Vybrat si milence (otec dítěte) nebo "nového" partnera?

Anonymní
26.4.21 10:27

Vybrat si milence (otec dítěte) nebo "nového" partnera?

Zdravím, jdu si sem ze zvědavosti pro názory. Co by mohlo mít větší budoucnost.

Mě je 20, milenci 35, kamarádovi 25 ( bývalý)
Otěhotněla jsem neplánovaně s milencem, ale na potrat už bylo pozdě.
Zůstala jsem u rodičů. Milenec se rozvádí a odešel od manželky.

Zajímá se, stará se a chtěl by se o nás starat i dál. V začátku to pro mě byl skoro sen, že by jsme mohli být rodina. To poblouznění ale rychle opadava i díky všemu tomu dusnu kolem.

S kamarádem jsme spolu byli 2 roky od mých 16 do 18. Dá se říct, že spíš taková dětská láska. Ikdyz jsme se rozešli, tak jsme si zůstali hodně blízcí.
Když se o mé situaci dozvěděl, stal se mi velkou oporou a hodně mi pomáha, stará se o mě. Doprovází mě k doktorovi atd.
Celá tahle situace nás hodně spojila.

Zatim co milence táta absolutně odepsal (toleruje ho jen protože je to otec dítěte), tak s kamarádem si rozuměli velmi dobře už dřív a teď mu v očích ještě víc stoupl.

Chtěli by jsme to s kamarádem zkusit, ale já se bojím. Jestli ho do toho nenatlačila jen ta situace. Jak by nakonec ustál být otcem dítěti, které není jeho. A já mám stále špatný pocit vůči milenci, že ho tímto podrazim, když se chtěl starat. A tím se bojím, že ublížím i kamarádovi, když s námi stále bude i někdo třetí.

Tak když mi někdo poví jeho pohled na věc, budu ráda.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9092
26.4.21 10:39
@Anonymní píše:

Zajímá se, stará se a chtěl by se o nás starat i dál. V začátku to pro mě byl skoro sen, že by jsme mohli být rodina. To poblouznění ale rychle opadava i díky všemu tomu dusnu kolem.

S kamarádem jsme spolu byli 2 roky od mých 16 do 18. Dá se říct, že spíš taková dětská láska. Ikdyz jsme se rozešli, tak jsme si zůstali hodně blízcí.
Když se o mé situaci dozvěděl, stal se mi velkou oporou a hodně mi pomáha, stará se o mě. Doprovází mě k doktorovi atd.

Zatim co milence táta absolutně odepsal (toleruje ho jen protože je to otec dítěte), tak s kamarádem si rozuměli velmi dobře už dřív a teď mu v očích ještě víc stoupl.

Chtěli by jsme to s kamarádem zkusit, ale já se bojím. Jestli ho do toho nenatlačila jen ta situace. Jak by nakonec ustál být otcem dítěti, které není jeho. A já mám stále špatný pocit vůči milenci, že ho tímto podrazim, když se chtěl starat. A tím se bojím, že ublížím i kamarádovi, když s námi stále bude i někdo třetí.

Chudak dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
26.4.21 10:40

Ty to bereš pěkně fofrem holka. Nejdřív tlak na milince, aby všechno rychle vyřešil a když se rozhodl odejít od manželky, tak ho najednou nechceš a najdeš si kamaráda. Takhle se dospělý a rozumný člověk nechová. Bohužel se potvrdil názor z minulé diskuze. Jsi ještě nedospělý dítě, co se nedokáže postavit životu čelem. Vztahy nejsou vždycky jen sluníčkový, patřil k nim i to občasný ochlazení a řešení nepohody a problémů, ale to jde mimo tebe, co? Toho chlapa je mi líto. Chtěl se ke všemu postavit čelem, postarat se o tebe a dítě, rozbil si rodinu, jenže mu uniklo, že ty jsi jaksi poněkud povrchní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3897
26.4.21 10:42

Obě možnosti jsou k ničemu a ani s jedním to nemusí vyjít, ale taky může :-)
Snažíš se vybrat to lepší ze dvou špatných rozhodnutí..

Stejně jako mladá děvčata čekají na prince na bílém koni, mladí kluci zachraňují dámy v nouzi. Kamarád nejspíš jede v tomto režimu. Není to nic špatného, ale samo o sobě to nestačí a pokud tě zachrání, hrozí riziko, že pak půjde zachraňovat jinou.
Milenci se vztah rozpadl z nějakého důvodu, přeskakuje ze vztahu do vztahu a to proč se mu rozpadl první vztah si přinese sebou. Může tam být víc viny jeho bývalé, ale taky nemusí. Zvaž u něj i věkový rozdíl - ty budeš v nejlepších letech a on začne dědkovatět. Jaké má zázemí, práci. JEstli se třeba v roli podváděné neocitneš za chvíli sama.

Rada žádná, žádné řešení není ideální, ale zkus si o tom promluvit s tátou, co mu jako chlapovi na milenci vadí. Třeba to důležité je a třeba ne.

V každém případě ti držím palce :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1263
26.4.21 10:42

Ty už jsi tu psala, jak všemu necháš volný průběh, jak o víkendu milenec manželce řekne, že se rozvádí a že už si stěhuje věci na chatu. Jsi to ty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16972
26.4.21 10:44

Tvoje dítě má základní právo znát svoje kořeny a mít kontakt se svým biologickým otcem. Zejména když tento o své dítě zájem má. Musíte se dohodnout na tom, jak se bude zapojovat - jinak se o to budete soudit a to bude ještě horší.

Přes to nejede vlak - ten člověk bude navždycky součástí tvého života - jako otec tvého dítěte.

Jakékoliv pokusy to zatajit a odignorovat povedou jen k větším problémům, zejména když celé to drama evidetnně bude znát spoustu lidí, takže varianta dítěti lžeme o jeho biologickém otci skončí tak, že mu někdo v tu nejméně vhodnou chvli vykecá jak je to doopravdy a způsobí to ještě větší mrzení.

Jinak teda přestaň rozhodovat za svého kamaráda a prostě s ním svoje obavy prober a nech na něm, jestli do toho půjde. Je svéprávný a příčetný, nemůžeš sama rozhodnout že to nezvládne a nazdar. ano - happy end ti nikdo nezaručí, a sešívané rodiny jsou složité.

No stalo se- to už nezměníš a musíte se naučit fungovat s tím, co máte.

Projdi třeba tuhle knihu, dej ji přečíst svému kamarádovi a pobavte se o tom, co a kde vidíte jako hlavní rizika a jak je řešit.

https://www.kosmas.cz/…treti-rodic/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1119
26.4.21 10:44

No takhle si měla přemýšlet před otěhotněním.
Každopádně bych se neupínala ani na jednoho z nich a soustředila se na příchod miminka. Ono se to nakonec rozhodne samo. Nikde není napsané, že si partnera musíš vybrat hned :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2548
26.4.21 10:47
@Anonymní píše:

Co s tim ma co spolecneho tvuj tata, vybiras podle nej, nebo co? Bud jsi citove dost plocha, nebo nemas rada ani jednoho z tech dvou, podle toho, co pises. Milenec, at se stara o dite, uprit mu to nemuzes. Kamarada do toho nezatahuj, protoze mu ublizis. Jemu na tobe asi musi hodne zalezet, kdyz by te bral i s cizim ditetem, pro tebe je podle vseho jen varianta, jak nezustat s ditetem sama. Chudak to dite hlavne. :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9092
26.4.21 10:48
@FraDeu píše:
Ty už jsi tu psala, jak všemu necháš volný průběh, jak o víkendu milenec manželce řekne, že se rozvádí a že už si stěhuje věci na chatu. Jsi to ty?

Ježíš to je ona? https://www.emimino.cz/…elat-424499/ No věk sedí. Tvl holka propleskni se

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9926
26.4.21 10:49

:) neplánovaně otěhotněla a na potrat už bylo pozde :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
537
26.4.21 10:56

Měla bys dát šanci otci dítěte, když už byl dost dobrý na to, aby zplodil, tak by měl být dost dobrý na to, aby vychovával. To, že máte nějaké třenice, to má leckdo. Aspoň se oba naučíte spolu vycházet, když už spolu budete mít dítě.
Kamaráda nech být, hodný kluk Tě nakonec bude nudit a nejspíš ho časem pošleš k vodě. A to si fakt nezaslouží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.21 10:58

@FraDeu ano jsem

• Citovat
  • Nahlásit
1263
26.4.21 11:02
@Anonymní píše:
@FraDeu ano jsem

Takže žádný posun? Co teda milenec? Už je odstěhovaný na chatě? Jak se k rozvodu postavila manželka?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.4.21 11:02

@Silverine247 dá se říct, že z nějaké části ano.. na tátovi mi záleží a když by s mým partner nevycházel, bude to mít velký dopad na vztahy v rodině. Tak bych tomu chtěla předcházet.

• Citovat
  • Nahlásit
1263
26.4.21 11:04
@Anonymní píše:
@Silverine247 dá se říct, že z nějaké části ano.. na tátovi mi záleží a když by s mým partner nevycházel, bude to mít velký dopad na vztahy v rodině. Tak bych tomu chtěla předcházet.

A Petr se ke všemu teda staví jak v tomto momentě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat