Vyčerpání rodičáku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.12.18 22:44
vycerpani rodicaku

Dobry den maminky.Chci se Vas zeptat za kamaradku ktera si nevi rady. Vsude jsme to hledali na internetu;ale odpovedi jsme se nedockali.Muj dotaz zni. Kamaradka ma holcicku v rijnu tohoto roku ji byly 2roky.Ma rodicak do 3let takze nastoupit by mela v rijnu 2019 zpet do zamestnani. Jenze vycerpala rodicak a ten ji konci ted v lednu bere posledni penize.Tim padem by byla pul roku doma za 0kc.Jeji dotaz zni.Muze ukoncit pracovni pomer drive v dobe rodicaku? A nahlasit se na UP? Protoze stejne by se do soucasneho zamestnani vratit nemohla.Diky za Vase rady

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineKriss Tina
Kelišová 7075 příspěvků 27.12.18 22:46

Může ukončit práci kdykoliv během RD, já dávala výpověď asi půl roku před synovyma narozkama, abych nemusela nastoupit zpátky.

Petrušačka
Ukecaná baba ;) 1335 příspěvků 27.12.18 22:51

…ale ona asi nedostane podporu v nezaměstnanosti, když se nahlásí na ÚP, ne? :think:

Kelišová 7075 příspěvků 27.12.18 22:53

@Petrušačka dostane pokud ji nepobirala v minulých 2 letech, podpora se dá brát dokonce zároveň s pobíráním RP.

zrcadlo
Kelišová 7115 příspěvků 27.12.18 22:54
@Petrušačka píše: …ale ona asi nedostane podporu v nezaměstnanosti, když se nahlásí na ÚP, ne? :think:

Dostane, ale jen tu minimální (nikoliv počítanou ze mzdy), protože půjde rovnou z RD, neodpracuje ani jeden den.

Gumidci
Závislačka 4331 příspěvků 27.12.18 22:57

Ať ovšem počítá s tím, že pokud bude registrovaná jako uchazeč o zaměstnaní, tak pokud jí nabídnou práci, tak bude muset jít, jelikož pokud odmítne, tak bude sankčně vyřazena

PaníBovaryová
Závislačka 4371 příspěvků 27.12.18 23:01

Nechapu, proc chce udelat takovou blbost. Na RD si muze privydelavat ja chce,ne? Na UP se muze registrovat jako zadatel (neplest s uchazecem) a pokud ji v puvodni praci nechteji, at ji daji vypoved s odstupnym.
Pokud pujde na UP jako uchazec, budou s ni zachazet jak s h*vnem a pokud ji nabidnou praci a ona ji nevezme -treba jenom kvuli hlidani male, tak ji vyradi a muze si zdravotni platit jak chce. :roll:

Kelišová 7075 příspěvků 27.12.18 23:01

@Gumidci bude muset na pohovor, ale žádná normalni firma nevezme ženskou která bude chtít upravovat pracovni dobu protože má malé dítě apod… Stačí se na pohovoru prezentovat jako úplný idiot, oni ji dají razítko že tam byla a že nemají zájem a je v suchu. ..

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 64172 příspěvků 3 inzeráty 27.12.18 23:06

@PaníBovaryová A proc by ji mel davat zamestnavazel vypoved s odtupnym, kdyz ona je ta, kdo se nemuze vratit?

Kelišová 7075 příspěvků 27.12.18 23:11

@PaníBovaryová ale zaměstnavatel chce aby se vrátila, ten ji nic dávat nebude, když nedá sama vypoved musí se po 3. narozkach dítěte vrátit. Já to taky tak měla, syn ve 3 ještě nechodil do skolky a nemohla sem se vrátit na původní pozici, ani ty směny by nebyli slucitelne s péčí o skolkové dítě. Tak sem dala výpověď, RP jsem měla než nastoupil do školky a pak sem šla do nové práce, jediný rozdíl že sem nevyplnovala tu mezeru mezi RP a novou prací registraci na UP.

Slečna Ferka
Extra třída :D 10215 příspěvků 27.12.18 23:20

Myslím, že kamarádka to podělala. Kdyby třeba měsíc před koncem rodičáku snížila příspěvek na stovku měsíčně, trval by rodičák až do toho věku dítěte, kdy by se rozhodla dobrat zbytek - třeba až ve 4 letech dcery. Ale pokud už jsou poslední peníze na cestě, tak má smůlu.

Kdyby byla na rodičáku, bude krytá pojištěním, vydělávat si může jinde, než kde je zaměstnaná. Případný návrat/nenávrat by řešila v těch 3 letech dítěte.

PaníBovaryová
Závislačka 4371 příspěvků 27.12.18 23:23

@Kriss Tina zalezi na duvodu, proc se “nemuze vratit”. Mozna jsi tehdy mela pozadat zamestnavatele o upravu pracovni doby? Zda se mi, ze rodicum vyhovet musi, pokud tomu nebrani zavazne provozni duvody. Ale kdyz jsi to mohla lehce vyresit jinak, proc ne :palec:

Gumidci
Závislačka 4331 příspěvků 27.12.18 23:24

@Kriss Tina v dnešní době se situací na trhu práce, jsou zaměstnavatelé rádi za kohokoliv, ono pokud řekne rovnou,že si tím řeší svou situaci, vyčerpaný RP a neumístění dítěte, tak jí ani nemusí zaregistrovat

Kelišová 7075 příspěvků 27.12.18 23:38

@PaníBovaryová když sme dělali 12tky a ranní a odpolední na směny, kde ranní byla od 5 ráno a odpolka do 8 večer, tak mi nikdo směnu neupraví a nemám nikoho kdo by mi vodil dítě školky a z ní, popř hlídal když ve školce ještě nebyl. Ale proto sem měla ten RP rozvržený tak aby vystačil než bude školka a nová práce… @Gumidci tojo ale když vidím kolika matkám projde brát RP i podporu zároveň a jsou doma s malým dítětem tak si říkám že to nebude zas tak horké…

janny079
Zasloužilá kecalka 510 příspěvků 27.12.18 23:40

A proc si nepozada o peci o dite do ctyr let/sedmi let? Penize sice nedostane, ale zdravotni pojisteni ji stat hradit bude, muze byt doma. Zamestnavatel ji v te dobe prece nemusi vyhodit, jen ji nema povinnost drzet stejne pracovni misto. Jsem v podobne situaci, syn uz mel tri roky, rodicak jsem cerpala do dvou let. Mela.jsem v lete rodit, ale miminko umrelo pred porodem tak pecuji jakoze o triletaka a jsem doma. Zamestnavatel mi uz pred dvema lety smlouvu ukoncil, tak se nemam kam vratit. Aktualne nepobiram ani korunu, ale muzu byt aspon doma a v klidu. Pracak bych brala jako komplikaci, jen kvuli tomu dojizdeni tam a pohovory…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Vraha si mažu! Přátelé obviněného Davida začali s odvetou na sociálních sítích

Zatímco jednoho známí označují za milého chlapce, který se bohužel zapletl do... číst dále >

Rozhovor s primářkou nemocnice, kde leží Pomeje: Ročně u nás zemře 200 pacientů

Do Nemocnice Na Pleši byl před několika týdny přemístěn herec a producent... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Šárky: Máma na mě přepsala byt, švagrová je vzteky bez sebe

S bráchou jsme vyrůstali jen s mámou. Otec nás opustil asi rok po bratrově... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >