Výchova dvou synů, nový vztah, ex a domluva

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
18
22.11.21 15:19

Výchova dvou synů, nový vztah ex a domluva

Ahoj, až skončí karanténa a manžel bude moc odejít zůstanu na výchovu synů sama (sází a půjčuje si peníze a nevidí v tom moc problém). Bojím se výchovy svých synů. Starší měl doteď dokonalé dětství a bojím se, že druhému (2 měsíce) to už nedokážu takhle zařídit. Přeci jenom, když jsme fungovali, jako rodina šlo to samo. Výlety, dovolené atd. Pak jsou to kluci a já mám strach z toho, jak je manžel bude úplácet tím, co já jim nedovolím a oni mi jednou řeknou, že chtějí k tátovi a zůstat u něj…A co nová partnerka? Z toho mám už teď husí kůži ale počítám, že s novým vztahem zájem o děti upadá nebo jaké máme zkušenosti vy? Ach jo…Mám v hlavě jen to, jak deti z rozvracených rodin nemohou dopadnout dobře…Prosím uklidněte mě, že to tak není 😪 🙏.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1526
22.11.21 15:24

Tak když sazí a půjčuje tak asi nebude moct utrácet za dárky ne?
Btv to jsi jako nevěděla dřív že sazí? Když spolu máte druhé dítě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8659
22.11.21 15:25

Stahujes kalhoty a ani nevis, jestli bude nakej brod. Klid :kytka: Muj exmanzel a otec deti desna backora, deti ho maj na haku. Pritel je raznej ale cestnej, chvili trvalo, nez si k sobe nasli cestu, ale o to je to ted lepsi. A to mam vsechny kluky uz nactilety.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26195
22.11.21 15:26

Hlavně klid. Ja skoro každý koho znám, je z rozvedene rodiny a lidi jsou to normální a i dětství měli šťastné. Pro mě se teda nerovná šťastné dětství- drahé výlety a dovolene nebo tuna dárků, ale hlavne pohoda a klid a vyrovnani rodice. Fakt pro to dítě je lepší mít rodiče oddělené a v pohodě, než mít úplnou rodinu, hromadu peněz, ale rodiče vynervene. A další partnerku neřeš, mozna bude mozna nebude. Možná pak ex bude víc s ní a děti necha na tobě a možná to bude fajn ženská a děti budou mít v životě další osobu, o kterou se můžou opřít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2410
22.11.21 15:27

Záleží jak vy se k tomu postavíte. Když si nebudete dělat schválnosti, budete se snažit spolupracovat pro dobro dětí, tak to dopadne dobře. Se sázením by měl sejmout nebo se jít léčit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.11.21 15:45

Mám dceru a jsem na ni sama, ex od našeho rozchodu na ni nepřispívá ani si ji nebere. Rozchod byl z jeho strany ( našel si jinou)
Povím ti jedno a to, že jsem si dceru hodně rozmazlila, chtěla jsem ji vynahradit ten nezájem od otce :(
Udělala jsem velkou chybu!
Teď je z mé dcery závislák na mě, rozmazlená, ničeho si neváží.
Přerostla mi přes hlavu a nemá ve mě žádnou autoritu ani respekt.
Takže rozpadem rodiny šlo celé dětství do hajzlu! Neměla jsem nikoho jiného, tak jsem se s ní bavila jako ze stejně rovným. Chová se jak dospělá, její názory a tak.
Myslím, že tohle už se vrátit nedá.

• Citovat
  • Nahlásit
18
22.11.21 16:05

@epsice Bude, bude vydělává dost…Samozřejmě že věděla ale be v této míře. Můj děda si taky občas vsadí na sport a k půjčkám mě bohužel nepotřebuje…A ano vím, že jsem blbá a klidně to napíšu veřejně. Bohužel druhé dítě nebylo plánované ale stalo se a já neměla :srdce: jít na potrat. Mám bydlení, peníze, úžasnou práci v místě bydliště a několik hodin budu učit i při mateřské, abych měla peníze navíc, skvělou rodinu ale neumím si vybrat chlapa…Amen… :( Teď plaším, hormony mám mimo už od porodu a hold se někde potřebuji vykecat, když mě ještě čeká 14 dní v karanténě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36851
22.11.21 16:33
@Makyy90 píše:
Ahoj, až skončí karanténa a manžel bude moc odejít zůstanu na výchovu synů sama (sází a půjčuje si peníze a nevidí v tom moc problém). Bojím se výchovy svých synů. Starší měl doteď dokonalé dětství a bojím se, že druhému (2 měsíce) to už nedokážu takhle zařídit. Přeci jenom, když jsme fungovali, jako rodina šlo to samo. Výlety, dovolené atd. Pak jsou to kluci a já mám strach z toho, jak je manžel bude úplácet tím, co já jim nedovolím a oni mi jednou řeknou, že chtějí k tátovi a zůstat u něj…A co nová partnerka? Z toho mám už teď husí kůži ale počítám, že s novým vztahem zájem o děti upadá nebo jaké máme zkušenosti vy? Ach jo…Mám v hlavě jen to, jak deti z rozvracených rodin nemohou dopadnout dobře…Prosím uklidněte mě, že to tak není 😪 🙏.

Jsem z rozvrácené rodiny a dopadla jsem dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6464
22.11.21 16:49

Tvé obavy chápu
ale nestresuj se dopředu…
je sice divné, že malý má teprve 2 měsíce (obecně ty rozchody těhotných či čerstvě po porodu žen moc nechápu), ale není to nic, co bys nemohla zvládnout..
musíš hlavně zajistit bydlení a slušné aloše a pak i svou práci a asi brzo jesle-školka, abys prostě dětem dokázala zajistit vše, co dnes potřebují (mimi ještě OK, ale nechtěj vědět, co stojí puberťák a jaké má představy o vánocích atd..)

moje kámoška si našla partnera po rozvodu s 2 kluky v pubertě a dodnes mají krásné vztahy (těm klukům už je hodně přes 30..), je to o lidech, situaci.. neexistují obecné poučky a vzorce ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6464
22.11.21 16:54
@Anonymní píše:
Mám dceru a jsem na ni sama, ex od našeho rozchodu na ni nepřispívá ani si ji nebere. Rozchod byl z jeho strany ( našel si jinou)
Povím ti jedno a to, že jsem si dceru hodně rozmazlila, chtěla jsem ji vynahradit ten nezájem od otce :(
Udělala jsem velkou chybu!
Teď je z mé dcery závislák na mě, rozmazlená, ničeho si neváží.
Přerostla mi přes hlavu a nemá ve mě žádnou autoritu ani respekt.
Takže rozpadem rodiny šlo celé dětství do hajzlu! Neměla jsem nikoho jiného, tak jsem se s ní bavila jako ze stejně rovným. Chová se jak dospělá, její názory a tak.
Myslím, že tohle už se vrátit nedá.

achjo
to byla obrovská chyba
chápu, proč jsi to udělala..
ale je to opravdu nevratné..
zkus s ní hodně mluvit, vysvětlit jí svou motivaci..
ale tu opravdovou Autoritu u ní asi nikdy mít nebudeš :-( Máma má být máma…

mám v okolí taky takovou samo-mamku, vím, že to myslela dobře, ale taky se s dcerkou baví jako kámošky (holce je teprve 12), tak to nechci vidět za tři roky…

Ono ta situace k této chybě svádí.. třeba se dá ještě na tom zapracovat, zkus to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25203
22.11.21 16:55

To nikdy nevíš, dokud to nezkusíš.
Já kvůli tomuhle držela v blbým vztahu ještě další tři roky…ze strachu, co by bylo.

Výsledek? Stejně jsme šli od sebe.
Otec syna nerozmazluje, je to tak půl na půl, občas mu dovolí blbiny, občas až příliš přísně vyžaduje jiné věci. Člověk se musí smířit s tím, že už nemá ten vliv, no…Stávají se takové ty klasiky, že ti dítě přijde od druhého rodiče rozjívené způsobem, jaký netoleruješ a dva dny to rovnáš (to je asi vzájemný)
Nová přítelkyně je docela peklo, to tě nepotěším, může to bejt hodně blbý. Ale taky hodně dobrý, záleží, jakou novou si domů přivede, no…
Moje macecha je skvělá ženská :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65202
22.11.21 18:04
@Makyy90 píše:

Vůbec neřeším novou partnerku ex atd.. jsem rada, že mám od něj pokoj. Nauč se to takto a máš vystaráno.. a to u nás má syn za poslední rok 3.tetu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65202
22.11.21 18:04
@Makyy90 píše:

Vůbec neřeším novou partnerku ex atd.. jsem rada, že mám od něj pokoj. Nauč se to takto a máš vystaráno.. a to u nás má syn za poslední rok 3.tetu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat