Reklama

Výchova děti podle dr Pekárovej

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

teeerinka
Kecalka 286 příspěvků 13.02.17 16:18
Vychova deti podla dr Pekarovej

Mam štvrtáka, ktorý mi pomaly prerastá cez hlavu. Celá naša výchova bola doteraz mierna, bez nejakých pevne stanovených pravidiel a povinností. V zúfalstve som hľadala vhodnú literatúru, ktorá by mi pomohla ako postupovať dalej.
Narazila som na knihy, prednasky doktorky Pekarovej a som uplne fascinovana. Doraz kladie na pevny rezim, rituály, pevne stanovené povinnosti v domácnosti, rôzne rozvrhy, plány. Hladam niekoho, kto vedie vychovu deti tymto sposobom :) a hlavne nejaku inspiraciu. Ako konkretne vyzeraju vase plany, vas rezim dna a co maju vase deti v podobnom veku na starostli - myslim, co robia denne, co je ich praca. :)

Reklama

Reakce:

jahuhudka
Extra třída :D 10333 příspěvků 13.02.17 16:21

Takze 10 let bez mantinelu a pak tvrde mantinely?

bublinek
Závislačka 4965 příspěvků 13.02.17 16:34

Neřešila jsem s ní výchovu, ale oslovila jsem jí s jiným problémem.
Pokud Tě dr. Pekařová „oslovila“, tak bych nastudovala její literaturu, určitě tam má i příklady z praxe a aplikovala doma.
Já jsem si pořídila pro inspiraci knihy Děti potřebují hranice a Rodiče určují hranice od Jan-Uwe Rogge.

janoma
Kecalka 444 příspěvků 13.02.17 16:58

Tak trochu se řídím jejími radami. Leze mi na nevy"volná výchova"a podobne. Absolvovala jsem(v rámci práce)několik jejích přednášek a temer se vším se ztotoznim.To, že některé matky dávají dětem neomezené moznosti a akce se diví, že neposlechne? Že má dítě možnost volby? Ano má, může se rozhodnout, jakou si vezme čepici, ale ne jestli si vezme -20 čepici.
Dítě nemůže mít zodpovědnost, jako takovou, tu neseme my rodiče.
Já jsem doma dost vysvětlovala až mě to štvalo. Po vysvětlení stále proč. Až paní Pekařová mi ukázala, že
ne do zblbnutí opakovat. Teď už s klidem řeknu" protože jsem to řekla" a k mému úžasu, je to akceptováno

Xiraxinek
Generální žvanilka 23008 příspěvků 13.02.17 17:12

Já mám u sebe v PC její přednášku na výchovu dítěte do 7 let a super… Poslušnost, návyky apod. Navíc mi je tedy sympatická i celkovým přednesem, jelikož paní je taková ráznější a přitom vtipná, což je super :D Díky ní jsem třeba došla k jednomu - neopakuji, ale čapnu apod.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Student sdílel článek, že ženy nemají penisy. Vyloučili ho z novin a donutili rezignovat

Britského studenta Durhamské univerzity vyloučili nejen ze všech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama