Vyčíslení dluhu u překlenovacího úvěru

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
17309
26.1.13 16:22

Vyčíslení dluhu u překlenovacího úvěru

Ahoj, poradí mi někdo prosím?

Zažádala jsem u stavební spořitelny o vyčíslení dluhu co zbývá splatit z překlenovacího úvěru. Vzali si na to 3 týdny :roll: Mám nějakou naději že to udělají dříve? Potřebuji to kvůli prodeji bytu na který už máme kupce. Jak dlouho pak trvá než banka smaže z katastru naší zástavu? Aby si jí tam mohl dát kupující? Moc děkuji :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
325
26.1.13 16:39

My jsme meli uver u modre pyramidy a vycisleni nam posali do druheho dne mailem a ofiko dokument postou do tydne. To smazani zastavy trvalo dyl. Museli jsme i tam zajit sami, oni nam dali jen potrebne dokumenty. Katastru to trvalo cca 2 tydny. Kazdy katastr ale funguje jinak rychle…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17309
26.1.13 17:11
@berunka007 píše:
My jsme meli uver u modre pyramidy a vycisleni nam posali do druheho dne mailem a ofiko dokument postou do tydne. To smazani zastavy trvalo dyl. Museli jsme i tam zajit sami, oni nam dali jen potrebne dokumenty. Katastru to trvalo cca 2 tydny. Kazdy katastr ale funguje jinak rychle…

Děkuji, my to máme i Raifky :roll: Tak jsem právě netrpělivá, ještě to mají spoplatněný 5tis. :pocitac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
325
26.1.13 17:15

Zkus to telefonicky popohnat. Myslim, ze ti vyjdou vstric, kdyz je poprosis. My jsme to zpoplatneny myslim nemeli, ale platili jsme prisernou sumu za predcasny splaceni :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17309
26.1.13 17:22
@berunka007 píše:
Zkus to telefonicky popohnat. Myslim, ze ti vyjdou vstric, kdyz je poprosis. My jsme to zpoplatneny myslim nemeli, ale platili jsme prisernou sumu za predcasny splaceni :cert:

To my máme bez poplatku, už jsme za nějakou dobou, ono se to nějak jmenuje :) Takže tohle je v pohodě, nechápu na co jsi berou 3 týdny když ten chlap na pobočce mi řekl přesně kolik dlužíme, ale do realitky potřebujujejich ofiko papír :roll: A to jsem si libovala jak jde všechno hladce a ejhle, zádrhel. Teď to vypadá, že budeme platit dvě hypotéky současně :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
325
27.1.13 23:20

Snad ne. Drzim palce, at se to rychle vyresi. Zavolej tam a pokud mas moznost si tam zajit osobne, tak bych to udelala, at to nekde neuvizne v poste. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
1.2.13 23:32

Mia82

U stavební spořitelny (na pobočce/centrále) si zažádej o aktuální výpis, na kterém vše vidíš. Není potřeba to řešit měsíc. Dají Ti aktuální informace a podle toho se zařídíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17309
2.2.13 16:40
@greek píše:
U stavební spořitelny (na pobočce/centrále) si zažádej o aktuální výpis, na kterém vše vidíš. Není potřeba to řešit měsíc. Dají Ti aktuální informace a podle toho se zařídíš.

Mi řekli, že jiný způsob není, než zažádat na centrálu do Prahy a čekat až to přijde úředně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
3.2.13 23:50

@Mia82

Tak to je divné, v systému je to vidět, to mohou říci po telefonu, nebo na pobočce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
4.2.13 12:19

splacení překlenováku u RSTS

Ahoj Mio.
My žádost o vyčíslení u 2 překlenováků u Raiffky (za 10tis.) posílali 29.1.2013 a taky netrpělivě čekám, co přijde. Ani si nejsem jistá, že to bude bez pokuty, i když ve smlouvě, v úvěrových podmínkách ani v sazebníku nic takového Raiffka nemá. Překlenovák máme skoro 3 roky a chceme si vzít klasickou hypotéku. Vyčíslení zůstatku a mimořádnou splátku k doplacení úvěru jsme datovali k 1.3. a potřebovali bychom to od nich nejpozději do 20.2., abychom stihli podepsat novou hypotéku a k tomu 1.3.2013 jim poslat peníze. Do toho mám ofiko termín porodu 22.2. a v porodce je zatím zákaz návštěv. Takže trnu dvojitě, aby nebyla pokuta a vše se stihlo.
Jak jste na tom Vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17309
5.2.13 20:51

@Vovisek Ahoj, nám to vyčíslení dorazilo v pondělí 4.2. posílali jsme to 22.1..

No a teď jsme na vážkách, protože vyčísleno máme a jak jsme zažádali k vyčíslení ke 13.2. tak chce mít raifka peníze 12.2. na účtě. Jinak budou skákat další úroky. My to nestihne tutově, protože ti co od nás kupují byt se nějak flákají s vyřizováním a ještě jim nepřišli ani zástavní smlouvy z banky ( což my kteří jsme začali s nimi na stejno dnes byli vložit zástavu na katastr) :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17309
5.2.13 20:52
@greek píše:
Tak to je divné, v systému je to vidět, to mohou říci po telefonu, nebo na pobočce…

No mě řekla, že po telefonu mi to říct nemůže :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
5.2.13 21:16

pro Mia

To je děs s tímhle, že? Je super, že to vyčíslení poslali skoro do 14 dní, ale když jim nepošlete peníze na ten daný termín, tak je můžete jen tak poslat později a nebo musíte nejdříve žádat o nové vyčíslení (dalších 5tis.) k dalšímu datu?
A žádali jste o vyčíslení dluhu po odečtení peněz ze souvisejícího stavebního spoření? My ano a nevím, zda to povolí. Dluh totiž máme 3,2mil a na stavebkách přes 500tis. +200tis. vlastních a novou hypotéku, kterou chceme splatit tyhle naše překlenováky si chceme vzít na 2,5mil, takže potřebujeme, aby nám ty prachy ze stavebek započítali. Jestli po nás budou chtít ty 3,2mil a pak až vypovědět stavebka s 3 měsíční výpovědní lhůtou, tak jsme v pr…A taky dnes ta nová banka zjistila, že na katastru došlo v našem případě k nějakému paradoxu a to že máme zapsanou budovu jako dostavěnou s přiděleným číslem popisným, ale chybí tam jako nabývací titul kolaudační rozhodnutí z 12/2010 a je tam zapsané povolení ke stavbě ze 4/2010, kterým jsme zapisovali rozestavěnou budovu a ne dostavěnou. Přitom jedno bez druhého nemůžou zapsat. Paní na informacích ani v podatelně nevěděly, co s tím, že se s tím ještě nesetkaly a odkázaly mě na nějakou ing, která tam už samozřejmě ve 14.30 nebyla. Takže tam musím zítra ráno letět znova to urychleně vyřešit. Do toho furt kontroly na gyndě, ani ne dvouletá dcera a péče o barák. Už mě to fakt s… Snad to refinancování klapne, vyčíslení přijde včas a ok, stihne se podepsat hypotéka a poslat peníze Raiffce. Ale kdy do tohohle marastu porodím, to netuším.
Přeju hodně sil a aby to co nejlépe klaplo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17309
5.2.13 21:26

Nemusím žádat o další vyčíslení…Jen pak budeme muset doplatit ty úroky.

A s naspořenou částkou jsme nemohli manipulovat. nepřipsali by nám jí. Museli jsme uzavřít nové stavebko od Raifky aby nám ty peníze k tomu připočítali. Je tam pak okamžitá výplata, která je vinkulovaná pro banku.

Máme ještě jedno, ale tam je naspořeno 40 tis. Na to kašlem a dáme tam 3 měsíční výpovědní dobu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
6.2.13 13:13

pro Miu

Ahojky.
Díky moc za info. Tak to budeme asi muset udělat také tak a založit 2 nová stavebka. Poslali Vám k tomu nějaké formuláře a nebo jste to šli založit na pobočku RSTS k poradci? A trvali na nějaké minimální cílové částce? A že tam musíte fakt něco posílat? Kolik chtějí za založení? Manžel má to spoření jen 3 roky, takže ještě není za vázací dobou pro výplatu státní podpory a taky bude platit 0,5% pokutu z cílové částky za předčasné ukončení, tak doufám, že u něj bude taky možnost okamžité výplaty. My máme u nich ještě jedno spoření pro dceru a další dvě svoje u Buřinky, takže to budeme mít na prd. Snad se to všechno stihne. Hnusná administrativa. A poslali Vám rovnou s vyčíslením i podklady pro povolení vkladu zástavního práva ve prospěch jiné banky jako druhé v pořadí? Teda v případě, že si berete novou hypotéku. A nebo souhlas s vymazáním zástavy po splacení úvěru? Ta naše nová banka nám bez toho neuvolní pro Raiffku peníze a už hrozí, že se to nestihne.

Ještě jednou díky moc za informace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat