Výchova bez fyzických trestů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Enmamma
Závislačka 2722 příspěvků 07.05.18 16:23
Výchova bez fyzických trestů.

Maminky, jsem striktně proti fyzickým trestům, někdy ale přemýšlím jaké jiné výchovné alternativy zvolit, zvlášť když děti mají svůj den a je s nimi k nevydržení :mrgreen:. Poraďte mi prosím nějaké metody, které se vám osvědčily. Moc děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

AlphaOmega
Ukecaná baba ;) 1472 příspěvků 07.05.18 16:36

A co si tak představuješ pod pojmem fyzický trest?

stock
Echt Kelišová 7626 příspěvků 07.05.18 16:44
@Enmamma píše:
Maminky, jsem striktně proti fyzickým trestům, někdy ale přemýšlím jaké jiné výchovné alternativy zvolit, zvlášť když děti mají svůj den a je s nimi k nevydržení :mrgreen:. Poraďte mi prosím nějaké metody, které se vám osvědčily. Moc děkuji.

Záleží na situaci. Ani já fyzicky netrestam, nikdy.

Enmamma
Závislačka 2722 příspěvků 07.05.18 16:53
@AlphaOmega píše:
A co si tak představuješ pod pojmem fyzický trest?

Od plácnutí přes ruku, zadek až po výprask.

Enmamma
Závislačka 2722 příspěvků 07.05.18 16:54
@stock píše:
Záleží na situaci. Ani já fyzicky netrestam, nikdy.

A máš nějaké výchovné metody, když děti zlobí?

vbu
Stálice 80 příspěvků 07.05.18 17:00

Ja fyzicky netrestam. Teda dvakrat mi to ujelo kdyz vbehl do silnice, ale jinak fyzicke tresty nesnasim a kdyz mi to ujelo, mela jsem desny pocit selhani. Snazim se nastavovat hranice jinak, zalezi i na veku. Vetsinou to funguje tak, ze vysvetluju a pripadne odstavuj od cinnosti. Hazes piskem nebo kaminky na hristi kde jsou deti - jdeme domu. Nechces jet na kole vpravo = slezes z kola a jdes pesky atd. U uplne malinkych deti jde spis o zkoumani sveta, nez ze to dela dite naschval. Takze haze piskem nebo vecma - jdeme bokem, kde si to zkusi, caka vodou, ale mne to vadi, tak vymyslim variantu kde mi to na nervy nepoleze a nebude nicit veci. Jako zni to jednoduse, ale neni. Nervy mi ujedou, dite se vzteka, ale porad na tom spolu pracujem :)

Helileli
Závislačka 2631 příspěvků 07.05.18 17:02

Zlobeni je hrozně abstraktní pojem, uved nějakou modelovou situaci. Já tedy nejsem zarytý odpůrce fyzických trestu, ale děti už mi odrostly batolecímu věku, tak se většinou domluvíme. Nedokážu si představit, že bych přehnula devítiletého přes koleno a naplacala mu za to, že se vybodnul na slovíčka z aj a dostal kouli :lol:
Jinak obecně, vysvětluju, vysvětluju. Rozjivenost beru jako svůj prohřešek, že se děti nudí, tj. nevzala jsem je ven, načapala jsem jim nějakou sladkost atd. Zlou vůli trestám vykázáním do pokojíčku, zákazem činnosti. Některé rozvratné akce řeším tím, že rozdám úkoly a musí makat. Úklid, vynášení odpadů obyč i tříděný, skládání prádla… Když to po nich chci normálně, poprosím je o pomoc, většinou to děláme spolu, když jde o trest, musí hned, samy.

stock
Echt Kelišová 7626 příspěvků 07.05.18 17:03
@Enmamma píše:
A máš nějaké výchovné metody, když děti zlobí?

Já jejich „zlobeni“ beru jako fázi ve vývoji. Mrnavy deti nedělají nikdy naschvaly.
Co je pro Tebe zlobeni? Jak staré děti? V jakých situacích?

sediza
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 07.05.18 17:08

U nás funguje také odstavení od činnosti. Nejhorším trestem je, že jsem dala párkrát syna za dveře, že nemůže tady být, když zlobí. Neuposlechl totiž opakovaně. Jsou mu tři a půl a nikdy jsme mu fyzicky neublížili. Vysvětlujeme a vysvětlujeme :)

beeerush
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 07.05.18 17:10

Taky nepoužívám fyzické tresty, ale nervy mám jen jedny, tak často ječim :lol: Jinak máme metody, že když neposlechnou bude následovat třeba zákaz večerníčku, nekoupení oblíbené pochutiny apod. Na dceru fungovala pozitivní motivace-když poslechneš, dostaneš např. lentilku. V tom nejhorším období jsme dělali smajlíky/mračouny, když bylo za týden víc smajlíků, dostala odměnu, na které jsme se předem dohodli. Syn si však jede po vlastní koleji a je naprosto neuplatný, zatím se mi nepodařilo přijít na metodu, která by fungovala, takže ječim a snažím se ho nepřizabít :mrgreen:

vjerunqa
Závislačka 2834 příspěvků 07.05.18 17:16

@Enmamma Také děti fyzicky netrestám. A metodu žádnou nemám :D Vysvětluji, vysvětluji, vysvětluji, občas zařvu (když hrozí nebezpečí a já se leknu).

Alušáček
Závislačka 3004 příspěvků 07.05.18 17:24

@Enmamma Děti nebiju a žádné osvědčené výchovné metody nemam, prostě vysvětluju, občas nadavam :nevim: Mam starší dceru už skoro dvacetiletou a troufnou si říct, že vyrostla ve velmi slušnou a zodpovědnou slečnu i bez trestů, nebo možná díky tomu :palec:

Enmamma
Závislačka 2722 příspěvků 07.05.18 17:38
@beeerush píše:
Taky nepoužívám fyzické tresty, ale nervy mám jen jedny, tak často ječim :lol: Jinak máme metody, že když neposlechnou bude následovat třeba zákaz večerníčku, nekoupení oblíbené pochutiny apod. Na dceru fungovala pozitivní motivace-když poslechneš, dostaneš např. lentilku. V tom nejhorším období jsme dělali smajlíky/mračouny, když bylo za týden víc smajlíků, dostala odměnu, na které jsme se předem dohodli. Syn si však jede po vlastní koleji a je naprosto neuplatný, zatím se mi nepodařilo přijít na metodu, která by fungovala, takže ječim a snažím se ho nepřizabít :mrgreen:

To jsme na tom podobně. Nechci ale, aby si jednou z dětství odnesl, že jsem pořád jen ječela :mrgreen:

Enmamma
Závislačka 2722 příspěvků 07.05.18 17:42
@stock píše:
Já jejich „zlobeni“ beru jako fázi ve vývoji. Mrnavy deti nedělají nikdy naschvaly.
Co je pro Tebe zlobeni? Jak staré děti? V jakých situacích?

Mám dvě děti - 3 a 4 roky. Starší komanduje mladšího, vše musí být podle něj a mladší pak řve a řve. Když zasáhnu, vzteká se, hází věcmi, mlátí do mě, párkrát chtěl kousnout, ale neskousnul, vím, že mě má rád, většinou si to uvědomí, tak buší do věcí. Pak ho to mrzí a omlouvá se. Mladší zas rád plyve jídlo. Prostě ho už přestane bavit jíst, tak to někde vyplyvne a mě jde hlava kolem :mrgreen:

hulala
Kecalka 433 příspěvků 07.05.18 18:03

To já přes pr… vesele dám. :cert:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Jde to!

Naučte se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy. Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

Z oslavy narozenin se stal pohřeb, dívku zastřelili před nočním klubem

Eliana Ferreira Campos známá jako ‚Miss Barbye Marley‘ byla zastřelena před... číst dále >

„Jouda“ Youd chtěl zabít ženu a dítě: V letadle, kterým vletěl do domu, uhořel sám!

Některé věci vám prostě hlava nebere. Člověk ještě pochopí, že se někdo po... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

K životu nepotřebujete spoustu oblečení, říká Kamila Boudová

Vždycky ji zajímala móda. Kamila Boudová vystudovala oděvní design, pak... číst dále >

Reklama