Vyčerpanost a každodenní únava

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.19 14:48
Vyčerpanost a každodenní únava

Ahoj všem, muj dotaz je v popisu, predem se omlouvam za chyby ale pisi z mobilu.
Je mi 36 let, deti s manzelem nemame ale pokousime se zhruba asi pul roku.
Uz delsi dobu na sobe pozoruji neskutecnou unavu, v praci delam na kratky a dlouhy tyden klasika 12stky. Je to manualne narocnesi prace ale nic hroznyho. Kdyz mam volno, doma nejsem absolutne schopna nic udelat musim se do toho hodne nutit. Uklid, vareni nakupy atd. Driv jsem i chodila cvicit nebo jsem cvicila doma ale ted absulutne ne, nechce se mi porad bych spala. Rano mam problem vstat z postele na 7 :zed:
Nevite o nejakych vyz. doplncich co by to mohlo zlepsit?
Diky za kazdou radu :kytka:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
jkra
Nadpozemská drbna 27423 příspěvků 27.03.19 14:51

Horcik a donutit se k pohybu.

Ninka11
Povídálka 23 příspěvků 27.03.19 14:51

To nejsi sama. Působí to teď na každého, protože je zrovna takové postavení hvězd https://www.youtube.com/watch?…

a né nadarmo se říká, že máš jarní únavu
prostě to chce přečkat :srdce:

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 911 příspěvků 27.03.19 14:52
@Anonymní píše:
Ahoj všem, muj dotaz je v popisu, predem se omlouvam za chyby ale pisi z mobilu.
Je mi 36 let, deti s manzelem nemame ale pokousime se zhruba asi pul roku.
Uz delsi dobu na sobe pozoruji neskutecnou unavu, v praci delam na kratky a dlouhy tyden klasika 12stky. Je to manualne narocnesi prace ale nic hroznyho. Kdyz mam volno, doma nejsem absolutne schopna nic udelat musim se do toho hodne nutit. Uklid, vareni nakupy atd. Driv jsem i chodila cvicit nebo jsem cvicila doma ale ted absulutne ne, nechce se mi porad bych spala. Rano mam problem vstat z postele na 7 :zed:
Nevite o nejakych vyz. doplncich co by to mohlo zlepsit?
Diky za kazdou radu :kytka:

Taky to tak mám, od prosince. Doufám, že se to s jarem zlepší. My tedy děti máme, mladší v noci špatně spí, od toho se to asi u mne odvyji, být tebou, tak si možná raději zajdu na preventivní prohlídku - ale já se tam taky nemůžu dokopat. :oops: takže pokud někdo něco poradí, budu ráda, momentálně zvažuju nějaký detox, jeden den jen pít třeba vodu a jen nějakou zeleninu ovoce, ale nevím, jestli mě to už tuplem nepoloží.

tini
Ukecaná baba ;) 1561 příspěvků 27.03.19 14:54

Ja bych vyrazila do prirody,nacerpat klid.Pokud se chystate na rodinu,budou sily potreba psychicke i fyzicke.Samozrejme vitaminy taky,ale to zajisti i obycejny Centrum.Hodne ven a na slunicko,to bych ja videla jako recept.A uz muzes pridat kyselinu listovou.

Monika4577
Povídálka 28 příspěvků 27.03.19 14:56

nejlepší lék :palec:

Premek_Orac
Závislačka 4817 příspěvků 27.03.19 14:57

Ahoj,
příčiny mohou být v podstatě dvě - buď je příčinou únavy hlava (stresová zátěž), nebo tělo (pak by se jednalo o fyzickou zátěž, nebo nemoc). Dobrá zpráva je, že nemusíš moc tápat čím to je, protoe to zpravidla bývá obojí :-), jen se každé podílí jinou měrou.
Ber to pouze jako základní rady, protože by si to zasložilo hlubší rozbor, ale… Není hanbou odpočívat. Neobviňuj se z toho, že jsi líná, každý někdy potřebuje odpočinek. Zkus si definovat nezbytné činnosti, k těm se ,,přemluv," ale to ostatní prostě odlož. Nic horzného se nestane.
Zkus se svěřit partnerovi, požádat ho o pomoc.
Co se týká snažení, tak dost často platí, že kdo chce moc, nemá nic a asi bych tedy i v tom zkusil odbourat určitý stresový faktor že chceš, dokud se nedostaneš z nejhoršího. Prostě se milujte pro radost, ideálně zkuste změnit prostředí, alespoň na víkendovém výletě, už je hezky na procházky, nebo bazén, nebo cokoliv, co bude změnou, protože často jen ta změna stačí k tomu, aby tě to vytrhlo z prostředí těch vlivů, které pak končí vyčerpáním (jedno, z jakého z těch dvou důvodů).
Zkus sama v sobě nahradit pocit že musíš, pocitem že můžeš. To ti taky uleví.
Kdybys byla chlap, tak ti řeknu mojí oblíbenou větu, když se cítím mizerně: ,,Hlavně, že nejsem ženská a nemusím rodit." :-))))))) Tak hlavu vzhůru a z povinností zkus udělat… radosti.

Marta41
Povídálka 24 příspěvků 27.03.19 15:00

mě pomáhá pohyb a příroda :dance:

IvaX
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 27.03.19 15:01

Máš v pořádku štítnou žlázu?

ka2ka
Extra třída :D 14571 příspěvků 27.03.19 15:03

nech si zkontrolovat štítnou žlázu u té je únava spavost typická

Saba77
Povídálka 26 příspěvků 27.03.19 15:04
:palec:
mrav
Nadpozemská drbna 26462 příspěvků 27.03.19 15:10

Je to jarní únava. Doplň vitamíny - nakup si čerstvé ovoce. Pokud to nepomůže, můžeš být z nějakého sterotypu vyhořelá. Pak bych ti poradil vzít si dovolenou a na chvilku ten stereotyp změnit - třeba si i s manželem užít a někam na týden vypadnout. :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.19 15:36
@IvaX píše:
Máš v pořádku štítnou žlázu?

Myslim že jo, žadne jine zdrav.problemy nemam

Demi
Závislačka 3779 příspěvků 27.03.19 15:39
@Anonymní píše:
Myslim že jo, žadne jine zdrav.problemy nemam

To se ale dá zjistit jen vyšetřením z krve a ultrazvukem.

carsa
Ukecaná baba ;) 1318 příspěvků 27.03.19 15:57

Pohyb, slunce, voda, vzduch, zdravé jídlo. Jarní únava bývá jednak z nedostatku vitamínu D (málo slunce přes zimu), C - málo čerstvé zeleniny a nedostatku pohybu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama