Vyčištění koberce s vysokým chlupem - čím?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
katka82
Kelišová 7368 příspěvků 06.05.09 17:09
Vyčištění koberce s vysokým chlupem..čím??

Ahojky,
holky prosím o radu, máme koberec smetanová-slonová kost- barva, což je super, ale spíš máme vysoký vlas, cca 5cm. takže se docela obtížně luxuje a ted bych ho po době chtěla vyčistit nějak lépe.. Prosím máte zkušenosti s přípravky z drogerie? Chtěla bych zkusit domácí čištění (ne firmu či ty mokré luxy) - tedy pokud to bude možné..
Děkuji za rady a tipy,
krásný den :wink:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 06.05.09 17:19

Mám něco podobnýho. Čistila jsem vloni. Koupila jsem ten sypací vanish a pak vše podle návodu, jen konečných luxování bylo asi 15 :D

katka82
Kelišová 7368 příspěvků 06.05.09 17:29

zaneth - děkuji taky jsem nad ním přemýšlela, ale to suché čištění mi přijde divný, jak to tu špínu může vytáhnout a vyčistit..jak jsi s tím byla spokojená?

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 06.05.09 20:05

Taky jsem se toho bála, ale fakt jsem nevěděla, co tím. Tak za zkoušku nic nedáš. Posypala jsem ten koberec a suchým hadrem jsem to roztírala a fakt dobrý. Všechny fleky venku, a to tam byly i mlíkový a ovocný blinky od malýho :lol: Jen jsem to fakt snad 15 x vysála, protože malej po tom koberci rád leze. Teď se chystám v červnu na druhej koberec, to je 2 cm hustá 100% vlna a fleky dtto.
Můžeš to zkusit na kousku a uvidíš.

katka82
Kelišová 7368 příspěvků 06.05.09 20:10

Díky za tip, takže ještě hadrem rozetřít? a v reklamě jen posype koberec a vyluxuje..tak to jo když ještě hadrem, asi vyzkouším, fleky sice nemáme, rovnou se z toho vypraly když byla nehoda ( ty samé jako u tebe :lol: ) ale přeci jen jak je to vysoký vlas, tak to tak dokonalé není a usazuje se to v tom..

kadlina
Neúnavná pisatelka 17316 příspěvků 06.05.09 21:41

Já budu odrazovat od Vanishe - málem jsem zničila vysavač a navíc to je jemný prášek a silná vůně, takže mě to dost dráždilo a to jsem koberec vytáhla na terasu. Dělala jsem to přesně podle návodu - posypala, zakartáčovala a pak jsem to chtěla vysát. Vysavač to po chvíli vzdal a to nemáme žádnou „šitku“ ale AEG. Zaneslo mu to všechny filtry a přestože jsem pořád dokola filtry vyklepávala, tak se mi pořád přehříval a než se v sebeobraně vypnul, tak jsem vyluxovala vždy jen kousek /dokonce mu to vydrželo ještě dlouho po akci „Vanish“ než se zřejmě z vnitřností odloučil veškerý Vanish, tak se pořád vypínal/. Když jsem nemohla dokola vysávat jako Zaneth, tak jsem ho hodila přes houpačku a klepala. Byla to strašná a dlouhá dřina, i po půl hodinovém mlácení do jednoho místa se z něj pořád prášilo. Vůbec nechápu, jak se to může podařit někomu z toho koberce dostat ven - za mě můžu jen napsat VANISH UŽ NIKDY!!! :evil:

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 06.05.09 22:42

já mám phillips mobilo a hepa sáčky a pohoda

kadlina
Neúnavná pisatelka 17316 příspěvků 07.05.09 12:54

Zaneth ten náš vysavač je bezsáčkový a je „háklivý“ na plnou nádobku a špinavé filtry to se pak během vysávání zřejmě přehřeje a do vychladnutí se sám vypne. Ovšem za běžného provozu, když pravidelně vysypáváme nádobku, tak se filtry zanesou tak jednou za půl roku. Po Vanishi jsem 1/4 roku luxovala v kuse max.půl hodiny, pak vyprášit filtry, nechat vychladnout a zase půl hodiny luxování. Mám AEG typ z hlavy nevím, ale podobá se to Vampyru, ovšem bezsáčkový a nebo se tam může dát i sáček, kdybych chtěla, ovšem mě nebaví kupovat sáčky a myslím, že se toho z nich spousta dostane zpátky ven, zvlášť když vidím ty moje špinavý filtry.

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 07.05.09 13:51

No jo, to jsou ty moderny :wink: to my máme obyčejnej vysávák.

katka82
Kelišová 7368 příspěvků 07.05.09 14:20

Zaneth - tak to máme stejný vysavač :lol: a musím říci , že jsem s ním spokojená na 100% 8)

katka82
Kelišová 7368 příspěvků 07.05.09 14:21

Tak vám nevím , jeslti to doma zkusit, právě máme 2 letého raubíře, co se taky furt válí po zemi a čekáme další za 2 měsíce, takže další batolení..nebo jeslti na toho někoho pozvat.. :?

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 07.05.09 18:32

A nemůžeš malého na 2-3 hodiny vyslat s taťkou nebo někým z rodiny ven. Taťka by ti měl spíš pomoc, 7m je 7m. My jsme měli asi za 3 hodiny hotovo. Ten druhý budu dělat sama, a tatínek bude hlídat.

katka82
Kelišová 7368 příspěvků 07.05.09 20:03

jj to by nebyl problém, to Péta by udělal sám, by mě nenechal, páč jsme na riziku , i když tedy dělám věci i tak, nevydržím chvíli sedět :lol:
spíš mi jde o to , aby to pak bylo dobře vyluxované a slušně vyprané víš..

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 07.05.09 20:07

vím přesně , co myslíš :wink: Jedině, že bys mu stála za zadkem, ale na to jsou ty chlapi děsně ješitný. Tak mu prostě musíš říct, že je strašně důležitý , aby to vysál pořádně kvůli malému a on to určitě udělá dobře. Nebo si najmi firmu, ale tím asi jistotu nezískáš.

katka82
Kelišová 7368 příspěvků 07.05.09 20:19

Zaneth nene to jsem nemyslela, to Péta je poctivka a možná byto vysál dokonaleji než já, ale jak jsi snad ty nebo kdo psal, že to vysával asi 15×..to mě docela šokovalo..a pak ještě někdo že to smrdělo dlouho, tak nevím

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Psychiatr Jan Cimický o Jiřím Pomejem: Bál se smrti, řešili jsme i Andreu!

Předtím než byl Jiří Pomeje hospitalizovaný s rakovinou kostí v Nemocnici Na... číst dále >

Erika Stárková z Mostu!: Vycpávám si prsa ponožkami, jsem maskot severu

Erika Stárková (34) je aktuálně nejslavnější herečkou Česka, díky roli Dáši v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >