Vychovatelka ve školní družině - zkušenosti v těhotenství

25.12.18 00:06

Vychovatelka ve školní družině - zkušenosti v těhotenství

Ahoj, jsem 11+1 a pracuji jako vychovatelka ve školní družině.. Můj dotaz směřuje na všechny, kdo mi dokáží poradit a říct svůj názor.. Pořád se potýkám s otázkou, zda jít na nemocenskou, či nikoliv… Na jednu stranu si říkám, že Zvládám dobře.. Na stranu druhou mám strach.. Přeci jen stres, různé dětské nemoci, jsem stále v pohybu, mám ranní směny (2× v týdnu od 6,00 do 7,30.. Poté do 8,10 dozor na chodbách, kde musíme stále chodit sem a tam)… Mám strach, zda zvládnu v dalších týdnech… Mé otázky tedy zní:
V kolikátém týdnu jste odchazely vy?
Umožnil vám ředitel školy vynechat ranní směny?
Jak se k tomuto povoláni staví doktor coby rádce v otázce kdy odejít na rizikové?
Je to mé první těhotenství.. S vedením školy bojuji již co jsem nastoupila a mám strach o jakoukoliv komunikaci, protože jsem vždy odešla s negativním výsledkem (například jsem chtěla umožnit návštěvu konzultace s mým otcem na onkologii)… Proto se ptám raději vás a posléze uvidím jak dál..
Díky za odpovědi ????????

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

295
25.12.18 00:21

No ja odchazela z druziny az 6 tydnu pred porodem :) ale me nic moc nebylo, praci jsem zvladala v pohode a do toho byly ve 4. a 5. mesici letni prazdniny. A nemela jsem teda ranni. To si musis rozhodnout sama, jak se citis, jak to zvladas, zas na nemocenskou muzes jit kdykoli kdyz toho na tebe bude moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5885
25.12.18 00:30

Já učím na prvním stupni a řešila jsem psychickou stránku věci. Fyzicky dobrý, sice člověk učí tělocviky atd., ale toho jsem se nebála. Nakonec jsem dovedla páťáky na druhý stupeň, vybrala dovolenou a ve 20tt nastoupila na neschopenku. Mnohem radši bych zůstala v práci na jiné pozici, ale to v našem případě nejde, když máme přesnou náplň práce danou zákonem. Ale měla jsem hodně náročnou třídu - 30 dětí, několik výchovných komisí měsíčně, napadení do krve, ohrožování nožem, dennodenní rozčilování se. Chodila jsem domů z práce 7 večer a už jsem ani neučila, jen řešila problémy. Měli jsme na škole zrovna 2 takové třídy a druhou bych měla brát v září na 2 měsíce, tak jsem poprvé v životě hodně zvolnila a odešla. Nechtěla jsem na neschopenku, on ani nebyl moc důvod, ale přeřadit mě nemůžou, leda bych musela podat výpověď a stejně by mi běžela 2měsíční výpovědní lhůta. Udělala jsem dobře, nová třídní učitelka té dané třídy vydržela učit třídu rok a odcházela s tím, že pije…Pokud řešíte jen fyzično, tak asi nevidím důvod odcházet. Chce to se v těhotenství hýbat, když se člověk nebude hýbat (procházky, cvičit), samozřejmě to bude mnohem dřív náročnější. Velmi jsem viděla rozdíl mezi sebou, která pravidelně cvičila, a kamarádkami, které celé těhotenství prolenošily. Určitě se může stát, že na Vás přiletí balón při vybíjení atd., ale tahle rizika se dají už trošku snižovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.12.18 00:38
@Mari.G píše:
Já učím na prvním stupni a řešila jsem psychickou stránku věci. Fyzicky dobrý, sice člověk učí tělocviky atd., ale toho jsem se nebála. Nakonec jsem dovedla páťáky na druhý stupeň, vybrala dovolenou a ve 20tt nastoupila na neschopenku. Mnohem radši bych zůstala v práci na jiné pozici, ale to v našem případě nejde, když máme přesnou náplň práce danou zákonem. Ale měla jsem hodně náročnou třídu - 30 dětí, několik výchovných komisí měsíčně, napadení do krve, ohrožování nožem, dennodenní rozčilování se. Chodila jsem domů z práce 7 večer a už jsem ani neučila, jen řešila problémy. Měli jsme na škole zrovna 2 takové třídy a druhou bych měla brát v září na 2 měsíce, tak jsem poprvé v životě hodně zvolnila a odešla. Nechtěla jsem na neschopenku, on ani nebyl moc důvod, ale přeřadit mě nemůžou, leda bych musela podat výpověď a stejně by mi běžela 2měsíční výpovědní lhůta. Udělala jsem dobře, nová třídní učitelka té dané třídy vydržela učit třídu rok a odcházela s tím, že pije…Pokud řešíte jen fyzično, tak asi nevidím důvod odcházet. Chce to se v těhotenství hýbat, když se člověk nebude hýbat (procházky, cvičit), samozřejmě to bude mnohem dřív náročnější. Velmi jsem viděla rozdíl mezi sebou, která pravidelně cvičila, a kamarádkami, které celé těhotenství prolenošily. Určitě se může stát, že na Vás přiletí balón při vybíjení atd., ale tahle rizika se dají už trošku snižovat.

Co se týká fyzické stránky jsem klidná.. Jsem tanečnice, na pohyb zvyklá.. Ale to co píšete vy.. Mám náročnou třídu.. Prvňáčky a ve třídě 12 IVP… Sama o sobě si myslím, že jsem dost silná povaha a mnohé zvladnu.. Jen si nejsem jistá v těhotenství… Já mohu mit pocit, že zvladam.. Že jsem dobrá a tak.. A přitom mohu ubližovat mímu… Jsem v této věci opravdu dost na váškách.. Mě se odcházet nechce.. Už jen kvůli zodpovědnosti být s prvňáčky co nejdéle.. Ale naléhá na mne rodina a partner…
Každopádně díky moc za odpověď! :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5885
25.12.18 00:51
@Blond23 píše:
Co se týká fyzické stránky jsem klidná.. Jsem tanečnice, na pohyb zvyklá.. Ale to co píšete vy.. Mám náročnou třídu.. Prvňáčky a ve třídě 12 IVP… Sama o sobě si myslím, že jsem dost silná povaha a mnohé zvladnu.. Jen si nejsem jistá v těhotenství… Já mohu mit pocit, že zvladam.. Že jsem dobrá a tak.. A přitom mohu ubližovat mímu… Jsem v této věci opravdu dost na váškách.. Mě se odcházet nechce.. Už jen kvůli zodpovědnosti být s prvňáčky co nejdéle.. Ale naléhá na mne rodina a partner…
Každopádně díky moc za odpověď! :srdce:

Aha, tak já to pochopila jinak - jak píšete o směnách a chození po chodbách. O třídě nepadlo ani slovo :mrgreen: . Jako já bych asi odcházela až v případě, že bych viděla, že to nejde, ne preventivně. U mě už to bylo 5 minut po dvanácté, ale nechtěla jsem odcházet měsíc před koncem školního roku, když už děcka na škole končí (máme jen první stupeň) a mám je už několik let. Ale psychicky už jsem to dost nedávala. Ono hrálo roli i to, že v tom samém školním roce jsem předtím potratila, měla jsem deprese a do toho v práci opravdu velké stresy. Nicméně stres jako takový (myslím tím to, že se člověk chvilkově rozčílí), nemá na těhotenství nijak zásadní vliv. Takže pokud Vy máte pocit psychické pohody, tak bych pokračovala. U sebe vím, že to bylo neudržitelné i v situaci bez těhotenství, ale ty hormony to hodně umocnily. Měla jsem k tomu 2 přívýdělky, také tancuji, takže vystoupení, soutěže, show atd. Domů jsem jezdila kolem půlnoci, ráno odjezd do práce. Ale řekla jsem si už stop a udělala jsem dobře. Pokud bych ale zvládala, určitě bych pokračovala, ono ty vycházky 6 hod. denně nejsou žádná výhra. Naštěstí mi to padlo na zimu, tak se to ještě dalo. Ale 2 měsíce jsem to řešila s gynekologem, neschopenku mi napsat nechtěl (čemuž se ani nedivím).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.12.18 00:58

@Mari.G
Díky moc za rady a zkušenosti!!  :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.12.18 02:42

@Blond23 , určitě bych já zvolila nemocenskou. Stres, ranní vstávání, a hlavně možnost chytit nějakou nemoc, která by mohla ovlivnit mimi. Kdybyste pracovala někde v kanclíku, tak proč nezůstat v práci. Ale záleží na Vás…hlavně abyste si pak nevyčítala, kdyby se něco pokazilo, že jste mohla tomu předejít…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
792
25.12.18 02:45

Jsem tanecnice a presto jsem cca od 16tt byla udychana, ono to neni tolik o fyzicce. Mne vychazel nastup na materskou na konci prazdnin a byla jsem rada,ze o prazdninach uz mam volno…do konce kvetna jsem jeste vedla dva krouzky-tanec a zumbu. Do konce cervna druzinu normalne plus asistenci dopoledne 2h denne,jako zbytek roku. No druzina mi davala zabrat,hlavne kolem obeda a od 3 dal,to uz jsem byvala fakt unavena. Nakonec jsem nejela na svp do Krkonos, nechtela jsem riskovat a nemela jsem tehotenstvi uplne bez problemu..pak jsem i byla rada, protoze v srpnu mi zaclo tvrdnout bricho a do rijna neprestalo, takze rizikovka a narizeno lezet, nastesti porod 14dni pred terminem.

Byt tebou, posloucham svy telo. Dokud jsi v pohode, nemusis zvolnovat..a pak dle situace. Nekomu nic neni v tehotenstvi..neni to nemoc, ale zas dite je na 1.miste :) Me se gynekolog kazdou navstevu ptal,jestli jsem v pohode a nechci si odpocinout doma :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26535
25.12.18 04:45

Pokud jsi zdravotne v pohode, tak nevidim duvod jit na nemocenskou. Mela jsem uvazek 26 hodin tydne na zš a gymplu, o poctu dozoru ani nemluvim. K tomu moje trida maturovala. Pripravovala jsem k maturite a zkousela 40 studentu.Maturitu jsme zvladli a ja nastoupila na materskou. Tehotentsvi neni nemoc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.12.18 06:22

Řeším podobnou věc. Taky pracuju v dětském kolektivu, práci fyzicky zvládám a baví mě, na nemocenskou se mi nechce
Ale štvou mě ty nemoci, co v dětském kolektivu furt řádí. Nedávno jsem chytla parádní virózu, při které jsem měla dost vysoké horečky. Pořád něco chytám už od začátku, co tam jsem. Můj gynekolog mi říká, že bych vzhledem k tomu měla zvážit PN.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3397
25.12.18 06:46

Já teda zrovna tohle povolání nepovažuji za rizikové. Jsem teď taky těhotná a k tomu dvě malé děti. Ranní vstávání? Kluci výjimečně vstávají po páté, nějaký vyspavani u mě fakt nehrozí. Chození po chodbách? Myslím, že nejen já, ale každá máma se za celý den nezastaví, co bych dala za korzovani po chodbě. Dětské nemoci? Starší teď nastoupil do školky, takže paráda. Rozcilovani se s dětma? To snad komentovat ani nebudu.
V prvním těhotenství jsem taky učila, sice ne ZŠ, ale hudební nástroje a nauku, ale taky to nebyl žádný med. Rodila jsem týden po Vánocích a s učením jsem končila vánočním koncertem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
25.12.18 07:11

Ucim na gymnaziu, vstavam denne pred patou, cestuju pres hodinu a pul vlakem, domu jezdim v pet. Nemocna jsem nebyla tri roky, syn nosi ze skolky nemoci bezne. Koupila jsem lichorerisnici a probiotika. Fakt by me nenapadlo jit na neschopenku, prestoze dr.mi ji nabizi od 6.tt. Kazdy zvlada jinak, ja jsem rada, ze az do materske budu kmitat a ne se valet na gauci. Nemohla bych jit ani se starsim na hriste, nic. Prosim o anonym, jeste jsme o tehotenstvi nikomu nerekli.

• Nahlásit
  • Citovat
156
25.12.18 07:43

Ahoj, rozhodla bych se podle aktuálního stavu. Já v těhotenství normálně učila, nic mi nebylo a nemohla jsem si dovolit zůstat doma. Nezvládala bych pak ještě postarat se o druhé dítě kvůli vycházkám. Doktorka neměla problém, kdybych doma zůstat chtěla.
A vzhledem k tomu, že ti nejsou schopni vyjít vstříc, tak tam asi žádná velká loajalita být nemusí. Buď to půjde nebo nepůjde.
Každopádně je asi lepší vydržet být aktivní, co nejdéle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.12.18 07:56

Pracovala jsem v kolektivu 40ti dospělých (taky spousta nemocí). Pracovala jsem až do 34 týdne, kdy jsem už na mateřskou jít musela a jediné co tak jsem v šestém týdnu prodělala škaredou angínu ale to jsem se sotva dozvěděla že jsem těhotná… Pokud se cítíš dobře, pak není důvod proč jít na mateřskou. Jinak co se týče směn je to na domluvě, nemusí ti to umožnit ale třeba povolí… Jinak mě chůze dělala až do knce fakt dobře, takže chůze po chodbách ti vadit nemusí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17881
25.12.18 07:58

Nevim jak téd,ale dřív platilo,že těhotná nemusi chodit na dozory. Ale nevím kde zjistit,jestli to ještě platí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama