Vybudování podnikání z "nuly"

378
26.5.20 16:55

Vybudování podnikání z "nuly"

Ženy, jsou mezi váma podnikatelky, které vykřesaly podnikání s minimem vstupního kapitálu a daří se? Ráda bych se o tom s někým pobavila… :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

103
26.5.20 17:29

@jasatko ahojky, v jakém oboru bys chtěla podnikat? :) Je rozdíl, jestli budeš platit nájem, kupovat vybavení provozovny… A nebo jestli budeš podnikat z domova při ještě jiné práci…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
378
26.5.20 17:36

@Dotty90 Ahoj, jde mi o to, pobavit se s někým, kdo již podniká a frčí mu to:-) V tuto chvíli je obor nepodstatný. Ráda bych se občas poradila třeba v oblasti marketingu, jakou zvolit reklamu, nebo i jiné věci, které se podnikání týkají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4198
26.5.20 17:38

@jasatko prave obor je to hlavni. Nekde to jde z nuly, nekde bez vlastniho kapitalu neudela ani prd. A reklama to samy. Jsou veci kde je to nezbytny a jsou veci, kde jsou to vyhozene penize.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
378
26.5.20 17:41

@Cenarius Já vím… Ty tedy podnikáš v čem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
103
26.5.20 17:46

@jasatko rozumím. Já začínala z nuly a první roky byli fakt těžké. Začínala jsem v roce 2010 v 18ti letech. Ale pravda je, že v tom roce byla krize a špatně se začínalo. Ovšem dnes jsem maximálně spokojená. Prvních pár let bylo těžkých, dalších několik let, jak jsem si vybudovala klientelu, tak jsem pracovala denně 12h. Jenže pak začalo tělo vypovídat a já cítila psychicky i fyzicky, že musím něco změnit. Našla jsem si zaměstnance a začala si brát víc volna. Dneska pracuju 5-6 hodin denně ale přitom příjmy jsou nadstandardní.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
378
26.5.20 17:51

@Dotty90 Tak to je pecka, tleskám! A prosím o jaký se jedná obor?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
103
26.5.20 18:00

@jasatko kadeřnický salon. :mrgreen: ale právě každý obor je jiný… Dneska lidi prahnou po službách a kvalitních řemeslníků je málo. Celkově mám pocit že je všeho málo… všude lidí čekají x týdnů a měsíců než se na ně dostane řada. Ať už jde o lékaře, služby, remesla…Dnes jsou lidé ochotni do sebe a do kvality investovat. Pak už záleží, jestli potřebuješ vstupní kapitál a vzít si půjčku… Nebo jde o e-shop atd atd… Tak už prozraď do čeho se chceš pustit :lol:???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
378
26.5.20 18:13

@Dotty90 Já tušil, že to budou služby… Já zvažuju eshop - děsně mě láká se vrhnout do prodeje vlastní „kolekce“… jenže tohle je strašně těžké… proto kdyby tu byl nějaký eshopista, bylo by to super

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
103
26.5.20 18:22

@jasatko no tak to je úplně jiná… :mrgreen: u eshopu je blbé, že je hrozně velká konkurence a srovnávání cen. Mám kamarádku, která má e-shop s potřebami pro domácí mazlíčky. Jsou docela originální, protože je sama vyrábí. Ale dělá to při práci. Nabídka je hrozně velká. Ale začínala minulý rok a kdo ví… Třeba ji to bude jednou plně živit. Vlastní kolekce je hodně originalni a osobitá. Což je jedinečné a bude tě to odlišovat od ostatních. :palec: Hlavně se nenech ničím odradit. Hrozně fandím lidem co se pouští do podnikání. Nic není nemožné. :lol: nejlepší reklama je spokojený zákazník a v době Facebooku jde reklama sama a bez velkých investic…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
378
26.5.20 18:27

@Dotty90 jsi zlato, díky moc :kytka: vymyslet originální prodejný kousek je výhra:-) strašně mě baví pohodlná móda… třeba já jsem prostorově výrazná a najít moderní kousek, který je pohodlný a nevypadá jako neforemná plachta je celkem oříšek, ale nevím, jestli všechno vsadit na plus size velikosti, když je nás menšina:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
103
26.5.20 18:38

@jasatko a proč ne :lol: právě je to originální. Specifikovat se na určitou skupinu žen/lidí je často úspěšnější, než se snažit zavděčit všem :lol: náhodou mě to přijde super. Věřím, že mladé ženy krev a mlíko často narážejí na to, že oblečení je jak pro důchodkyni. A pak ji to zbytečně sundavá sebevědomí a řeší svoji postavu v negativech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
378
26.5.20 18:48

@Dotty90 je ale sakra těžké konkurovat bonprixu… musím vše promyslet, propočítat a pak do toho vlítnout… jinak to nezjistím

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
103
26.5.20 18:52

@jasatko každopádně musíš být trpělivá. Není nic hned. Přeji ti hodně štěstí. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2553
26.5.20 19:01

Ahoj, nedávno jsem prodávala (díky bohu, konečně) své plus size kousky ze šatníku ve vel. 46/48 a během pár dní to bylo vše pryč!! není pravda, že je to menšina, je hrozně moc silnějších žen i holek a fakt se dá slušně nakoupit leda tak v Kiku a Bonprixu (když teda beru normální ceny), jinak to jsou kusy jak pro důchodkyni z veřejných záchodků na autobusáku :mrgreen: takže cílovka dobrá a pokud máš dobrý střihy, materiály a styl, tak směle do toho :potlesk: jen od toho ze začátku nečekat zázraky a nechat si i jiný příjem, než se to rozjede, holt to budeš dělat po nocích atd. Jinak platformy pro e-shopy jsou i skoro zadáčo, stačí být trochu IT gramotný :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama