Reklama

Výchova tříletého vzteklounka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 13:39
Vychova trileteho vzteklounka

Tak holky, musim se trosku vybreptat. Uf. Chtela jsem tak nejak probrat, zda dat ci nedat na zadek.. Hrozně s tim bojuju… Myslim si že je opravdu mnohem lepší neukazovat prevahu silou… ALE… Mam trileteho syna.. Je supr.. Mame krásný vztah… Jenže ma asi období vzdoru a opravdu hrozně moc se umí vztekat…Stojim si zatím co chci, s klidem, nekricim na něj a tedy nekdy to je fakt o nervy že rozdejhavam fakt hodně… Vzteka se, ne pořád ale když jo tak pořádně, nevadí stejně si pockam než si splní co je zrovna potreba… Např. dnes u babicky na obědě.. Myslí si že když už nechce jist, ze může od stolu… U babí to prostě bývá volnější, když maji prazdniny s klukama i od sestry.. Ale já jsem chtěla ať tu s nami u stolu posedi do té doby než vsichni doji… Tak vztek. Ale sedět musel… Laskyplnym nasilim jsem ho udrzela u stolu.. 8o :* :srdce: No ale ten krik… Smankote… A tak si rikam jestli už pak snad neni i lepší mu lupnout pres ten zadek… Jakože mu rict, kdyz se budeš takhle někde vztekat, tak bude zadek.. A stát si zatím, dokud se nesrovna, nebo jestli je ten vztek tak u malyho neovladatelny a prostě to prechazet dokud se nesrovna… :roll:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineLioness34
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 23.08.18 13:46

Já dokážu pochopit když dítě opravdu musí poslechnout důležitou věc ale sedět u babičky u stolu a čekat až doji všichni??? To mi přijde zbytecne vyhrocené…
Doma s manželem lpime na důležité věci a co se da domluvit se domluvíme a když je to důležité a proste se to musí dětem vysvětlím i proč a ony to pochopi …
To ze dítě musí čekat až doji všichni mi přijde zbytecne - je u babičky chce si jít hrát a sedět u stolu ho nebaví a chápu to…

Limi123
Závislačka 3283 příspěvků 23.08.18 13:47
@Anonymní píše:
Tak holky, musim se trosku vybreptat. Uf. Chtela jsem tak nejak probrat, zda dat ci nedat na zadek.. Hrozně s tim bojuju… Myslim si že je opravdu mnohem lepší neukazovat prevahu silou… ALE… Mam trileteho syna.. Je supr.. Mame krásný vztah… Jenže ma asi období vzdoru a opravdu hrozně moc se umí vztekat…Stojim si zatím co chci, s klidem, nekricim na něj a tedy nekdy to je fakt o nervy že rozdejhavam fakt hodně… Vzteka se, ne pořád ale když jo tak pořádně, nevadí stejně si pockam než si splní co je zrovna potreba… Např. dnes u babicky na obědě.. Myslí si že když už nechce jist, ze může od stolu… U babí to prostě bývá volnější, když maji prazdniny s klukama i od sestry.. Ale já jsem chtěla ať tu s nami u stolu posedi do té doby než vsichni doji… Tak vztek. Ale sedět musel… Laskyplnym nasilim jsem ho udrzela u stolu.. 8o :* :srdce: No ale ten krik… Smankote… A tak si rikam jestli už pak snad neni i lepší mu lupnout pres ten zadek… Jakože mu rict, kdyz se budeš takhle někde vztekat, tak bude zadek.. A stát si zatím, dokud se nesrovna, nebo jestli je ten vztek tak u malyho neovladatelny a prostě to prechazet dokud se nesrovna… :roll:

Ja jsem nikdy nebyla proti fyzickym trestum, ale po svych zkusenostech se ztotoznuji s nazorem, ze jsou naprosto k nicemu. Jen mamince se ulevi :-) Ted uz proti fyzickym trestum jsem, je to zbytecne, neucinne a vyhrocuje to situaci. Navic, jak si ma dite vysvetlit, ze nekdy u stolu sedet musi a jindy ne, podle tve nalady??

Triletaka bych nenutila sedet, dokud vsichni dojedi. Staci mi, kdyz nenuti me zvednout se od stolu take…

Příspěvek upraven 23.08.18 v 13:53

Krupka domaci
Povídálka 32 příspěvků 23.08.18 13:50

Tak zrovna to sezeni u stolu mi taky prijde prehnane.Nechces jist,nejez a muzes jit.To bych se uz rok poradne nenajedla,kdybych synka nasilim drzela u stolu :lol:

tininas
Zasloužilá kecalka 852 příspěvků 23.08.18 13:51
@Anonymní píše:
Tak holky, musim se trosku vybreptat. Uf. Chtela jsem tak nejak probrat, zda dat ci nedat na zadek.. Hrozně s tim bojuju… Myslim si že je opravdu mnohem lepší neukazovat prevahu silou… ALE… Mam trileteho syna.. Je supr.. Mame krásný vztah… Jenže ma asi období vzdoru a opravdu hrozně moc se umí vztekat…Stojim si zatím co chci, s klidem, nekricim na něj a tedy nekdy to je fakt o nervy že rozdejhavam fakt hodně… Vzteka se, ne pořád ale když jo tak pořádně, nevadí stejně si pockam než si splní co je zrovna potreba… Např. dnes u babicky na obědě.. Myslí si že když už nechce jist, ze může od stolu… U babí to prostě bývá volnější, když maji prazdniny s klukama i od sestry.. Ale já jsem chtěla ať tu s nami u stolu posedi do té doby než vsichni doji… Tak vztek. Ale sedět musel… Laskyplnym nasilim jsem ho udrzela u stolu.. 8o :* :srdce: No ale ten krik… Smankote… A tak si rikam jestli už pak snad neni i lepší mu lupnout pres ten zadek… Jakože mu rict, kdyz se budeš takhle někde vztekat, tak bude zadek.. A stát si zatím, dokud se nesrovna, nebo jestli je ten vztek tak u malyho neovladatelny a prostě to prechazet dokud se nesrovna… :roll:

Nejsem si jistá, jestli jsem situaci řádně pochopila. Ale … Jestli viděl, že ostatní děti mohou jít od stolu, ale on u něj musí sedět, tak je jasné, že se vztekal. A to není období vzdoru, ale spíš jen vzdor. Jednoduše chce dělat, to co ostatní lidé/děti, kteří/které jsou blíž jeho myšlení/světu.

Za to bych ho určitě netrestala.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 13:53

Sedeli všichni, i jiné děti… Proc by se nemel ucit nekde vydrzet sedet také… Ve skolce také budou sedet vsechny deti ve skolce… To se nemůže nic chtit po dítěti? Ja také respektuji určitá pravidla ve spolecnosti… Vzdycky mu řeknu ze ho mam rada, ale prostě jsou chvilky co je treba poslechnout… Taky ho poslechnu, když si chce hrat nebo potrbuje s necim pomoc… :D :mavam:

Limi123
Závislačka 3283 příspěvků 23.08.18 13:54
@Anonymní píše:
Sedeli všichni, i jiné děti… Proc by se nemel ucit nekde vydrzet sedet také… Ve skolce také budou sedet vsechny deti ve skolce… To se nemůže nic chtit po dítěti? Ja také respektuji určitá pravidla ve spolecnosti… Vzdycky mu řeknu ze ho mam rada, ale prostě jsou chvilky co je treba poslechnout… Taky ho poslechnu, když si chce hrat nebo potrbuje s necim pomoc… :D :mavam:

A proc nekdy sedet musi a jindy ne? Co je to za logiku, jak to ma to dite pochopit?

fotze
Kecalka 277 příspěvků 23.08.18 13:55

Taky mi zrovna tenhle případ přijde spíš jako buzerace. Chápala bych v restauraci, ale u babičky?

sepru
Kecalka 226 příspěvků 23.08.18 13:56

To sezeni u stolu u tříletého nechte být… nepochopí to, navic mi zrovna tohle nepřipadá až tak důležité jako třeba, aby šel za ruku přes silnici kde ho mohou přejet auta apod..
Z me zkušenosti, já si moc dobře pamatuji pedantskýho otčíma který tohle vyžadoval ( i facky lítaly) a mohu vám říct že jsem nesnasela tu dobu !! Muset !! Tam sedět než dojí… neměla jsem pak společné stravování vůbec rada …nevim no :think:

Limi123
Závislačka 3283 příspěvků 23.08.18 13:59
@sepru píše:
To sezeni u stolu u tříletého nechte být… nepochopí to, navic mi zrovna tohle nepřipadá až tak důležité jako třeba, aby šel za ruku přes silnici kde ho mohou přejet auta apod..
Z me zkušenosti, já si moc dobře pamatuji pedantskýho otčíma který tohle vyžadoval ( i facky lítaly) a mohu vám říct že jsem nesnasela tu dobu !! Muset !! Tam sedět než dojí… neměla jsem pak společné stravování vůbec rada …nevim no :think:

Jo, muj tata take chtel, abychom vzdycky poslechli uz z principu, pamatuji si tu bezmoc z pohledu ditete. Ja se se synem snazim vzdy domluvit a vetsinou to funguje. Nesmysly jako sezeni u stolu po nem nepozaduji, to az bude starsi a pochopi duvod. Ale pokud bych to pozadovala, tak vzdy a ne podle sve aktualni nalady.

KamisB
Kelišová 6797 příspěvků 23.08.18 14:00

Tak u nás ve školce teda nesedí a nečekají až dojedí všichni oběd.
Postupně odnášejí svoje věci a ti co jdou o obědě domů, tak si je rodiče vyzvedávají a kdo jde spát se jde na spaní připravit nebo ještě sedí u stolečků mimo a chvilku si hrají.

Jediný kdy se u nás nevstává od stolu je na štědrý den.

Takže ano děti se někdy vztekají, ale někdy si myslím, toho chceme po nich zbytečně moc.

Příspěvek upraven 23.08.18 v 14:01

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.08.18 14:00

Sedeli všichni, i jiné děti… Proc by se nemel ucit nekde vydrzet sedet také… Ve skolce také budou sedet vsechny deti ve skolce… To se nemůže nic chtit po dítěti? Ja také respektuji určitá pravidla ve spolecnosti… Vzdycky mu řeknu ze ho mam rada, ale prostě jsou chvilky co je treba poslechnout… Taky ho poslechnu, když si chce hrat nebo potrbuje s necim pomoc… :D :mavam:

@Limi123 píše:
A proc nekdy sedet musi a jindy ne? Co je to za logiku, jak to ma to dite pochopit?

Sedí pokaždé než dojime, jen prostě zkousel u babicky jestli mu neprojde driv odejít :)

fotze
Kecalka 277 příspěvků 23.08.18 14:02
@Anonymní píše:
Sedeli všichni, i jiné děti… Proc by se nemel ucit nekde vydrzet sedet také… Ve skolce také budou sedet vsechny deti ve skolce… To se nemůže nic chtit po dítěti? Ja také respektuji určitá pravidla ve spolecnosti… Vzdycky mu řeknu ze ho mam rada, ale prostě jsou chvilky co je treba poslechnout… Taky ho poslechnu, když si chce hrat nebo potrbuje s necim pomoc… :D :mavam:

Ve školce děti nesedí a nečekají až dojí všichni. Kdo dojí vstane a odnese si talíř. Jsou děti, co jí třikrát déle než jiné, proč by mělo 24 dětí sedět a čekat až dojí 25tý?

sepru
Kecalka 226 příspěvků 23.08.18 14:03
@Limi123 píše:
Jo, muj tata take chtel, abychom vzdycky poslechli uz z principu, pamatuji si tu bezmoc z pohledu ditete. Ja se se synem snazim vzdy domluvit a vetsinou to funguje. Nesmysly jako sezeni u stolu po nem nepozaduji, to az bude starsi a pochopi duvod. Ale pokud bych to pozadovala, tak vzdy a ne podle sve aktualni nalady.

Přesně tak jak píšete ..ta bezmoc to byl děs :oops: …a ještě když se za to trestalo tak to byl teda úlet..pamatuji si to dodnes.
A taky volim jako vy cestu.. až bude trochu starší a spíš tohle pravidlo pochopí.

Uživatel je onlineLioness34
Zasloužilá kecalka 636 příspěvků 23.08.18 14:04
@Anonymní píše:

Přesně jak píšou holky - jít přes cestu a rozhlizet se nebo jít za ruku ano ale sedět u stolu mi přijde jako fakt blbost na tom lpet…
Uvidíš - u nás opravdu funguje důležité věci poslechnou protože vi ze po nich nechci nebo netrvám na všem a vycházím vstric pokud to jde.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Bojovníci a haldy mrtvol: První fotografie z natáčení Jana Žižky jsou samá krev!

Bude to půlmiliardový projekt, nejdražší snímek v historii české... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >