Vychytávky na dovču k moři letadlem - co s sebou?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Napsat příspěvek
Velikost písma:
CokeLady
8.6.15 21:15
@lucenka píše:
tak pak bacha při přistání, kdy budete minimálně 30 minut bez záchodu (spíš dýl). Mýmu tříleťákovi ty 2 decky stačily.

Jo, to je v pohodě. Když se mu začne chtít čůrat, tak klidně těch 20-30 minut vydrží.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
lucenka
8.6.15 21:20
@CokeLady píše:
Jo, to je v pohodě. Když se mu začne chtít čůrat, tak klidně těch 20-30 minut vydrží.

V tom letadle je to spíš těch 30-40. Takže mně vyhovovalo, že se za letu moc nenapil, a pak jsme nebyli zbytečně be stresu, jestli vydrží dost dlouho, než někde na neznámém letišti najdeme záchod.

• Citovat
  • Nahlásit
CokeLady
8.6.15 21:32
@lucenka píše:
V tom letadle je to spíš těch 30-40. Takže mně vyhovovalo, že se za letu moc nenapil, a pak jsme nebyli zbytečně be stresu, jestli vydrží dost dlouho, než někde na neznámém letišti najdeme záchod.

Hmmm, to máš zvláštní, já jsem nikdy nezaznamenala, že se nesmí na WC :nevim: a to mám nalétáno docela dost. Jasně, při tom největším přistání asi 5 minut jsou připoutaní všichni, ale že by půl hodiny před přistáním nemohl nikdo na WC, to jsi tedy přišla s novinkou.

Ale chápeme, tobě i tvým dětem stačí dvojka do kelímku zdarma a žádné courání na záchod :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
933
8.6.15 21:48
@lucenka píše:
Pití je dovoleno ale ne pro 3 letý dítě. S takhle starým už jsme ho museli vyhazovat.

To dítě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12272
9.6.15 07:37
@CokeLady píše:
Ale na druhou stranu je tohle absolutně minimální výdaj ne té dovče, ne? Tak proč to prožívat… u moře je normální cena několik euro za čistou vodu… nenech si zkazit dovču :palec:

Já nevím, ale u moře budeme nakupovat v Lidlu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12272
9.6.15 07:38
@CokeLady píše:
Na druhou stranu ještě naprosto chápu ty nízkonákladovky, ať raději jsou kvalitní letadla a proškolení piloti a peníze na toto, když už chtějí tlačit výdaje nízko, tak ať je to bez jídla a bez pití. Normální člověk nepotřebuje na 3hodinovém letu žrát ty jejich fujtajbly. :mrgreen:

O jídlo mi nejde, ani o žádnou limonádu nebo coca colu. Prostě by mi přišlo dobrý, kdyby měli vodu k dispozici a ostatní by se muselo platit. To by mi přišlo opravdu ok. Protože pít se opravdu musí :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12272
9.6.15 07:40
@CokeLady píše:
Hmmm, to máš zvláštní, já jsem nikdy nezaznamenala, že se nesmí na WC :nevim: a to mám nalétáno docela dost. Jasně, při tom největším přistání asi 5 minut jsou připoutaní všichni, ale že by půl hodiny před přistáním nemohl nikdo na WC, to jsi tedy přišla s novinkou.Ale chápeme, tobě i tvým dětem stačí dvojka do kelímku zdarma a žádné courání na záchod :mrgreen:

Asi jako na letišti se nesmí ne? Jsem to pochopila. :think: No že jsem se nechala na to moře přemluvit. :mrgreen: Zlatá dovolená v ČR. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lucenka
9.6.15 09:25
@CokeLady píše:
Hmmm, to máš zvláštní, já jsem nikdy nezaznamenala, že se nesmí na WC :nevim: a to mám nalétáno docela dost. Jasně, při tom největším přistání asi 5 minut jsou připoutaní všichni, ale že by půl hodiny před přistáním nemohl nikdo na WC, to jsi tedy přišla s novinkou.Ale chápeme, tobě i tvým dětem stačí dvojka do kelímku zdarma a žádné courání na záchod :mrgreen:

při posledním letu to hlásili tak 20 minut před přistáním, prostě od chvíle, kdy letadlo začně víc klesat a musíš mít pás. Plus si k tomu připočti dobu pojezdu po letišti, čekání na autobus/připojení chobotu, hledání wc na letišti.

• Citovat
  • Nahlásit
lucenka
9.6.15 09:27
@tiffany píše:
O jídlo mi nejde, ani o žádnou limonádu nebo coca colu. Prostě by mi přišlo dobrý, kdyby měli vodu k dispozici a ostatní by se muselo platit. To by mi přišlo opravdu ok. Protože pít se opravdu musí :nevim:

pít se musí, proto tam máš ty 2 deci zdarma. To ti na běžná evropský let bohatě stačí :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
12272
9.6.15 10:00
@lucenka píše:
pít se musí, proto tam máš ty 2 deci zdarma. To ti na běžná evropský let bohatě stačí :nevim:

Jsem ráda, že víš, co mi stačí. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4791
9.6.15 10:01

Letět s dětmi zkušenosti zatím nemám, ale..
Mám za sebou už několik letů z různých letišť a můžu spíš říct jak to probíhá.. Po odbavení (odevzdání kůfrů a získání místa v letadle) se jde na pasovou kontrolu kde se zároveň rentgenují nebo co to je příruční zavazadla.. Jak už někdo zmínil je povolen do letadla brát maximálně obbsah litrových uzaviratelnýho průhlednýho sáčku a nesmí v něm být nic většího než 100ml ( ono tam toho stejně moc nevleze.. S manželem sme vždy brali pití a snažili se co nejvíc napít už před pasovou kontrolou.. Pak sou tan předražený freeshopy.. V letadle dostanete vždy nějakou svačinku dle délky letu a pití.. Letuška vám vždy ochotně doleje na zavolání, ale každej se je snaží spíš nevolat, práce mají i tak hodně :) Krom toho rodiny s malými dětmi dávají dopředu a tam sou letušky k dispozici skoro pořád a mají to kousek. Jídlo omezený není vůbec, pravidelně si s manželem bereme cucací bonbony a nikdy nebyl problém.

Ty taky doporučuji vzít i dětem, aby jim při vzletu a přistání nepraskalo v uších moc.. Pomáhá polykat a bonbony sou skvělý pomocník :)

Na přistávacím letišti obvykle hledáte kam máte jít, všechno je cizím jazykem (pokud neumíte dobře anglicky) Takže taky doporučuju moc nepít, jen aby člověk ebyl doslova vysušenej.

Co se týče toho záchodu v letadle, obvykle je tam katší fronta a ano, dost často řeknou už 20 minut před přistáním, že se nemá vstávat a na záchod se nesmí.. Nikdy sem nezažila, že by se klesalo jen 5 minut :) My sme třeba na zpáteční cestě klesali už od hranic celou čr a to ještě těch 20 minut je :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lucenka
9.6.15 11:06

Ještě záleží z jakého termínálu se letí. Pokud v Praze z 1. terminálu, většinou mimioevropské země + Bulharsko, tak se pití vyhazuje až skoro při nástupu do letadla. Tam je pasovka, pak je duty free zona a teprve pak kontrola příručních zavazadel.

• Citovat
  • Nahlásit
CokeLady
9.6.15 15:38
@tiffany píše:
Jsem ráda, že víš, co mi stačí. :mrgreen:
:mrgreen:
  • Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
CokeLady
9.6.15 15:39
@lucenka píše:
při posledním letu to hlásili tak 20 minut před přistáním, prostě od chvíle, kdy letadlo začně víc klesat a musíš mít pás. Plus si k tomu připočti dobu pojezdu po letišti, čekání na autobus/připojení chobotu, hledání wc na letišti.

Budu tě informovat, zda jsme počůrali nohy pilotovi :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
lucenka
9.6.15 15:40
@CokeLady píše:
Budu tě informovat, zda jsme počůrali nohy pilotovi :kytka:

tak pilotovi těžko, ten je zamčený v kabině :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat