Vyčítal vám přítel že vaše dítě ve 3 letech nemluví?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
14.11.21 19:35

Vyčítal vám přítel že vaše dítě ve 3 letech nemluví?

Ahoj, chtěla bych se zeptat zda vám někdy přítel nebo manžel vyčetl že dcera nebo syn ještě ve 3 letech nemluví? A zda vám řekl že se dítěti nevenujete? To že se malé nevěnují myslel tím že právě nemluví a říká jen pár slov. Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8693
14.11.21 19:37

A uz je vysetrena na foniatrii?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.21 19:38
@Tarjei píše:
A uz je vysetrena na foniatrii?

Ještě ne. Doktorka mi řekla že se rozmluví. Všichni mi to říkali. A teď mi to přítel dál za vinnu.

• Citovat
  • Nahlásit
26462
14.11.21 19:38

Nevycetl, starší syn začal mluvit až ve 3 a půl. Spíš občas má řeči, ze mladsi ve dvou letech pusu nezavře (ale v legraci samozřejmě) :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
804
14.11.21 19:39

Vzhledem k tomu, že sám do 3 let neřekl ani Ň, by si to mohl zkusit :mrgreen: syn je taky v řeči pomalejší, začíná se rozkecávat až teď ve 3,5 letech. Naopak dcery mluvily v roce a půl ve větách. Každé dítě je jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12001
14.11.21 19:40

Lékař na tříleté prohlídce řekl co? Nemluvící tříleté dítě je už opravdu hodně divné. Synovec třeba měl svoji řeč, ale v těch třech letech už měl diagnostikovanou vývojovou dysfázii a chodil na logopedii.
Pokud to zatím nijak neřešíš, pak přítele chápu, že ho napadá, že s dítětem dostatečně neprohlížíš obrázky, nekomentuješ, nečteš, nezpíváš atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
14.11.21 19:41

Holka taky nemluvila, rozmluvili se až ve školce. :nevim: Od manžela jsem nikdy nic neslyšela, zato od babiček to bylo řečí, že nečtu a nevěnuju se. Přitom to nebyla pravda..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8693
14.11.21 19:42
@Anonymní píše:
Ještě ne. Doktorka mi řekla že se rozmluví. Všichni mi to říkali. A teď mi to přítel dál za vinnu.

Ach boze. Jde o dite, ne o Tebe ani pritele. Ja bych si zaridila vysetreni na foniatrii, pak pripadne logopeda a psychologa.
Dcera rozumi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6559
14.11.21 19:45

A co pro to dělá ON??

jinak ve 3 už by měly nastupovat i krátké věty, takže vyšetření je na místě - hlavně kvůli tomu, zda dobře SLYŠÍ.. musíte hodně opakovat, ze začátku se holky rozmluvily hlavně na zvucích jak dělají zvířátka, to uměly snad v roce a půl a od roku a půl takové věty jako " Táta maká. Máma pá.
Ve školce ve 3 už aspoň trochu mluvily všechny děti, ale je hodně logopedických vad, jedna dcerka se třeba L naučila snad až v pěti, říkala místo toho U (takže u nás dlouho byl např. uev - lev, uopatka - lopatka apod.)
písmeno R a Ř se naučily obě až jako předškolačky..
ale takové to žvatlání by už u vás probíhat mělo.. zkoušet ty snadné říkanky Paci paci
a tak ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17190
14.11.21 19:48

Jak dítě rozumí a slyší? Jinak přítel je bl.bec, co chceš slyšet? Proč se teda nevěnuje a nečte on, když to má tak skvělé účinky? Moje dcera čtení miluje, čteme, povídáme si, ukazujeme, komentujeme fakt hodně (až bych někdy chtěla dělat i něco jiného). A přesto zatím mluví spíš podprůměrně. Kdyby to záviselo na čtení, už by musela odmluvit i přednáškové turné 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
615
14.11.21 19:50

Rozmluví se, neboj. Nám třeba hodně pomohla školka.
Jestli je někde chyba by měla posoudit pediatrička.
Máme dvě holky, a obě začaly mluvit až po druhém roce (na holky relativně pozdě), ale rozmluvily se hezky, jen s tou mladší ještě dolaďujeme pár věcí na logopedii.
Pokud má partner pocit, že je třeba s dítětem více a častěji komunikovat, tak se přece taky může aktivně zapojit, ne?
Ono se to takto na dálku těžko posuzuje, každé dítě má holt své tempo a někdy jim to déle trvá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1306

A on se jí věnuje? Předpokládám tedy, že přítel je zároveň i otec. V takovém případě jste na to dva, takže rozvíjet řeč s dcerou může ve volném čase i on.

Nemluvící tříleté dítě bych samozřejmě na lehkou váhu nebrala, ale nicneřešící obviňování druhého rodiče ničemu nepomůže. Ať klidně převezme iniciativu, když se mu tvůj přístup zdá nedostačující.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1374
@zrcadlo píše:
Lékař na tříleté prohlídce řekl co? Nemluvící tříleté dítě je už opravdu hodně divné. Synovec třeba měl svoji řeč, ale v těch třech letech už měl diagnostikovanou vývojovou dysfázii a chodil na logopedii.
Pokud to zatím nijak neřešíš, pak přítele chápu, že ho napadá, že s dítětem dostatečně neprohlížíš obrázky, nekomentuješ, nečteš, nezpíváš atd.

Hele ono prohlizet si s ditetem knizky je fajn, ale kdyby bez toho nemely mluvit, tak je polovina populace nema. :nevim: Zrovna rec samodomo fakt nepopozenes. Bud je tam problem a ten je nejdříve nutno diagnostikovat a resit, nebo ne a dite se muze rozmluvit behem týdne bez ohledu na to, kolikrat mu. ukazes slepicku v knížce.
Nepopiram, ze po tretich narozeninach uz bych chtela aspon vysetrit sluch a logopedku, ale to je uplne jina vytka a hlavne, otec misto pindani ma jit s ditetem sam, kdyz se mu neco nezda, asi mu zapomneli sdelit, ze je taky rodic. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26714
14.11.21 19:52
@Anonymní píše:
Ještě ne. Doktorka mi řekla že se rozmluví. Všichni mi to říkali. A teď mi to přítel dál za vinnu.

A on se dítěti věnuje jak?
Mám tři děti, a kolem 3 let nemluvilo moc žádné. První problémy měl ( dysfazie), druhý ne, ten se po 3 roce rozkecal a byl úplně ok. Třetímu ještě 3 nejsou, ale jsou vidět pokroky, v posledních týdnech. V drtivé většině to je vrozená věc. I kdybys mu věnovala 24h denně a mluvila na něj, četla, ukazovala imrvere, tak se to příliš výrazně neprojeví. Rozhodně opožděný vývoj řeči nebo dysfazie není vina rodičů, pokud jsou normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8693
14.11.21 20:05

Tvl tyhle reci, ze se nejaky dite rozmluvi, to preci nemuze nikdo vedet! Taky jsem to poslouchala, dite nikdy mluvit poradne nezacalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat