Vybrat císařský řez nebo přírozený porod?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
K.topi
Povídálka 27 příspěvků 11.02.19 21:16
Vybrat císařský řez nebo přírozený porod?

Zdravím, chtěla bych poprosit maminky o zkušenosti a názory :)
Před šesti lety se mi plánovaným císařem (KP) narodila dcera. Období v nemocnici bylo náročné hlavně psychicky a myslím že hlavní problém byl právě v tom plánovaném CS - žádná euforie z miminka, divná otupělost, uplakanost.. rovnalo se to až poooomalu doma.. na druhou stranu po operaci fyzicky vše Ok, žádné problémy ani velké bolesti, při odchodu z porodnice jsem byla jako rybička.
Teď jsem 6.mesici a zanedlouho mě to tedy čeká znova 8o. Gynekolog mi slibuje dát na výběr co se týče porodu (samozřejmě, pokud bude vše Ok). A to je pro mě šílený. Přála bych si spíš přirozený porod, zažít to, zvládnout to.. ale samozřejmě se ho i bojím. Bojím se i operace ale říkám si, že fyzicky to nebylo nic hrozného a psychiku bych už snad zvládla líp, když už vím co čekat. Zvažuju i to, že když už mám jednou rozřezaný břicho a zachovalou vagínu, proč si ji teď ničit (bojím se zhoršení kvality sexu po porodu). To vám možná bude připadat povrchní, ale prostě je to taky část, která k tomu patří :mrgreen:
Jak byste uvažovali a co byste si zvolili? :srdce: Dekuju moc za vaše odpovědi :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
beruska9
Extra třída :D 10901 příspěvků 11.02.19 21:20

Tak ono nikdy nevis, co se jak vyvrbi, ale nevybrala bych si cisare bez zdravotni indikace. Ale neziju v CR, takze jsem se nebala rodit prirozene, co ctu pribehy z ceskych porodnic, tak nevim nevim :think:

Příspěvek upraven 11.02.19 v 21:22

Aduš8
Závislačka 3448 příspěvků 11.02.19 21:21

Já první rodila sekcí, teď jsem v 16.tt a sekce mě čeká znovu. Ale po porodu jsem žádné psychické ani jiné problémy neměla, šestinedělí jako by nebylo. Navíc už vím, do čeho jdu. Já ale nejsem zastáncem přirozených porodů za každou cenu. Na druhou stranu, kdybych mohla rodit normálně, tak jdu do toho. Jizvy se zahojí :kytka:

Oliverka28
Zasloužilá kecalka 620 příspěvků 1 inzerát 11.02.19 21:25

Já se spíš divím, že Ti dají na výběr. Ja kdybych po prvním císaři neměla problémy s jizvou tak se mě ani nikdo neptá jak chci rodit a nechají mě rodit přirozeně.

Martanka92
Kecalka 342 příspěvků 11.02.19 21:30

Já mám první dceru císařem a druhou přirozeně. Nikdo se mě na to ani neptal, jak bych chtěla rodit. Prostě mi primářka řekla, že nevidí důvod, proč by to nešlo přirozeně a na rom jsem zkončila. :P a jsem za to i na jednu stranu ráda. Sice z přirozeného porodu si pamatuji sotva půlku a to byl před 20 měsíci, ale bylo zajímavé si projít oběma porody a moci je porovnat. Bohužel to nemám úplně objektivní, protože po přirozeném porodu jsem měla zánět močových cest. A trvalo 14 dní, než se na to přišlo

K.topi
Povídálka 27 příspěvků 11.02.19 21:37

Ano, doktor mi řekl, ze to nechají na mě. Možná bych byla raději, kdyby to rozhodli a já se tím nemusela trápit ;)

Bídžej
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 11.02.19 21:37

@K.topi já tedy nemám zkušenosti se sekcí, ale u přirozeného porodu jsem měla nástřih jako blázen, sesili mě jako prase a i se mi do toho dostala infekce, stehy se rozjížděly.. a první sex po šestinedělí byl úžasný a je doteď. Za mě lepší, než před porodem :palec:

Bídžej
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 11.02.19 21:38

@K.topi jo a dřív jsem hodně trpěla na kvasinky, mykózy a takové problémy - po porodu už nikdy :dance:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.02.19 21:41

Ja rodila prirozene po porodu 5 tydnu jsem dostala madivni infekci delohy kdy jsem si cipek nahmatala u vchodu pochvy hruza 2 mesice jsem se stoho dostavala a to jsem lezela i na kapackach aby mi antibiotika dali zilne. Je pravda, ze uz to dole nevypada jako pred porodem ale s partnerem sme se schodly ze sex je lepsi nez pred porodem i ja si ho nevim proc vic uzivam. Az se rozhodnem pro druhe tak bych chtela cisar uz bych se bala.

K.topi
Povídálka 27 příspěvků 11.02.19 21:43

@Bídžej my jsme po sekci měli sex po 14 dnech a vzala jsem si to jako takovou velkou výhodu.. ze když už, tak aspoň sex je pořad stejný. Pro nás je intimita důležitá, nejsem z těch, co by chtěli po porodu čekat měsíce. Díky za názoR a zkušenost :palec:

K.topi
Povídálka 27 příspěvků 11.02.19 21:45

@Bídžej to já taky :mrgreen: Půjdu kvůli vám přirozeně pokud to půjde :D!

K.topi
Povídálka 27 příspěvků 11.02.19 21:49

@Oliverka28 muzu se zeptat jaké problémy a v jaké fázi těhotenství vám je zjistili? Zatím se mi konkrétně na jizvu nikdo nezameril, ale bříško ještě není velké, tak předpokládám, ze by to prislo pozdeji.. ?

lorelai947
Kecalka 357 příspěvků 11.02.19 21:49

Já čekám dvojčátka a pokud bude vše v pořádku, přála bych si rodit přirozeně. Vůbec jsem neuvažovala o ničem jiném. Pro dítě i pro tvé tělo je to prostě to nejlepší… Každá operace má svá rizika, a císař operace je… :nevim:

lucynka25
Echt Kelišová 8666 příspěvků 11.02.19 21:49

@K.topi jelikož jsem prožila oboje (1.porod normální cestou, ale kleštěmi a 2.porod císařem pro váhu 4600g), rozhodně bych při 3.dítěti volila opět přirozenou cestu.
Asi jsem měla smůlu, ale hojilo se mi to půl roku, pořád se mi to trhalo, měla jsem dreny, bolesti skoro měsíc :roll: jo, po porodu kleštěmi taky žádná hitparáda, ale aspoň jsem mohla jakžtakž fungovat..
Rozkojila jsem se hned i po císaři, takže tohle porovnávat nemůžu, ale za mě přirozeně, pokud máš volbu, i je to pro miminko zdravější a bezpečnější pro tebe ;)

Příspěvek upraven 11.02.19 v 21:50

Bídžej
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 11.02.19 21:50

@K.topi no upřímně, jestli ti přijde dlouho počkat 6 týdnů (což bys měla i po sekci), tak se na přirozený porod vyprdni a nech se zase fiknout. Protože stejně tak by to mohlo přijít dlouho několik hodin skučet a tlačit :nevim:

Pokud chceš rodit přirozeně jen proto, abys to „zažila“, tak se obávám, že budeš zklamaná :( přirozeně se rodí hlavně kvůli imunitě a adaptaci dítěte a aby se zbytečně nerezalo do břicha, což už ale ty za sebou máš.

Držím palce, ať je rozhodnutí snadné :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Sluníčkář Klus nejdříve politoval své děti a pak oznámil deal s miliardářem

Zpěvák Tomáš Klus (32) neztrácí dobrou náladu a radost ze života a přál by... číst dále >

Došly prachy? Bývalá miss Houdová bude kněžka, vzniká tady Guru Jára syndrom

Nevíte, co dál se svým životem, a zároveň si na něj potřebujete vydělat? Zdá... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >