Vybrani dovolene materska/rodicovska

13
11.9.20 17:41

Vybrani dovolene materska/rodicovska

Ahojky holky :srdce:
Potrebovala bych poradit od zkusenych :lol:
Nastoupila jsem na materskou, ktera mi bude koncit cca unor/brezen 2021 pak az ta rodicovska…
V praci mam do konce tohoto roku 2020 narok na 17,5 dne dovoleny :srdce:
No a nechci aby mi na konci prosince tohoto roku propadla, j(vim ze ju klasicky neprevedou do roku 2021) jak to mam pls udelat?
Proste o ni zadat ikdyz mi jeste pobezi materska? :nevim:
Jako treba listopad/prosinec 2020
Vubec nevim totiz :nevim:
Diky moc za tady :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Lo
6223
11.9.20 17:43

K tomuto dotazu se s dovolením připojím, mám to téměř úplně stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1780
11.9.20 17:49

Jestli si to dobře pamatuji, tak mně jí proplatili :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42878
11.9.20 17:55
@kavenka píše:
Jestli si to dobře pamatuji, tak mně jí proplatili :mavam:

dovolena se proplaci pouze v pripade ukonceni pracovniho pomeru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
11.9.20 17:56

No ja prave sem cetla, ze spousta maminek to ani neresi a prijde zbytecne o penize prave :nevim:
Ne kazdy zamestnavatel je fer :( takze je lepsi si o to pred rodicovskou zadat
Jen nvm jak je to s tim prelomem roku, at mi zbytecne,,nepropadne,, :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
11.9.20 17:57
@matkabagristy píše:
dovolena se proplaci pouze v pripade ukonceni pracovniho pomeru

Nene, vyplaci se behem materske/rodicovske
Maj maminky na ni narok :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42878
11.9.20 17:58
@S.89 píše:
Ahojky holky :srdce:
Potrebovala bych poradit od zkusenych :lol:
Nastoupila jsem na materskou, ktera mi bude koncit cca unor/brezen 2021 pak az ta rodicovska…
V praci mam do konce tohoto roku 2020 narok na 17,5 dne dovoleny :srdce:
No a nechci aby mi na konci prosince tohoto roku propadla, j(vim ze ju klasicky neprevedou do roku 2021) jak to mam pls udelat?
Proste o ni zadat ikdyz mi jeste pobezi materska? :nevim:
Jako treba listopad/prosinec 2020
Vubec nevim totiz :nevim:
Diky moc za tady :*

proc by ti nemeli dovolenou prevest do dalsiho roku?
Budes mit narok na radnou dovolenou za md za rok 2020 i za rok 2021 (nove se to prepocitava, snad nekdo bude vedet presne jak)
Pozadej si o radnou dovolenou navazujici na materskou dovolenou a nasledne o rodicovskou dovolenou, ktera navaze na radnou dovolenou. Muzes pouzit tuto formulaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42878
11.9.20 18:00
@S.89 píše:
Nene, vyplaci se behem materske/rodicovske
Maj maminky na ni narok :srdce:

dovolena se proplaci pouze v pripade ukonceni pracovniho pomeru. Zamestnane zeny maji narok na radnou dovolenou navazujici na materskou dovolenou. V dobe radne dovolene neni zamestnankyne na materske ani rodicovske dovolene.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
11.9.20 18:02
@matkabagristy píše:
proc by ti nemeli dovolenou prevest do dalsiho roku?
Budes mit narok na radnou dovolenou za md za rok 2020 i za rok 2021 (nove se to prepocitava, snad nekdo bude vedet presne jak)
Pozadej si o radnou dovolenou navazujici na materskou dovolenou a nasledne o rodicovskou dovolenou, ktera navaze na radnou dovolenou. Muzes pouzit tuto formulaci.

Nevim, u dvou zamestnavatelu predeslych mam takove zkusenosti prave :(
Ze se musela vsechna dovolena vybrat do danneho roku, jinak nebyla prevedenA :( Jestli kecali, tezko rict, radeji si ju vzdy kazdy vybral :nevim:
Jinak to budu muset tak formulovat ze, nemuzu o ni zadat, kdyz mi pobezi jeste materska :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
11.9.20 18:06

Dovolená nesmí byt v souběhu s mateřskou. S rodičovskou myslím, že může… při rodičovské se může i pracovat, tak bych neviděla v souběhu problém. Spíš si člověk zbytečně dříve ukrojí z celkové částky RP 300tis. a dle toho se pak mění měsíční výše pobirane dávky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
11.9.20 18:08

Tak snad mi nereknou, ze za rok 2020 mam smulu :oops: :(
To by me pekne nastvali :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
261
11.9.20 18:08

Jinak podmínky převodu dovolené najdeš v zákoníku práce ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42878
11.9.20 18:09
@S.89 píše:
Nevim, u dvou zamestnavatelu predeslych mam takove zkusenosti prave :(
Ze se musela vsechna dovolena vybrat do danneho roku, jinak nebyla prevedenA :( Jestli kecali, tezko rict, radeji si ju vzdy kazdy vybral :nevim:
Jinak to budu muset tak formulovat ze, nemuzu o ni zadat, kdyz mi pobezi jeste materska :,(

o radnou dovolenou muzes pozadat behem materske dovolene takto

Zadam o radnou dovolenou navazujici na materskou dovolenou a nasledne o rodicovskou dovolenou navazujici na radnou dovolenou do… doplnis datum, nejpozdejsi mozne je v den 3. narozenin ditete.
Ostatni terminy uz pohlida ucetni. Po materske dovolene budes na radne dovolene, dostanes penize z prace. Nasledne budes na rodicovske dovolene a cerpat k tomu socialni davku rodicovsky prispevek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
42878
11.9.20 18:10
@awesomeone píše:
Dovolená nesmí byt v souběhu s mateřskou. S rodičovskou myslím, že může… při rodičovské se může i pracovat, tak bych neviděla v souběhu problém. Spíš si člověk zbytečně dříve ukrojí z celkové částky RP 300tis. a dle toho se pak mění měsíční výše pobirane dávky

pletes si rodicovskou dovolenou a rodicovsky prispevek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
11.9.20 18:10
@awesomeone píše:
Dovolená nesmí byt v souběhu s mateřskou. S rodičovskou myslím, že může… při rodičovské se může i pracovat, tak bych neviděla v souběhu problém. Spíš si člověk zbytečně dříve ukrojí z celkové částky RP 300tis. a dle toho se pak mění měsíční výše pobirane dávky

Prave ze de vybrat pred materskou, nebo pred rodicovskou-googl radi, ze pred nastupem na rodicovskou je to lepsi
Ze se tam nekrati nejsk ty dny prave :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama