Vychovatelství kurz na VŠ v Ostravě

16.11.19 10:59

vychovatelství kurz na VŠ v Ostravě

Ahoj holky,
ráda bych studovala kurz vychovatelství na pedagogické fakultě v Ostravě. Je to na 3 semestry a stojí to cca 22 000. Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo studoval, zajímalo by mě, kolik lidi berou, zda můžu studovat, i když nepracuji v družině, jestli jsou zkoušky až po 3semestrech nebo i v průběhu, zda je studium těžké, dá-li se dálkově zvládnout a co si mám představit pod předměty tv, vv, pv…..budeme tam jako cvičit, kreslit, nebo jen teorie? Děkuji moc za odpovědi
Patti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

M-A
470
16.11.19 11:04

A ty nemáš VŠ titul? Tyto kurzy bývají většinou pro již studované, kteří si chtěji dodělat odbornost. Podle tvých otázek bych řekla, že nemáš páru jak to na VŠ chodí. Zkus spíš kurz ne při VŠ, např. v Praze myslím Palestra nebo tak nemak. Do družiny stačí patřičné marutirní vzdělání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8492
16.11.19 11:25

@M-A kurz vychovatelstvi nebývá podmíněn praxi ani ped. vzdelanim, ani jiným VOS ci VS vzděláním. Naopak, pro lidi, co vyse zminene nemají je to způsob, jak se mohou kvalifikovat.
@pattismith také můžeš zvolit dvouleté maturitní studium nebo Vyšší odbornou školu.

Příspěvek upraven 16.11.19 v 11:27

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8492
16.11.19 11:26

@pattismith a zjistí si, jak to na VS v Ostravě je. Např. v Hradci je to tak, jak jsem psala. Máš maturitu, dodělas si kvalifikaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.11.19 11:45

Podívej se na stránky školy, nedávno se měnil systém zkoušek. Já měla 3-4 za semestr, potom závěrečná práce a závěrečné zkoušky že 3 předmětů. V odbornosti je hlavně teorie, ale výtvarka a pracovky museli odevzdávat i práce. V tělocviku jsme byli jednou v tělocvičně, ale žádné výkony, v pohodě. Jinak teorie. Bylo nás 37.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.11.19 11:46
@g.sandova
@M-A píše:
A ty nemáš VŠ titul? Tyto kurzy bývají většinou pro již studované, kteří si chtěji dodělat odbornost. Podle tvých otázek bych řekla, že nemáš páru jak to na VŠ chodí. Zkus spíš kurz ne při VŠ, např. v Praze myslím Palestra nebo tak nemak. Do družiny stačí patřičné marutirní vzdělání.

Není to vysoká, je to v rámci celoživotního vzdělávání.

• Nahlásit
  • Citovat
16.11.19 11:54

@M-A Už nestačí maturita do družiny. Ženy, které tam už více let pracují, tak mohou zůstat. Nováčka bez Bc. nevezmou. Zkušenost sestry. Má Vychovatelství na VŠ v Olomouci. Maturita v dnešní době fakt už ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.11.19 11:59
@impossible píše:
@M-A Už nestačí maturita do družiny. Ženy, které tam už více let pracují, tak mohou zůstat. Nováčka bez Bc. nevezmou. Zkušenost sestry. Má Vychovatelství na VŠ v Olomouci. Maturita v dnešní době fakt už ne.

Nesmysl. Nás ředitel si nechal zjistit, jaké můžu mít vzděláni do družiny. A tohle bohate stačí. Dokonce mi ho zaplatili.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.11.19 12:05

Projed si inzeráty, treba tad, y
https://www.prace.cz/…/1410327599/?…

• Nahlásit
  • Citovat
16.11.19 12:07

Tak asi jak kde. U nás nějaký kurz nestačí. Jestli u vás stačí, tak máš štěstí, no. Třeba je to tím, že sestra předtím pedagogické vzdělání neměla. Kurz si dělala a vždy dali přednost vysokoškolačkám. Až má teď Bc.,nemá problém, dokonce se nemohla rozhodnout kam jít, kolik měla nabídek. Ale jak jsem psala, asi je to škola od školy, kraje apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.11.19 12:10

Aha, tak Praha, a ještě navíc soukromá škola, to je o něčem jiném.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.11.19 12:14
@impossible píše:
Aha, tak Praha, a ještě navíc soukromá škola, to je o něčem jiném.

Podívej se jinam. Mně se to ukáže na chvíli a pak to chce mail. Ale je vidět na tu chvili, že je tam SŠ.

• Nahlásit
  • Citovat
16.11.19 12:51

Jak už jsem psala. Asi jiný kraj, jiné požadavky. Nebudu se tady dohadovat. Uvedla jsem požadavky u nás. Pokud u vás stačí sš, můžeš být jen ráda. :wink: Hodně štěstí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47519
16.11.19 12:54
@impossible píše:
@M-A Už nestačí maturita do družiny. Ženy, které tam už více let pracují, tak mohou zůstat. Nováčka bez Bc. nevezmou. Zkušenost sestry. Má Vychovatelství na VŠ v Olomouci. Maturita v dnešní době fakt už ne.

To neni pravda. Reditel si muze sice vybrat kvalifikovanejsi, ale je stejne kvalifikovana a platove ohodnocena, at ma kurz vychovatelstvi, ped. SS, VOS nebo VS. Porad bude stejne kvalifikovana.
A predstav si, ze ja mam ucitelstvi pro SS a jsem plne kvalifikovana pro druzinu a nemam obor vychovatelstvi. Znam holky, ktere maji maturitu v jinem oboru a prave kvalifikacni kurz vychovatelstvi a delaji vychovatelky. Momentalne je kvalifikace plne dostacujici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8492
16.11.19 13:07
@Anonymní píše:
@g.sandovaNení to vysoká, je to v rámci celoživotního vzdělávání.

No však ano.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama