel do úplna..Telefony se nám podařilo „nahodit“ až po vycházce, na mém bylo najednou okolo 30%, na jeho přes 70%..Má pro to někdo z vás logický vysvětlení? Furt na to musím myslet, fakt na mně padla tíseň, kdyby 1 telefon, ale oba? :( Žádný šílený mráz nebyl, bylo okolo nuly, venku jsme byli kolem poledne..Mám husí kůži ještě teď.

To se mi stalo nedávno. Ale máš pravdu, pár béčkových hororu takto začíná :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2501
27.12.20 08:40

Na to mam radu, nosit u sebe ještě powerbanku. Když vim, že jdu někam dál do kopců, tak si to prostě beru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12328
27.12.20 09:32

Ale proc to bylo potom zase nabitý???
Kdepak, něco se děje!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6664
27.12.20 09:48

Stát se to může, neznám to sice u telefonu, ale u zrcadlovky, když používám nabíjecí akumulátory a je chladno. Ukazují stav třeba 60-70%, po 20 minutách jsou na nule. Po tom co je dám do vnitřní kapsy na tělo se trochu ohřejí a třeba po 30 minutách ne těle foťák ukazuje úroveň nabití cca 20-40%. Vždycky když chodím fotit v chladu tak nosím dvě baterie, jednu pod bundou a druhou ve foťáku a střídám je podle potřeby. A dělá to jak původní akumulátor tak 10 let starý, tak ten co jsem koupila loni. Takže žádný nadpřirozený jev, ale běžné chování elektroniky v chladu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36705
27.12.20 09:53

Me se stava, ze necham zapnute mapy a pekne mi to hreje v kapse a vybiji se bleskovou rychlosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36705
27.12.20 09:55
@g.sandova píše:
Ale proc to bylo potom zase nabitý???
Kdepak, něco se děje!

se to zahralo - ale kdo chce, vidi tajemno vsude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit