Vyčetl vám někdy přítel peníze?

Anonymní
8.2.21 17:02

Vyčetl vám někdy přítel peníze ?

Ahoj chtěla bych se zeptat zda vám někdy vyčetl přítel/ manžel peníze? A proč? Mám mateřskou plus on mi dává peníze cca 7000 Kč..dohromady mám na měsíc pro 3 lidí 17 tisíc. Do toho mám insolvenci takže musím platit i jí. Stane se že někdy nevyjdu s penězi protože se malé koupi oblečení atd co je potřeba do domácnosti, jídlo, plenky, hygiena atd. Nejvíc asi dáme za to jídlo. A právě občas se mi stane že nevyjdu a doma je pak zle. Přítel o insolvenci vy. Vyřizovali jsme jí spolu. Ale pořád mám doma má talíři že on mi dává dost a že když zaplatí jídlo mimo ty peníze co mi dává tak prakticky prý platí mé dluhy. Zaplatím mu WiFi, dávám na vodu, plyn elektřinu. A pořád mi přijde že ej to pro něj málo. Jak to máte vy? Vyčetl vám někdy peníze? U nás je to vždy když se blíží mateřská a já den před nemám z čeho nakoupit.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7945
8.2.21 17:06

Tak z jeho pohledu to tak muze vypadat, ze ti dava penize na tve dluhy, coz se mu evidentne prici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1366
8.2.21 17:11

No vzhledem k tomu, že jsi v insolvenci, tam asi úplně finančně nejgramotnejsi nebudeš. Udělala bych to taky že by vše platil přítel, on uvidi kolik co stojí a nebude ti moci nic vyčítat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1964
8.2.21 17:13

Mě dává chlap 12 tisíc a nikdy neřekl nic (to jsou jediné peníze co mám, rodicak nám chodí bokem na účet a ten sporime), ale je pravda, že já z toho žádné dluhy neplatim, protože žádné nemám. Nevím, kolik dáváš na insolvenci, ani nepíšeš co vše platíš, ale myslím si, že že by jsi měla měsíčně vycházet… Možná to chce hledat místa, kde by se dalo ušetřit ať to neposloucháš.

Já platím jídlo, drogerii, mobil a vše pro malého a když chci, tak se mi podaří i 2000,– - 1500,– ušetřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10172
8.2.21 17:14

Pokud ti udělal dítě v době, kdy už jsi byla v insolvenci, tak sklízí výsledek svého chování.
Oblečení na dítě bych kupovala v sekáči. Nové je drahé i pro lidi bez insolvence.
Nepíšeš, kolik měsíčně musíš splácet, tak ti tu neřekneme, zda umíš s penězy zacházet nebo ne.
Předpokládám, že nájem a věci kolem bytu platí on a těch 7000 je na jídlo, co kupuješ ty a dítě. Pokud ano, tak ti dává akorát, bez insolvence by ti 17000 na provoz domácnosti muselo stačit.
Asi bych mu sdělila, že o mé insolvenci věděl a s tím si mně uvázal na krk. Bez dítěte bys to mohla splatit z výdělku i bez něho.
Pak je tu ještě možnost, že půjdeš pracovat, necháš ho doma s dítětem a budeš mu přispívat ty. Jestli by se mu to třeba nelíbilo více. :jazyk:
Dítě jste měli mít, až na to budete mít. Chyba vás obou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4439
8.2.21 17:16

Jakože on ti dává peníze a ty z toho platíš část domácnosti? Takže to vlastně platí on. Máte to nějak složitě zařízené. Z mateřské si plať insolvenci a zbytek nech do domácnosti, abyste mohli společně hospodařit. A buď ráda, že máš chlapa, který tě podporuje a nejdeš po žebrotě. Výčitky, když nevyjdeš, sice nejsou fér, ale on tě drží nad vodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
394
8.2.21 17:23

Kolik měsíčně dělá ta insolvence? A jak dlouho se ještě bude splácet? Ono pokud vesměs všechno padne na ni, asi není moc kde uspořit. Na druhou stranu přítel moc dobře věděl do čeho jde, tak ať se nediví. A do takové situace ještě dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3014

Nevyčetl, ale my taky krom hypo nemáme žádné dluhy a umíme hospodařit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26192

Tak ať nakupuje on když se mu to zdá dost. :nevim: nám by to nevyšlo ani na to jídlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 17:27

@alena1995 psala jsem že platím WiFi, dávám na vodu, elektřinu a plyn.

• Citovat
  • Nahlásit
4897
8.2.21 17:29

Vezmeme to bod po bodu: 1.) nepíšeš jaké celkové máte příjmy (kolik celkově bere přítel) a jaké máte výdaje za jídlo, pleny, nájem atd.
2.) kolik je tvá insolvence a od kdy do kdy ji máš
3.) kolik jsi brala a co jsi dělala před MD a jak dlouho jsi v pracovním procesu.

Až tohle všechno sepíšeš, tak se můžeš ptát, zda-li umíš a nebo neumíš šetřit. :nevim: Bez toho ti tady nikdo neodpoví.
Nicméně přijde mi, že spolu jakoby nežijete. Každý si jedete na svém písečku. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 17:30

@Mahidevran insolvenci budu platit 3 roky jelikož jsem spadla do novely. Splátku mám na mateřské 2200 až nastouoim do práce splátka se mi zvedne a zůstane mi pouze životní minimum. Malé jsou skoro 3 roky a ta za tuhle situaci nemůže takže bych jí z toho ráda kdyby to šlo vynechala.

• Citovat
  • Nahlásit
47395
8.2.21 17:31

Kourite?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5141
8.2.21 17:33
@Anonymní píše:
Ahoj chtěla bych se zeptat zda vám někdy vyčetl přítel/ manžel peníze? A proč? Mám mateřskou plus on mi dává peníze cca 7000 Kč..dohromady mám na měsíc pro 3 lidí 17 tisíc. Do toho mám insolvenci takže musím platit i jí. Stane se že někdy nevyjdu s penězi protože se malé koupi oblečení atd co je potřeba do domácnosti, jídlo, plenky, hygiena atd. Nejvíc asi dáme za to jídlo. A právě občas se mi stane že nevyjdu a doma je pak zle. Přítel o insolvenci vy. Vyřizovali jsme jí spolu. Ale pořád mám doma má talíři že on mi dává dost a že když zaplatí jídlo mimo ty peníze co mi dává tak prakticky prý platí mé dluhy. Zaplatím mu WiFi, dávám na vodu, plyn elektřinu. A pořád mi přijde že ej to pro něj málo. Jak to máte vy? Vyčetl vám někdy peníze? U nás je to vždy když se blíží mateřská a já den před nemám z čeho nakoupit.

Tohle není vztah, ale nesmysl. Buď máte mít společný rozpočet, nebo jděte od sebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.2.21 17:34

@Maja25 přítel je voják z povolání a bere kolem 30-35 tisíc možná více. Já beru 10 tisíc protoze mám mateřskou do tohohle prosince ale chtěla jsme si jí dát do 3 let. Takže se mi to zmenší asi na 6000. On platí hypotéku, pojištění na auto, svůj paušál a věci okolo sebe a dává mi 7000. Na vodu, wifi, elektřinu a plyn jedeme půl na půl. Z toho já platím insolveci 2200. Pleny kupujeme na měsíc cc 5 balení někdy víc. Ubrousky, hygienu pro mě malou, a pro přítele jídlo, ovoce zelenina atd, věci do domácnosti. Před mateřskou jsem pracovala jako zdravotní sestřička na chirurgii a měla jsem cca 22 tisíc. Insolvenci mám od listopadu 2020 a platit jí budu po dobu 3 let.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat