Výchova děti podle dr Pekárovej

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

teeerinka
Kecalka 286 příspěvků 13.02.17 16:18
Vychova deti podla dr Pekarovej

Mam štvrtáka, ktorý mi pomaly prerastá cez hlavu. Celá naša výchova bola doteraz mierna, bez nejakých pevne stanovených pravidiel a povinností. V zúfalstve som hľadala vhodnú literatúru, ktorá by mi pomohla ako postupovať dalej.
Narazila som na knihy, prednasky doktorky Pekarovej a som uplne fascinovana. Doraz kladie na pevny rezim, rituály, pevne stanovené povinnosti v domácnosti, rôzne rozvrhy, plány. Hladam niekoho, kto vedie vychovu deti tymto sposobom :) a hlavne nejaku inspiraciu. Ako konkretne vyzeraju vase plany, vas rezim dna a co maju vase deti v podobnom veku na starostli - myslim, co robia denne, co je ich praca. :)

Reakce:

jahuhudka
Extra třída :D 10981 příspěvků 13.02.17 16:21

Takze 10 let bez mantinelu a pak tvrde mantinely?

bublinek
Kelišová 5111 příspěvků 13.02.17 16:34

Neřešila jsem s ní výchovu, ale oslovila jsem jí s jiným problémem.
Pokud Tě dr. Pekařová „oslovila“, tak bych nastudovala její literaturu, určitě tam má i příklady z praxe a aplikovala doma.
Já jsem si pořídila pro inspiraci knihy Děti potřebují hranice a Rodiče určují hranice od Jan-Uwe Rogge.

janoma
Kecalka 500 příspěvků 13.02.17 16:58

Tak trochu se řídím jejími radami. Leze mi na nevy"volná výchova"a podobne. Absolvovala jsem(v rámci práce)několik jejích přednášek a temer se vším se ztotoznim.To, že některé matky dávají dětem neomezené moznosti a akce se diví, že neposlechne? Že má dítě možnost volby? Ano má, může se rozhodnout, jakou si vezme čepici, ale ne jestli si vezme -20 čepici.
Dítě nemůže mít zodpovědnost, jako takovou, tu neseme my rodiče.
Já jsem doma dost vysvětlovala až mě to štvalo. Po vysvětlení stále proč. Až paní Pekařová mi ukázala, že
ne do zblbnutí opakovat. Teď už s klidem řeknu" protože jsem to řekla" a k mému úžasu, je to akceptováno

Xiraxinek
Generální žvanilka 23029 příspěvků 13.02.17 17:12

Já mám u sebe v PC její přednášku na výchovu dítěte do 7 let a super… Poslušnost, návyky apod. Navíc mi je tedy sympatická i celkovým přednesem, jelikož paní je taková ráznější a přitom vtipná, což je super :D Díky ní jsem třeba došla k jednomu - neopakuji, ale čapnu apod.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s českým Freddiem Mercurym: Na začátku mi nadávali do teploušů

Freddie Mercury žije! A je to Čech! Známý norský klub takto vychvaloval... číst dále >

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Přechodem trpí obě pohlaví, muži to však mají složitější

Zatímco menopauza je známá věc, andropauza je stále tak trochu tajemstvím.... číst dále >