Vycházíte vstříc při hlídání dětí?

Anonymní
14.12.20 19:50

Vycházíte vstříc při hlídání dětí?

Prosím o ponechání anonymu. Maminky, taková malá anketa… Hlídají vaše babičky vnoučata když se to hodí vám nebo si navzájem vycházíte vstříc? Mám 1,5r dcerku a jsem prakticky na vše sama, manžel má náročnou práci, zvládám to i s prací na částečný úvazek na HO krásne… Od tchyně mi nikdy nepřišla nabídka k pomoci ani ve výjimečných případech (učení na státnice, nemoc, horečky) spíše to většinou okomentovala stylem,,mě taky nikdo nikdy nepomáhal"… Ale když chce výjimečně vzít dcerku povozit na hodinku do kočárku, tak si ona určí čas se slovy,,tak si teď nějak porad když jsi nemocná, já chodím do práce a já přijedu za týden v neděli a vezmu ji do kočárku na chvíli"… je to vitální pracující paní, která nemá problém obrazit nakupaky celé odpoledne po práci… Jak to máte vy? Vycházíte si navzájem vstříc a pomahate? Nebo prarodiče se věnují vnoučatům až se to hodí jim? Je to spíše pro zajímavost tohle než že bych si chtěla stěžovat… :lol: mám k prarodičům i tchyni úctu a ráda jim se vším pomohu a vyjdu vstříc, nicméně tohle mě mrzí…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20583
14.12.20 19:56

Rok a puk starého si jeste nikdo nevzal ani na par minut. Tchyne bydli 600km daleko, takze ta tezko a mamka pracuje, takze si bere starsiho max na vikend, kdyz se to hodí ji. Kdyz sem tam nutne potrebuju pohlidat, treba k doktoru, tak ma dite i druheho rodice, takze si vse snazim zarizovat podle jeho smen a kdyz se uz stane, ze musim neco zařídit i s ditetem, tak to nejak zvladnu s nim, nebo reknu segre, ta miva vic casu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2580

Tyjo, moje mama uz se jako hlídací babička asi narodila. Rozkrajela by se. Ale je fakt, ze narok na hlídání prostě není. Kamaradce naopak mamka nehlida vubec, prostě nechce, chce klid. Respektive hlídá az ted, šestileté dítě. Které už je samostatné. Tchýně je mladší nez moje mama, navíc žije 70 km jinde, takže ta nehlida, ale kdyz přijede, o detech nevim. Je to prostě na každém, no. Moje mama nemá jiné koníčky, je sluchově postižená a možná to souvisí, je to rodinný typ, taková ta „slepka“ v nejlepším slova smyslu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1806

Kdyby nebylo manžela, tak se v tom při každé nemoci pěkně vymáchám. Ani jedna babička nikdy nenabídla hlídání když mi nebylo dobře. Nejsi v tom sama :mrgreen: Ale jinak moji rodiče pokud můžou (mamka hodně jezdí po doktorech ) tak moc rádi pohlidaji kdykoliv potřebujeme, pro vnoučata by se rozkrajeli :mrgreen:

Příspěvek upraven 14.12.20 v 20:03

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5679
14.12.20 19:57

Napišu mámě jestli si nepřijde (třeba zítra) pohrát se starší, nebo si ji nevezme do kočáru. Odpoví že jede ráno na nákup, odpoledne se může stavit. Nebo se staví až další den… Při nemoci mi vždy pomohla. Asi 4.den po porodu v noci druhá dcera šíleně brečela, nevěděla jsem co sni, tak jsem zavolala mámě a ta přijela bez debat.. Byli asi 2 hodiny ráno. Nikdy sama od sebe nenapsala „v neděli vezmu holku do kočáru“. Jinak chodí do práce, není čas na hlídání. Od tchyně pomoc nechci, to by bylo stejně podle ní.

Příspěvek upraven 14.12.20 v 19:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.20 19:58

Moje matka většinou pohlídá. Předtím když pracovala, tak třeba o druhém volnu, když už bylo třeba, vyjímečně po noční nebo před noční na chvilku. Ale to fakt, když to bude nutné..

Druhá babička hlídá o víkendu, tuším, že jednou si brala i volno přes týden. Ale taky vyjimečně. Většinou za ní přišel partner v pátek, že teď bude hlídat, aniž by se zeptal o týden dopředu tu otázku formuloval jinak - na to jsem ho zdrbala, takže ptáme se včas :)

• Citovat
  • Nahlásit
639
14.12.20 20:00

Mě tchyně hlídá když já potřebuji, nikdy mi neodmítla pohlídat i když to znamenalo odejít z práce dřív, ale já to zase nikdy nezneužívala a když jsem poprosila tak to mělo opravdu důvod. Teď co je v důchodu je to mnohem horší. Pořád slibuje, jak si je vezme, jak mi pohlídá ať si odpočinu a kde nic tu nic. :D Já jim tedy taky vycházím vstříc, pokud si někdy vzpomněli, že by chtěli děti na návštěvu, tak pokud to šlo (což šlo v 99%) tak jsme se domluvili.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52385
14.12.20 20:02

Mám babičku a dědečka velmi ochotné a hlídací. Ale vždycky, když hlídat potřebuju, poprosím - pokud v tu dobu nemáte vlastní program. A pokud máte, zařídím se jinak. A za vlastní program beru i to - jsem teď nějak unavený a moc se mi to nehodí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24111
14.12.20 20:04

Asi takhle. Samotným se jim to nehodí asi nikdy. Jako že by si vyloženě děcka třeba vzali samy od sebe. To se mi za těch 7 let asi ještě fakt nestalo. :lol: Takže hlídají, když my potřebujeme a děti jim prostě po předchozí včasné dlomluvě nacpu.

Ale už se mi i stalo, že jsem si domluvila na prázdniny 3 dny hlídání u tchýně tři měsíce dopředu a necelý týden před tím jsem s náhodou dozvěděla, že na to vlastně zapomněla, už si něco domluvila a hlídat tedy nemůže. To bylo fakt prima. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1327
14.12.20 20:26

Mame pevne dany pravidelny termin hlidani kazdy tyden, podle toho si planuju i praci a muzu se na to spolehnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
60008
14.12.20 20:26
@Anonymní píše:
Prosím o ponechání anonymu. Maminky, taková malá anketa… Hlídají vaše babičky vnoučata když se to hodí vám nebo si navzájem vycházíte vstříc? Mám 1,5r dcerku a jsem prakticky na vše sama, manžel má náročnou práci, zvládám to i s prací na částečný úvazek na HO krásne… Od tchyně mi nikdy nepřišla nabídka k pomoci ani ve výjimečných případech (učení na státnice, nemoc, horečky) spíše to většinou okomentovala stylem,,mě taky nikdo nikdy nepomáhal"… Ale když chce výjimečně vzít dcerku povozit na hodinku do kočárku, tak si ona určí čas se slovy,,tak si teď nějak porad když jsi nemocná, já chodím do práce a já přijedu za týden v neděli a vezmu ji do kočárku na chvíli"… je to vitální pracující paní, která nemá problém obrazit nakupaky celé odpoledne po práci… Jak to máte vy? Vycházíte si navzájem vstříc a pomahate? Nebo prarodiče se věnují vnoučatům až se to hodí jim? Je to spíše pro zajímavost tohle než že bych si chtěla stěžovat… :lol: mám k prarodičům i tchyni úctu a ráda jim se vším pomohu a vyjdu vstříc, nicméně tohle mě mrzí…

Do budoucna, pokud budu požádána, asi těžko odmítnu, ale sama se nabízet nebudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
497
14.12.20 20:28

Když byly děti takhle malé, prarodiče byli všichni pracující. Hlídali opravdu výjimečně, na dobu nezbytně nutnou. Později už bylo hlídání častější, ale přizpůsobovalo se jejich práci. Na návštěvy lékařů, nemoci apod. fungoval manžel. Ne, že by v případě nutnosti nepohlídali, to zas jo, nabídli se, že by si přehodili směnu, ale nepřišlo mi fér na ně nandávat starost o tak malé dítě, když si to mohl zařídit otec dětí. Tak od 4+ už si berou o víkendu děti často.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9754
14.12.20 20:37

Nějak mě nenapadlo o tom nikdy takhle přemýšlet… Moc hlídání nepotřebujeme, ale tchyně mi vyšla vstříc, když jsem potřebovala (dělala jsem třeba autoškolu, šli jsme s mužem na večeři, chtěla jsem jít do hospody za kamarády a muž měl noční). Zároveň já samozřejmě respektuju, když ona čas nemá (občas se to sejde). A když byl syn menší, tak u ní občas zůstával přes noc z návštěvy, protože chtěl.

Nemocná jsem naštěstí nikdy nebyla tak, že bych potřebovala hlídat a jinak hodně „hlídá“ muž, pracuje na směny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1465
14.12.20 21:02

Pokud tchyně pracuje, tak mi nepřijde vůbec divné, že po práci ještě radostně neběží hlídat vnoučata a nechává to spíš na víkend.
Mně nevozil nikdy nikdo, ani tak malé dítě, jako máš, nikdo nehlídal. Měla jsem do dvou let dvě a starala jsem se sama s manželem. Když mi bylo blbě a on byl v práci, tak holt děti měly volnou zábavu, pohádky na přání a těstoviny s kečupem. Přežili jsme vsichni. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7892
14.12.20 21:07

Ne. Tchyně mi odmítla pohlídat starší dítě i během porodu mladšího. Podle jejího slavného mínění jsem si to měla lépe naplánovat. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat