Vychováváme manželovi sestru

Anonymní
25.7.21 10:23

Vychováváme manželovi sestru

Ahoj, je mi 26 amanželovi 27. Celý život vyrůstal jako jedináček, jeho rodiče byli rozvedení a otec alkoholik. Máma o něj moc zájem nejevila. I teď je spíše takový líný typ. Doma má bordel a celé dny se valí u televize. Pracovala, ale jak teď fakt nevím, očividně nejspíš nepracuje, ale chodí na nějaké jednorázové brigády. Nejraději je sama doma a mít klid. Když jsem svého manžela poznala, bylo mi 16. Manžel tehdy bydlel se svou matkou. Mají velký rodinný dvougenerační dům, který jeho matka podělila. Tehdy v tom druhém patře bydlela manželova babička, ale krátce po té, co jsme se poznali umřela. Když nám bylo 19 a měli jsme po maturitě, bylo nám nabidnuto se naštelovat do patra po babičce. Tehdy jsme to jako příležitost na strat do života brali. Tchýně tehdy otěhotněla a narodila se jí holčička. Kdo je otcem se doteď neví. Začla využíváte toho, že tam bydlíme a pořád nám holku cpala, když jsme nechtěli, vmetla nám, že bydlíme u ní, že teda musíme. Bylo nám 20 a byli jsme hloupí, takže jsme poslušně hlídali, mezitím co ona vymetala hospody a kavárny. Jenže z její strany to bylo čím dál horší, připadali jsme si, jako její sluhové. Celou zahradu jsme měli na starost my, a ona se jen válela. Šli jsme tedy do podnájmu, narodila se nám dcera a nedávno další dcera, ale s tchýni je to stále děs. Momentálně tedy máme domeček na hypotéku o vesnici dál, než bydlí tchýně. Dál se stěhovat nechceme, mám tady rodiče, přátelé. Starší dcerka tady chodí do školky a taky zde má své kamarádky. Její dcera má už 6 let a stále je u nás. Když jsme se odstěhovali, vodila ji k nám a když jsme odmítli, později přišla na to, že stačí holku postavit za dveře a říct ji, že má na nás zazvonit až za chvíli. Mezitím stihla ona odjet. Doma teda nebyla, telefony nebrala a přece nepošleme dítě pryč. Minulé léto už to opravdu přesáhlo všechny meze, holka u nás byla týden v kuse, tchýně doma nebyla a telefon měla vyplý. Tehdy jsme se rozhodli jít na policii, protože jsme fakt nevěděli kam jinam a navíc jsme měli odjíždět za mou sestrou do zahraničí. Policie ji tedy dohledala a dítě předala. Tehdy se o to i zajímala sociálka, ale nic nevyřešila, protože usoudili, že malá nijak zanedbaná není. (Ještě aby byla, když jsme ji prakticky živili my). Malá chodí do kroužků, což nám zase tchýně schválně komplikuje. Vysadila tam dceru a řekla jí, že kdyby pro ni nepřijela má volat bráchovi. Takže nám malá neustále 3× týdně volala, že máme pro ní přijet, protože maminka má vyplý telefon a nepřijela. Já už si tedy nevím rady a nevím kam se obrátit. Místo 2 děti máme 3. Pořád ji něco kupujeme, protože vždycky k nám přijde jen v jednom oblečení a to buď otrhaném nebo špinavém. Teď teda u nás nebyla už týden, ale já každý den trnu, a když slyším, že manželovi někdo volá, trnu hrůzou, ať to není jeho sestra s tím, že ji opět někde tchýně nechala. Máme svoje 2 malé dcery a třetí dítě jsme opravdu neplánovali, tak nevím, proč bychom ho měli mít. Naše holky mají společný pokoj, ale 3 v jednom pokoji je už fakt moc.. dost to jde na naší psychiku (stále řešit, kde tchýně je). Osypu se pokaždé, co slyším zvonit manželův telefón. A finančně nás to taky zužuje.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
38552
25.7.21 10:28

No, ale je to sestra.ja bych se o ní postarala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17251
25.7.21 10:28

Na jednu stranu te chapu. Mas svoji rodinu, svoje deti, a chces klidne zit.
Na druhou stranu je mi male sestry lito :,( Kde ma vzit priklad fungujici rodiny? Mama ji nechce, brachova zena ji nechce. Vsude ji vyhazuji, at jde jinam :?
Sama bych nevedela, co s tim :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
308
25.7.21 10:30

Chapu, ze ve 26.letech mit 3 deti musi byt hodne narocne, ale zase chudak dite, je to manzelova sestra a za tak desnou matku ona nemuze.
Kdybych tohle resila ja, zazadala bych o svereni do sve pece a chtela vyzivne od matky, at se aspon k nejakym penezum na ni dostanete…vim, ze tri nechcete, ale proste je uz mate a jestli se ted k ni taky obratite zady, tak vam to v budoucnosti neodpusti.Ona za to nemuze, mate sanci ji zivot udelat lepsi…je to rodina. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
353
25.7.21 10:31

Je to sestra tvého muže, je to malá holčička, která za nic nemůže, je mi jí hrozně líto. Nikdo ji nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.21 10:31

Pro vás by bylo nejjednodušší se odstěhovat dál. :mrgreen: Ovšem když nechcete. :nevim: Tak si to zkuste vyříkat klidně i hádkou.

• Citovat
  • Nahlásit
2213
25.7.21 10:32

Pribeh je to smutny a tve nastvani a frustraci chapu. Poloz si ale otazku jake cekas vyreseni? Napravenou tchyni? Holku v decaku? To jsou totiz jedina dve reseni, co te vysvobodi. Prvni je dost nepravdepodobny i kdybyste zapojili veskerou komunikaci, mediatora nebo nevim co. Druha varianta je teda drsna. Predpokladam ze holku mate i tak radi kdyz ji mate porad na krku. Nejvetsi chudak je ona. Kouka jak vase deti maji hezke detstvi a ona jen ceka kde ji mama necha a o vasi nechuti dost pravdepodobne taky vi, to se vyciti. Kdyby tchyne zemrela o holku byste se postarali? Myslim ze to musis nejvic probirat s manzelem, rict mu jak to mas a proberte jak to dal vidite

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.21 10:34

@jkra @cecetka my ji samozřejmě nevyhazujeme, snažíme se chovat k ní hezky, proti ní samotné nic nemáme. Vadí nám přístup tchýně. Mam o 2 roky mladší holčičku a nedovedu si představit ji takhle někde vysadit a říct, že kdybych nepřijela, má volat někomu jinému. Na druhou stranu sami máme 2 děti a další dítě na víc, k nám to dost komplikuje se vším. Finančně, ale i organizačně. Například když chceme někam jet nemáme pro malou sedačku, navíc máme menší auto a naše holky mají obě sedačku na Isofix, což zabírá dost místa a já se tam třeba mezi ně vlezu tak tak a to sedačku nemám a nějak při těle taky nejsem. Takže dát tam další sedačku je i dost nereálné.

• Citovat
  • Nahlásit
2049
25.7.21 10:35

Já bych se o ni postarala, vlastní matka se starat zjevně nebude. Pokud fakt nechcete, tak volejte policii pokaždé, když ji tchyně opustí s tím, že se máte postarat. Ale hele, žaludek bych na to neměla, nejspíš jste jediná šance, kterou to dítě má. Tři děti nejsou nic extrémního, špatně by se mi spalo, kdybych se nepostarala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34795
25.7.21 10:38

Asi bych taky místo plánovaných 2 nechtěla 3 děti. Navíc dítě, co má tchýně s kýmkoliv. Mohou s ní být v pubertě dost velké problémy. Tchýni bych důrazně zopakovala, že pokaždé, když dítě strčí k nám ke dveřím, volám sociálku. Řekla bych, že nemám problém ji pohlídat a vzít ji na víkend k vám, ale bude čistá a hlídám jen po předchozí domluvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5866
25.7.21 10:38

Volat policii a tlačit na sociálku, ať situaci řeší. Pořizovat si záznamy ze situací, kdy ji matka opouští…kdyby jste ji měli v pěstounské péči, tak na ni aspoň dostanete peníze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2049
25.7.21 10:39
@Anonymní píše:
@jkra @cecetka my ji samozřejmě nevyhazujeme, snažíme se chovat k ní hezky, proti ní samotné nic nemáme. Vadí nám přístup tchýně. Mam o 2 roky mladší holčičku a nedovedu si představit ji takhle někde vysadit a říct, že kdybych nepřijela, má volat někomu jinému. Na druhou stranu sami máme 2 děti a další dítě na víc, k nám to dost komplikuje se vším. Finančně, ale i organizačně. Například když chceme někam jet nemáme pro malou sedačku, navíc máme menší auto a naše holky mají obě sedačku na Isofix, což zabírá dost místa a já se tam třeba mezi ně vlezu tak tak a to sedačku nemám a nějak při těle taky nejsem. Takže dát tam další sedačku je i dost nereálné.

Koupila bych třetí sedačku, sedla si dozadu mezi svoje děti a tu třetí posadila dopředu. Sedačku z druhé ruky pořídíte za pár šupů, jestli nechcete nebo nemůžete do cizího investovat. Nebo ji vozte na podsedaku, bezpečné to není, ale lepší, než nic :nevim:

Tchyně se zjevně nezmění, vy akorát můžete buď mít tři děti (dvě a půl dítěte, řekněme), nebo tu její holku odepsat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34795
25.7.21 10:39
@Anonymní píše:

Zodpovědnost za ni má tchyně. Nenech se natlačit do toho, že se musíš postarat. Co když ještě otěhotní a mrskne vám i to mimino. Je mimořádně drzá a sociálka by si na ni měla došlápnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2049
25.7.21 10:41
@Russet píše:
Zodpovědnost za ni má tchyně. Nenech se natlačit do toho, že se musíš postarat. Co když ještě otěhotní a mrskne vám i to mimino. Je mimořádně drzá a sociálka by si na ni měla došlápnout.

Je a měla. Ale co čekáš za řešení? Nikdo tu tchyni nedonuti se starat, jestli nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34795
25.7.21 10:42
@Platanka píše:
Koupila bych třetí sedačku, sedla si dozadu mezi svoje děti a tu třetí posadila dopředu. Sedačku z druhé ruky pořídíte za pár šupů, jestli nechcete nebo nemůžete do cizího investovat. Nebo ji vozte na podsedaku, bezpečné to není, ale lepší, než nic :nevim:Tchyně se zjevně nezmění, vy akorát můžete buď mít tři děti (dvě a půl dítěte, řekněme), nebo tu její holku odepsat.

A co když přitáhne domů znovu těhotná? To má jako její dospělý syn za ni řešit její vlastní nezodpovědnost? Kupovat větší auta, nové domy, aby jeho sestra nestrádala? Strádá kvůli své matce. Ta by se měla chytnout za nos.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat