Vychovatelství v rámci celoživotka na VŠ/ AP asistent pedagoga

24.2.20 23:28

Vychovatelství v rámci celoživotka na VS/ AP asistent pedagoga

Co obnáší Vychovatelství v rámci celoživotka na VS? Kdo se muze prihlasit, s jakým dosazenym vzdelanim? VnaVV je 3semestry, kolik to stoji pro staršího 26let? Lze delat pres vikendy? Praxe bývá v jakem case, protoze nemuzu do 16:30 behem tydne. Bude stačit se tomu venovat pres vikendy? Jak narocne jsou zaverecky? Tam je zaverecna prace, to bude obsahle jak bakalařka? /
AP asistent pedagoga se studuje přes kurz mimo VS? stoji cca 9tis, 120h(vcetne praxe?). To se rozloží do kolika mesicu(od poloviny cervna mi zacinaji ŠVP a PDLT(primestaky). Praxe jak moc zasahuje do cásti pracovniho dne? Staci vikendy pro zvladnutí. Kde muzu stahnout studijmi materialy? Cokoli prosím. Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20348
25.2.20 06:09

Tohle je na dlouho, doporučuji obrátit se na studijní oddělení.
Ve zkratce - praxi před 16.30 se pravděpodobně nevyhneš, protože po 16.30 funguje málo institucí, kde by se praxe dala vykonávat - ale pokud už s dětmi pracuješ, uznají ti to.
A za mě nestačily jen víkendy, výuka byla vždy pá+so každých 14 dní (kurz AP na MU v rámci celoživotka). Vychovatelství na tom bylo podobně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.2.20 20:30
@Novire píše:
Tohle je na dlouho, doporučuji obrátit se na studijní oddělení.
Ve zkratce - praxi před 16.30 se pravděpodobně nevyhneš, protože po 16.30 funguje málo institucí, kde by se praxe dala vykonávat - ale pokud už s dětmi pracuješ, uznají ti to.
A za mě nestačily jen víkendy, výuka byla vždy pá+so každých 14 dní (kurz AP na MU v rámci celoživotka). Vychovatelství na tom bylo podobně.

Takže tvrdíte, že když už pracuji s detma 3.5-4roky na MŠ/ZŠ a na ŠVP a PLDT, tak mám praxi vyřešenou? To nemluvim 8let provoz/ trener sportovniho klubu. To by bylo super. Jakým způsobem se to bude dokládat. To bude muset každý zamestnavatel mi vystavit potvrzení početu odpracovanych hodin a charakter aktivity? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20348
25.2.20 20:54

Z katedry, která oba kurzy zaštiťuje (AP i vych.) mám zkušenost, že pokud už pracujete v organizaci, ve které lze praxi vykonávat (MŠ, ZŠ…), tak je možné pracovní dobu normálně vykázat jako praxi. Ostatně jestli tam jste nebo nejste zaměstnaný ani nikdo zkoumat nebude.
Před praxí se jen dává podepsat oprávněné osobě smlouva o praxi, za praxi vás někdo ohodnotí a spolu s reflexním deníkem z praxe se vše odevzdává.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.2.20 22:54
@Novire píše:
Z katedry, která oba kurzy zaštiťuje (AP i vych.) mám zkušenost, že pokud už pracujete v organizaci, ve které lze praxi vykonávat (MŠ, ZŠ…), tak je možné pracovní dobu normálně vykázat jako praxi. Ostatně jestli tam jste nebo nejste zaměstnaný ani nikdo zkoumat nebude.
Před praxí se jen dává podepsat oprávněné osobě smlouva o praxi, za praxi vás někdo ohodnotí a spolu s reflexním deníkem z praxe se vše odevzdává.

Ja si reflexi nevedu, vedu si jen lektorske plany. Mam DPP u spol., ktera ma smlovy s mateřskyma skolama a v tomto roce dochazim do 3 MS, pro než jsem externista, ktery vykona zpravidla nekolik hodin anglictiny pro predskolaky. Dále mam druhou DPP u solecnosti, pres kterou dochazim do ZS, kde mam volnocasove aktivity a třetí smlouvu mám přímo se ZŠ, kde mam krouzky AJ/ IT pro prvni stupen 1-5tř. Nevim přesne jak mi to za ty 3.5let budou vykazovat. V prubehu tech let jsem mel jeste dalsi 3školky. Mohl bych se zamestnavatelama spocitat odpracovane hodiny za tu dobu a proste to napsat do nejakeho formulaře. Smlouvy mam za vsechny ty roky. Primo se skolou jen s jednou ZS. Vse ostatni mi proplaci ty spolenosti.
Nicmene, ja to vnimam tak, že na tu stredni se neda dostat, je to diskriminace pro muže ta povaha prijimacek. Tak to budu muset udelat v bud pres celoživotko na VV, nebo mimo v ramci nejakeho kurzu. Nejvic to vypada, ze si budu muset udelat AP, protoze jedna z tech ZS mi nabizi, že by na pristi rok, pokud se vytvori ta pozice, by mi ji podrželi pro me, za predpokladu, ze si na to udelam kvalifikaci. Vyhoda by byla, ze nemusim prijit o svoje krouzky, do 12 AP, od 12-16:30 kroužky. Nejhorsi ale je, že me AP moc nelaka, starat se o jedno dite se vzdelavacimi poruchami. Jo a malem bych zapomnel, ze za tech 3,5let mam 6 a více mesiců PLDT(příměštáky) a cca 6 a více ŠvP, nevim, jestli by to taky zapocitali.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20348
26.2.20 05:59

Zpětně tu praxi nikdo neuzná. Praxe musí být fyzicky odvedena v určitém semestru. Z uvedeného vidím nadějně ty volnočasové aktivity, možní AJ/IT kroužky.
O AP máte mylnou představu, rozhodně se nejedná o práci s jedním dítětem a už vůbec nemusí mít nutně vzdělávací poruchy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18133
26.2.20 06:12

@Novire my měli výuku co 14 dnů v sobotu, tři semestry. I většina průběžných zkoušek byla v sobotu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama