Vyčerpává mě jedno dítě, jak zvládáte dětí více?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 12:26
Vyčerpává mě jedno dítě,jak zvládáte dětí více?

Dobrý den, vkládám anonymně, nechci, aby mě někdo poznal. Mám 5 měsíčního syna a někdy je to s ním náročné. V noci se často budi, jsem nevyspala, unavená, teď je ve věku, kdy ještě nic pořádně neumí, snaží se lézt, ale nejde to a rozčiluje se, pořád vyžaduje mou přítomnost. Kolikrát jsem tak vyčerpaná, že být ho někam udala na celý den a noc a spala. Je pro mě nepředstavitelne mít další dítě. Proto se ptám maminek, jak zvladate více dětí? Kdo máte taky moc nespici dítě vyžadující pozornost, jak zvladate únavu a proč jste se rozhodly do toho jít znovu? A zlepší se to někdy? Myslím, až třeba začne sedět a hrát si, popřípadě chodit? Děkuji moc za názory.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Lama Lama
Hvězda diskuse 53783 příspěvků 02.07.19 12:29
@Anonymní píše:
Dobrý den, vkládám anonymně, nechci, aby mě někdo poznal. Mám 5 měsíčního syna a někdy je to s ním náročné. V noci se často budi, jsem nevyspala, unavená, teď je ve věku, kdy ještě nic pořádně neumí, snaží se lézt, ale nejde to a rozčiluje se, pořád vyžaduje mou přítomnost. Kolikrát jsem tak vyčerpaná, že být ho někam udala na celý den a noc a spala. Je pro mě nepředstavitelne mít další dítě. Proto se ptám maminek, jak zvladate více dětí? Kdo máte taky moc nespici dítě vyžadující pozornost, jak zvladate únavu a proč jste se rozhodly do toho jít znovu? A zlepší se to někdy? Myslím, až třeba začne sedět a hrát si, popřípadě chodit? Děkuji moc za názory.

Se dvouma to bylo mnohem lepší. Pozornost zajistil i starší, mladší na nás koukala, jak si hraje. Zábavu ji to zajistilo a mě to bavilo víc, než tajtrdlikovat sama před nenalozenym miminem

vannilka
Kecalka 117 příspěvků 02.07.19 12:31

Ony se pak děti lépe zabaví, unaví… Zkuste spíš poresit hlídání, abyste se mohla dospat. Zachvilku si najedete lepší rytmus a půjde to lépe :hug:

korneli
Kecalka 185 příspěvků 02.07.19 12:32

Neboj jak bude starší bude jen líp.

Rive
Ukecaná baba ;) 1872 příspěvků 02.07.19 12:33

No jak začne chodit…moje děti chodit neumí, jen běhají, od chvíle co začaly běhat, tak je do kočáru nedostanu, každé běží jiným směrem a ještě u toho vřeští.
Takže s láskou a slzou v oku vzpomínám na dobu, kdy jen leželi a čučeli.
Ono se řiká, že nejhorší je přechod z nula na jedno než pak dál.
Mám tří letou, rok a půl letého a 10 denní a zatím pohoda. Ti dva si vyhrajou spolu, tak už mě moc nepotřebujou, pak jen likviduju následky jejich hraní, ale nějak náročné mi to nepřijde.

Aduš8
Kelišová 5233 příspěvků 02.07.19 12:33

Synovi je 19 měsíců a upřímně, je to jako na houpačce. Když začal lézt a stoupat si, téměř mě nepotřeboval, začal i brzy chodit. Kolem 9.mesice přišla separační úzkost a to byl teprve nářez. Nemohla jsem se hnout na krok. Pak byl do roka a půl zlatý, začal sám spát i usínat. A od té doby začal znovu, hrát si už sám vydrží, ale chce se vším pomáhat, dělat to co maminka a většinou nadělá více škody, než užitku. Přes to všechno za pár dní přijde na svět jeho sestřička. Po porodu malého jsem se stala trochu flegmatičtější. Děti se musí umět nudit a to, že se vzteká, když mu něco nejde, ho jen žene víc a víc dopředu. Nejsem máma, co hned letí, když se rozbrečí a jeho vztekání mě už nechává chladnou úplně. Většinou rychle pochopí, že když se uklidní, zvládne toho daleko víc. Navíc, v tomhle věku už se s nimi člověk docela rozumně domluví.

murra
Kecalka 427 příspěvků 12 inzerátů 02.07.19 12:34

Zkus spat pres den, kdyz syn spi. O vikendu pozadej manzela, aby rano obsaral syna on a ty si prispi. A ano, zlepsi se to :-)

scentini
Závislačka 3651 příspěvků 02.07.19 12:34

Hele je to narocny, kolikrat fakt padam na pusu a jsem silene unavena. Ale zas starsi mi zabavi mladsi a ja aspon neco uklidim neco sedim a odpocivam. Ted mam strarsi pryc a s malou je to boj. Je zvykla na partacku, na hrani. Tak se ji musim mnohem vic venovat.

S.Berankinová
Kecalka 467 příspěvků 02.07.19 12:54

Proto jsem až do tří let syna zarytě tvrdila že druhé nechci. Nikdy! No a pak se to nějak zlomilo. Ale i tak jsem dlooouho váhala. Teď čekám to druhé. Synovi bude tento měsíc 7. Dvě děti rychle po sobě bych opravdu nezvládla. Na to nemám vlohy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 12:56

On se teď dostal fo období, kdy by chtěl spoustu věcí a nic z toho mu nejde, tak se vzteká. Nejde lézt, vzteka se. Otočí se na břicho, zpátky to nejde a vzteka se. A já ho nemůžu nechat vyrvat si plíce, začne se až dusit. To dame když nechce spát, tak v te postýlce rve jak na lesy a nejde ho utisit. Prostě mě hrozně vyčerpává. A momentálně mě děsí představa, že to všechno zaziju znovu ještě s kolikama a vším možným jiným. Syna samozřejmě miluji, ale někdy bych ho zavřela a nechala brečet :roll: Snad se to zlepší, až se s ním domluvím. Momentálně umí jen plakat a člověk neví kolikrát, co vlastně chce :roll:

kve-tinka
Kelišová 5186 příspěvků 2 inzeráty 02.07.19 12:56

Poridila jsem si druhe po 6 letech a doporucuji!! Odpocinula jsem si v praci od prdiku, kasicek atd. A ted odpocivam od prace :mrgreen: prvorozeny byl echt narocny, ted se s miminkem teprve szivame.

LindaPraha
Neúnavná pisatelka 15542 příspěvků 02.07.19 12:58

@S.Berankinová ja to tvrdila 2 a ctvrt roku. Strasny. Ted rikam, ze jsem se uz 5 let nevyspala :)

veria
Nadpozemská drbna 25809 příspěvků 02.07.19 13:08

@kve-tinka
Přesně, taky doporucuju rozdíl 6 let, je to ideální. Starší mladší trochu zabavi, dohlédne, prohraje si… dvě deti krátce po sobě bych já těžko zvladla, na to proste nemám. :lol: a to mi deti už od 2 měsíců spí prakticky celou noc.

Jinak jak začne lézt a pak chodit tak ne, bohužel se to nezlepší, všude vleze vše rozkramari neustále se mu musí byt za zadkem. Nosit, krmit, přenášet, litat za nim, učit na nocnik…zlatý mimino… nejhorší období je mezi jedním a dvěma lety. Pak se to začne pomalu zlepšovat a predskolak je už super. Takže vydržet no. ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 13:13

@veria to s mě moc nepotesila :lol: na to se právě těším, až bude už rozumný a budeme jezdit na výlety, už bude mít že všeho rozum, jen jak ty dva první roky přežít a nezblaznit se? :think: :lol: Ale to dítě by se snad mělo tím lezením více unavit…nebo ne? :lol: :roll:

dickys
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 1 inzerát 02.07.19 13:14

Já byla z prvního mimca taky hotová a když se na to zpětně podívám, tak dost zbytečně. S druhým už jednak víš co a jak a všechno si uděláš co nejjednodušší. První miminko jsem po každém nočním kojení nosila na rameni 15 minut na odříhnuti, potom uspávala na ruce a opatrně pokládala do postýlky, druhého mám od narození v posteli, takže jenom vyndám prso, když knourne, a spíme všichni dál. Podobné je to se vším. Popravdě ty 2 děti zvládám líp než jedno a to je mám dost brzo po sobě (20 měsíců).

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama