Vybrání rodičovského příspěvku na manželův platový výměr

49
20.6.21 23:55

Vybrání rodičovského příspěvku na manzeluv platovy výměr

Ahojky mám takový dotaz.
Jelikož jsem zjistila ze jsem těhotná a potřebuji vybrat rodicak aby mi peníze nepropadli. Chtěla bych si co nejvíce navýšit tu měsíční částku. Ale jelikož jsem svůj plat neměla tak velký a měsíční částku muzu mít nejvíc 70% svého platu. Tak chci vyžití manželův příjem.
Ale moc to nechápu a nikam se nejsem schopna dovolat aby mi poradili.
Co jsem četla tak musí být platovy výměr za poslední rok? Ale můj muž změnil práci a je v ni půl roku. Půjde to i tak? Musím mít nějaký formuláře? A to půjdu na úřad práce a nebo nejdřív musím na pssz? Jsem z toho blázen ale prachy státu rozhodne nechat nehodlám.
Tak předem děkuji za jakoukoliv pomoc a odpověď. Papá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6447
21.6.21 00:12

Prachy statu urcite nenechavej, to by byla zcela zasadni chyba :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
21.6.21 00:20

@Jogrr no ze jo :D tak ted jen potřebuji pomocné info

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1605
21.6.21 03:02

@Klara133 manžel musí předložit na sociálce měsíční příjem rok před narozen dítěte. Takže nejspíše bývalý zaměstnavatel. S tím zajde na OSSZ, kde dostane denní vyměřovací základ a pak ty s tím jdeš na pracák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1431
21.6.21 04:12
@Klara133 píše:
Ahojky mám takový dotaz.
Jelikož jsem zjistila ze jsem těhotná a potřebuji vybrat rodicak aby mi peníze nepropadli. Chtěla bych si co nejvíce navýšit tu měsíční částku. Ale jelikož jsem svůj plat neměla tak velký a měsíční částku muzu mít nejvíc 70% svého platu. Tak chci vyžití manželův příjem.
Ale moc to nechápu a nikam se nejsem schopna dovolat aby mi poradili.
Co jsem četla tak musí být platovy výměr za poslední rok? Ale můj muž změnil práci a je v ni půl roku. Půjde to i tak? Musím mít nějaký formuláře? A to půjdu na úřad práce a nebo nejdřív musím na pssz? Jsem z toho blázen ale prachy státu rozhodne nechat nehodlám.
Tak předem děkuji za jakoukoliv pomoc a odpověď. Papá

Manželův výměr před narozením potomka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
21.6.21 05:25

Děkuji :-) A musí být vyloženě formulář nebo stačí jen výměr z práce? Objevila jsem ze na to nějaký formulář je ale to bych musela hnát manžela do bývalé práce 🙈 tak jestli to jde i bez neho?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9227
21.6.21 05:37

@Klara133 není to 70% platu. Kdy se tento blud konečně přestane šířit a opakovat :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49
21.6.21 05:45

@Cenarius no nevím zda je to blud ale na stránkách sociálního zabezpečení to tak píšou. A co jsem se koukala na jiné diskuze a případné články tak taky. Ja s tim zatím zkušenost nemám. Takže uvidíme co mi řeknou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22639
21.6.21 05:56

Muž půjde na OSSZ a nechá si vytisknout dvz za rok před narozením dítěte. Ten pak dodáš na up a zvednes to pošle toho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9227
21.6.21 06:12

@Klara133 je to 70% redukovaného denního vyměřovacího základu a to je napsaný i na stránkách ČSSZ. Tak neříkej opak ;) teď jsem se tam díval :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1605
21.6.21 06:42

Manžel měl z práce od ucetnich a z toho mu pak dali dvz na ossz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
77412
21.6.21 06:51
@Kriss Tina píše:
Muž půjde na OSSZ a nechá si vytisknout dvz za rok před narozením dítěte. Ten pak dodáš na up a zvednes to pošle toho.

Ne, manzel pujde nejdříve do byvale prace, necha si od ucetni vyrobit prilohu k nemocenske, ppm… A teprve s tou pujde na ossz a teorve pak mu dpocitaji ten dvz. A jeste to povetsinou nebyva na počkání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1669
21.6.21 07:24
@Klara133 píše:
Děkuji :-) A musí být vyloženě formulář nebo stačí jen výměr z práce? Objevila jsem ze na to nějaký formulář je ale to bych musela hnát manžela do bývalé práce 🙈 tak jestli to jde i bez neho?

Tak do bývalé práce bude muset jít tak i tak. Rozhodně nestačí výplatní páska ani žádný platový výměr.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22639
21.6.21 07:32

@j.a.n.i1 my to řešili pár měsíců zpět a muž do bývalé práce jít nemusel, paní na OSSZ mu to vyjela sama a na počkání :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3151
21.6.21 07:44

@Klara133 To bych si pískala, kdyby byla mateřská 70% platu, ale čím víc vyděláváš, tím menší podíl dostaneš…
Jinak si to vyřiď co nejrychleji, ať to stihneš vybrat.
@Kriss Tina že by došklo k takovému pokroku a zvládli to sami? :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat