Výchova malého dítěte

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
18.11.21 18:10

Výchova malého ditete

Ahoj 🙂 Kdy si myslite že je taková ta hranice (v jakem věku ) přestat vyhovovat diteti ve všem po každé co zapláče, aby si na to nezačal zvykat, tz aby nezačal být rozmazlený a neskakal v budoucnu po hlave. Snad je to dobře napsane, své dite miluju, ale nechci za par měsíců litovat že beze mě neusne, že usne jenom na hrudi, při vysavači a tak, v budoucnu že si vše vypláče..když pláče tak mu udělám co mu na očích vidím a bojim se aby z nej nebyl za par měsíců rarach je mu měsíc takže ještě opravdu malinký.. Je mi jasné ze to budou lidi brát že se chci dítěte nejakym způsobem zbavit, tak tak to vůbec neni prosím 🙏 pokud máte nejake rady co udělat lépe nebo co vy byste udelali znovu lépe, tak budu šťastná ❤️jen prosím ne taktiku nechávat vyplakat, to nedám..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2124
18.11.21 18:14

Nemyslim si, ze je takova hranice. Ale mam taky mesicni mimco, takze asi nemuzu rict zkusenost. Ale nemyslim si, ze tim, ze tady pro nej budu, kdyz bude potrebovat spat na me, drzet za ruku nebo neco podobneho, jej rozmazlim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6949
18.11.21 18:28

Není hranice, rid se srdcem a instinktem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2550
18.11.21 18:32

Laskou dite rozmazlit nelze. Vytluc si to z hlavy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1372
18.11.21 18:33

Do roka určitě ta hranice není, to je prostě naplňování potřeb dítěte a pak poznáš, jestli se vzteká, protožes mu nekoupila nanuka (klidně neustupuj) a nebo brečí bolestí nebo nějakým trápením. Osobně si myslím, že rozumnou láskyplnou manipulací dítě nerozmazlíš nikdy, akorát ho naučíš, že u tebe najde pocit bezpečí a pochopení. (Uspávání, utěšování, vysvětlování apod.) S věkem samozřejmě přijde plno věcí, u kterých si nenech skákat po hlavě, ale to určitě není v situacích, kdy s dítětem jsi než usne nebo že se o něj staráš. To si nedělej starosti. I kdyby nějaké starší generace stokrát říkaly, jak si ho rozmazlíš, to tak vůbec nejde brát. Přece nenecháš bezbranné miminko někde samo brečet v postýlce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1424
18.11.21 18:35

Neposlouchej rady starších ročníku ;) Ne, vážně. Dceru jsem hodně nosila v šátku/nosítku a ne, není to závislák na nošení. Milovala jsem, když mi jako miminko usínala na hrudi, ale usnula stejně tak i v postýlce/kočárku. Bylo období - třeba měsíc, kdy jsem uspávala v náručí a pak zase byla doba, kdy stačilo říct dobrou a odejít. Teď je zase doba, kdy potřebuje při usínání mojí ruku. Věřím svému dítěti, že ví, co potřebuje a taky věřím svojí intuici, že poznám, kdy zkouší svoje hranice a moje nervy. Zrovna tohle usínání/nošení/mazlení/utěšování je podle mě hrozně důležité. U dcery vidím, že se v době, kdy ten kontakt potřebuje víc s něčím vyrovnává - období bez dudlíku, chození na nočník, hlídaní přes noc tatínkem…

Takže ve výsledku - neudělala bych jinak nic. Miluju jí a i když mě někdy štve jak po mě lozí a skáče, protože se chce tulit, v noci hledá mojí ruku a kňoura maminko maminko a já nemůžu pořádně spát, tak vím, že tohle nebude navždycky a za pár let, až si o mně bude myslet svoje, na to budu s láskou vzpomínat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3032
18.11.21 18:45

Syn ještě teď, v pěti letech, občas přijde, zalehne mě na křesle a usne :srdce: Ale je to míň a míň. Milovala jsem, když mi děti spaly na hrudníku, jako miminka, dcera i syn. V tomhle snad ani nejde dítě rozmazlit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1292
18.11.21 18:48
@Anonymní píše:
Ahoj 🙂 Kdy si myslite že je taková ta hranice (v jakem věku ) přestat vyhovovat diteti ve všem po každé co zapláče, aby si na to nezačal zvykat, tz aby nezačal být rozmazlený a neskakal v budoucnu po hlave. Snad je to dobře napsane, své dite miluju, ale nechci za par měsíců litovat že beze mě neusne, že usne jenom na hrudi, při vysavači a tak, v budoucnu že si vše vypláče..když pláče tak mu udělám co mu na očích vidím a bojim se aby z nej nebyl za par měsíců rarach je mu měsíc takže ještě opravdu malinký.. Je mi jasné ze to budou lidi brát že se chci dítěte nejakym způsobem zbavit, tak tak to vůbec neni prosím 🙏 pokud máte nejake rady co udělat lépe nebo co vy byste udelali znovu lépe, tak budu šťastná ❤️jen prosím ne taktiku nechávat vyplakat, to nedám..

Do roka se opravdu nedá o výchově moc mluvit. Je to naplňování potřeb. A miminko nerozmazlis tím, že ho budeš chovat. Přeci ho nenecháš brečet. To už fakt díky bohu neplatí a snad se to ani moc neděje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65262
18.11.21 18:50

Roční už mi rozumí, když řeknu ne, nebo mu řeknu, ať v postýlce udělá haji atd.. takže za mě ve chvíli, kdy jsem si jistá, že to dítě ví, co po něm chci.. ale.. nejdu na sílu, nosím v šátku a milion dalších věcí.. v pubertě už budu ta trapná matka, takže ty prtata si chci užít na Max

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3078
18.11.21 18:55

Novorozence nerozmazlis :-) je na tobe, jakou cestou se vydas, ja treba hodne jedu podle pana Studnicky a skupiny dovychova na fb…a neboj, to poznas, az zacne dite vyrvavat..hlavne takovych veci, jako mnamky, hrani si s nevhodnymi vecmi a tak..tam nastavis nejake hranice..,ale co se tyce noseni, spani..to je jen potreba lasky…dceru nosim kdykoli chce i ve 2 a pul letech…(pokud nenesu nakup, odrazedlo a jeste panenku :-D)…jedine co, tak kdyz jsem se rozhodla prestat kojit v noci, tak jsem nechala dceru plakat, ale byla jsem u ni a konejsila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3921
18.11.21 19:07

Teď v třech měsících dělám první pokusy - docela úspěšně se mi daří odbourat denní pobyt nonstop v náručí, trochu zavést režim a tak. Jenže to je spíš jako že to zkusím, a uvidím, co malinká na to, rozhodně ji nenechám plakat. Navíc se to strašně často mění, takže to, že teď si pěkně pohraje s hrazdičkou, pak zamrčí a usne, neznamená že to tak bude i za týden. U starší se cca od 10-11 měsíců dalo poznat, co je „rozmazlený vysírání“ a co je fakt potřeba a dalo se s tím nějak pracovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2303
18.11.21 19:17

O jak starém dítěti je řeč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2124
18.11.21 19:19

@PenelopaW

Zakladatelka ma mesicni dite (to tam pise).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36958
18.11.21 19:40
@Anonymní píše:

Pláč je pro dítě přirozená komunikace se svým blízkým. Vyplakat bych nenechávala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Run
20743
18.11.21 20:00

Mám desetiletou pořad v mé posteli :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...