Vyčítám si každou nemoc dětí a jsem už úplně na dně

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.19 17:00
Vyčítám si každou nemoc dětí a jsem už úplně na dně

Moc prosím, potřebuji se vypovídat a najít zde třeba pomoc či spřízněnou duši…Děti jsou tento školní rok docela často nemocné, nejdřív ty byly jen kašle, postupně se to zhoršovalo. Teď dvouletá dcera má už potřetí horečnatý infekt, v lednu chycené průdušky, hrozný kašel a vysoké horečky-antibiotika, za 3 týdny přinesl manžel chřipku-celá rodina jsme lehli, dcera k tomu chytla strašný dusivý kašel ale zvládli jsem to bez antibiotik, včera večer dostala opět vysoké horečky, dnes jsme jeli na pohotovost a diagnoza-angína, takže opět ATB. Starší syn je ted u babičky, zítra půjde taky, ale já už jsem šílená strachy, že angínu stejně chytne. Manžel má jít za 4 dny na plánovanou oparaci s mandlí, taktéž je často nemocný a má ji zvětšenou. Jsem úplně na prášky, protože se bojím že to chytne taky a operace se bude muset zase odložit. No a k věci, stal se ze mě hrozný nervák, syn už ani nechodí do školky, odhlásila jsem ho, abych před tou operací eliminovala nemocnost, chodíme jen ven na procházky, nejezdíme MHD, nechodíme ted nikam do kolektivu, tak absolutně nechápu, kde dcera k té angíně přišla. Pořád jen řeším co by kde mohli chytit, jak je co nejvíc ochránit a hlavně pokaždé u nemoci mám obrovské výčitky a viním se-co jsem mohla udělat jinak, neměli jsme tam chodit, měla jsem jít k doktorovi včas, jindy zas, že jsem šla zbytečně hned a zbytečně se nasazovala antibiotika a tak pořád dokolečka. Jsem už úplně vyčerpaná a nevím co dělám špatně, že jsou pořád nemocní, vlastně všichni jsme často na hromadě, manžel má vleklé potíže, děti s nástupem staršího do školky taky a zdá se mi to čím dál horší. Já jsem asi slaboch, ale nedávám to, je mi hrozně líto že nemůžeme podnikat všelijaké aktivity, když někdo z nás je pořád nemocný, děsím se každých dalších antibiotik a hlavně, psychika jde rapidně dolů, slyším někoho zakašlat a mám kopřivku, děckám pořád sahám na čelo, jestli nemají teplotu. Skončila jsem na Lexaurinu, který ale nezabírá, jsem uzlíček nervů, když je nemoc, nemohu pořádně jíst, strachy pořádně nespím, jsem už úplně vyčerpaná. Docházím na psychoterapie, ale tady si nedokážu pomoci…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Verun83
Echt Kelišová 9434 příspěvků 30.03.19 17:07

A to nechodis do prace… moje jsou na stridacku od pulky prosince na hromade. Nestovice, stevni chripka, angina, 3× streptokok. A to chodim do prace. Je to psychicky tezky. Pristi tyden je zapis do 1.tridy a hlida je kde kdo, jen aby neco nechytli a syn se k zapisu dostal v kondici. Na palici.
Hod se do klidu, vynervena matka jim je k nicemu.

A po angine v rodine je dobre udelat stery vsem. Nekdo muze byt jen nosic. To mel ted syn, nic mu nebylo a streptokoka mel masivne.

anupati
Kelišová 6833 příspěvků 30.03.19 17:33

Já tě chápu, že je to opruz. Ale tak nějak to beru jako folklor malých předškolních dětí :nevim: Když nejde o život… My jsme začali před Silvestrem neštovicema,pak zánět nosohltanu provázeny dávivým kaslem, z toho starší rovnou přešla do příušnic, které netuším,kde sebrala,když ani nebyla v MŠ a je očkovaná,pak byly 2 týdny ve školce a mladší v sobotu lehla s 40 horečka,z čehož se vyklubala hnisavá angína a máme dalších 14 dní doma jistých…tož tak :lol: Jo a chodím do práce, sice na zkrácený, ale chodím,teda spíš nechodím… takže mám sis psycho z tohohle a ubíjí mě pořád zavřená doma…ale věřím že při hází sluníčko teplíčko a bude lépe. Pokud máš možnost syna do jara stáhnout ze školky,tak to udělej, co víc.

pristelepe
Kecalka 118 příspěvků 30.03.19 17:49

Já ti rozumím. Syn od léta teploty co týden, v listopadu zápal plic, dcera zánět průdušek. Od Te doby nechodí do školky. V únoru pichane obě uši, horečky 41. Teď čekáme na odstranění nosní mandle. Už jsem hysterka, dnes jsem pořídila roušku na to, až píujdeme na predoperacni vyšetření. Syn navíc vůbec neroste a nepřibírá. Jestli nezačne růst po Te mandli, tak nás čeká vyšetření růstového hormonu, všechna vyšetření, která mu kvůli tomu dělali jsou negativní. Takže drz se, jsem v tom s tebou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.19 17:51

@pristelepe to mě mrzí,ale věřím že se to určitě srovná,moc vám držím palečky :hug:

ruzovasrnka
Zasloužilá kecalka 827 příspěvků 30.03.19 18:01

To se musí přežít, čím budou starší, bude to lepší :kytka: Já mám 3 (8, 4 a 1) a k tomu chodím na pár hodin do práce - taky teda spíš nechodím, teď řešíme neštovice, to bude tak na měsíc a půl, zatím to má prostřední, další pozoruju, kdy se konečně osypou, kdyby to aspoň mohli mít všichni najednou :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.03.19 18:07

Třeba je manžel prenašeč nejake bakterie a prenasite si to v rodině. Dobrá je léčba lyzáty bakterií. Pomůže to imunitě. Muzete navstivit imunologii. Kazdý by byl z toho vyřízenej, ale je potřeba si uvedomit, ze to jednou přejde a budete zase sportovat apod. Jsou horší věci. Chronická nevyléčitelná onemocnění. Pokracujte v psychoterapii. Najdete si cas na to, co vás baví. Hlavne na sport, treba jen behani doma na pásu, kdyz jste zrovna zdravá. Víte, já mam práve to chronicke onemocnění a tech dní, kdy mohu delat co chci je docela málo. Clovek by si presto mel vážit toho, co má. A radovat se s pokorou. Protoze vzdy muze byt hůř!!

Kassor
Zasloužilá kecalka 734 příspěvků 30.03.19 20:02

Jojo, naprosto chapu. Dcera od zari ve skolce a pak rezim:tyden ve skolce x 3 tydny doma. Ja kazdy mesic na ocr. V lednu po viroze jsem ji stahla na 2 mesice ze skolky (byla ta chripkova epidemie). Byly to 2 krasne a bezstrarostne mesice :palec: byla zdrava, jako ripa, ja v praci nemela zadnou absenci, no a ted v pondeli se tam vrati. Vim, ze kolektiv potrebuje a tak…, ale uz mam osypky, jak to bude pokracovat dal :zed: nedelam si iluze… :kytka:

Calendulka
Kecalka 291 příspěvků 30.03.19 22:24

Možná to chce posilovat imunitu - dáváš po antibiotikách probiotika? Stav střevní mikroflóry je pro imunitu důležitý. A právě antibiotika střevní mikroflóru ničí… Co třeba strava: mají děti dost vitamínů (zejména C a D)? A manžel třeba odpočívá dost? Když je člověk unavený a vyčerpaný, je víc náchylný k infekcím… Jinak bych věřila, že s jarem se tento koloběh nemocí zklidní :kytka: a bude líp ;)

Pocahonta
Kecalka 376 příspěvků 30.03.19 22:50

Také jsem se chtěla zeptat, co děláte pro posilování imunity…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.19 08:33

od září jsem nasadila dětem Imunoglukan(prý už to bylo ale pozdě),tím jak byli pořád na střídačku nachlazení nemocní tak se nic moc dělat nedalo,ale začala jsem chodit se starším do sauny,ovšem často chybíme,takže efekt to asi moc nemá.Bydlíme na sídlišti,takže přirozený pohyb venku někde třeba na zahradě děti sice nemají ale snažíme se hodně chodit ven,ještě sem tam kápnu Vigantol a mají takové ty želatinové vitamíny.No a manžel ten nemůže dělat prakticky nic jak je venku chladněji,okamžitě ho začne minimálně bolet v krku,takže ten má životosprávu špatnou,dřív ot tak nebývalo,býval aktivnější a mnhem zdravější,jenže to ho neomazovala žádná nemoc,já byla také mnohem víc fit,sportovala jsem,s dětmi šlo všechno bokem.Ta velká nemocnost mě překvapila,popravdě jsem to nečekala,protože do synových 3 et jsem znala jen rýmu,max kašel no a pak to začalo,celý tento kolotoč nemocí…sama nevím jak z toho ven

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.19 08:38

@Calendulka ano po antibiotikách nasazuji probiotika,jsem docela nešťastná z toho,že ani ne po 2 měsících je má dcera znovu,ale doktorka včera na pohotovosti se mnou byla hned hotová,CRP odmítla vzít,prý takové horečky a čepy na mandích,tak není co řešit…Syn má 4 a měl zatím ATB jen jednoi,malá ty nemoce celkově odnáší mnohem hůř.Zeleninu mi moc nebaští,popravdě v tomto ročním období ani nějakým vitamínům z ovoce a zeleniny nevěřím :nevim: No u manžela to bude určitě únavou,ale snažím se mu dopřát odpočinek navíc třeba o víkendu kdy vstávám ráno dětmi,jenže mladší se pořád budí tak je to naprd,kor ted jí to pořád nabourávají ty nemoce.I já toho zdaleka nenaspím jako dřív.Jenže z druhé strany,tohle je asi úděl všech rodičů malých dětí

Calendulka
Kecalka 291 příspěvků 31.03.19 08:58
@Anonymní píše:
@Calendulka ano po antibiotikách nasazuji probiotika,jsem docela nešťastná z toho,že ani ne po 2 měsících je má dcera znovu,ale doktorka včera na pohotovosti se mnou byla hned hotová,CRP odmítla vzít,prý takové horečky a čepy na mandích,tak není co řešit…Syn má 4 a měl zatím ATB jen jednoi,malá ty nemoce celkově odnáší mnohem hůř.Zeleninu mi moc nebaští,popravdě v tomto ročním období ani nějakým vitamínům z ovoce a zeleniny nevěřím :nevim: No u manžela to bude určitě únavou,ale snažím se mu dopřát odpočinek navíc třeba o víkendu kdy vstávám ráno dětmi,jenže mladší se pořád budí tak je to naprd,kor ted jí to pořád nabourávají ty nemoce.I já toho zdaleka nenaspím jako dřív.Jenže z druhé strany,tohle je asi úděl všech rodičů malých dětí
:srdce: Tak už nevím, co poradit… Snad se to brzo s lepším počasím zlepší ;) Jinak já třeba dávám dceři rakytníkový sirup, tam je hodně vitamínu C. Mám i domácí džem z černého rybízu. A mandarinky mi nepřijdou jako takové zlo… A musím to valit i do chlapa :lol: On taky moc na vitamíny nemyslí…
Pocahonta
Kecalka 376 příspěvků 31.03.19 14:36

Děti baští chlorellu, já piji zelený ječmen. Když na mě něco jde, tak si i já vezmu velkou dávku chlorelly a též extrakt z lichořeřišnice (je to přírodní ATB) a musím říci, že to zabírá. A ještě bereme Oscillococcinum. Dále existují tinktury z bylin, které také dle mě mají efekt.

celinne
Kecalka 496 příspěvků 31.03.19 16:45

Neporadím, ale rozumím ti. Z šesti posledních měsíců jsme pět byli zavření doma. Neustále něco, dvakrát nemocnice, nestovice..už jsem byla zralá na lexik taky. Starší ve školce jen občas, mladší skoro pořád doma. Moc mi pomohli teď poslední týdny rodice, jinak bych byla fakt na chocholouska..drž se, nemoci časem snad odezní, v létě jich tolik není, bude lip :hug:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama