Výčitky po kyretáži/vyvolaném potratu

4639
28.7.13 12:57

Výčitky po kyretáži/vyvolaném potratu

V lednu 2011 jsem podstoupila revizi pro MA ve 13/14tt. Nějakou dobu jsem si vyčítala už samotný fakt úmrtí plodu v mém břiše, to naštěstí postupně vymizelo. Ovšem díky občasným výkřikům proliferů, prezentaci různých obrázků, se mi vrací pocit viny vyplývající ze zákroku samotného. Co jsem to nechala udělat s tím malým tělíčkem, proč jsem nepočkala několik dalších dní, možná mohlo odejít spontánně? Máte někdo podobné pocity?

Naťukla jsem to v jiné diskusi, která byla smazána.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11133
28.7.13 13:02

Je mi jasne, ktera diskuze tohle vyvolala a zakladatelku bych nakopala do… :roll:

ty se tim netrap. nemas si co vycitat a podobni pozeri vubec nevi, o cem to melou.
mozna by ti pomohlo si o tom promluvit s odbornikem, lepsi nez se tim trapit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22512
28.7.13 13:09

@MaDoRaBe zakladatelku oné diskuse bych nakopala… Moc mě to mrzí. Ale nic si nevyčítej, neudělala jsi vůbec nic špatného :hug:

Jinak poradím asi to, co @Ali-Ali, co zkusit nějakého odborníka :?: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
28.7.13 13:13

Holka netrap se, nic si nevyčítej :kytka: i když vím že mě se to kecá, příště nerozklikávej podobné diskuze, protože nějaká taková chytrá se najde vždycky :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
4639
28.7.13 13:18

Člověk prostě obecně samozřejmě ví, jak to probíhá, vím, že mi nebylo dobře, měla jsem v sobě cca 5l zadržené vody - oteklé nohy, břicho, velmi špatně se mi chodilo, jak se plod tlacil do dolního segmentu delohy. Normálně to beru tak, jak to je.
Pak přijde nějaký obrázek a já si opravdu připadám jako zrůda.
Dodávám, že jde o čistě subjektivni pocity, rozhodne nechci jiným něco takového podsouvat jako normu. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35461
28.7.13 13:26

Nic si nevyčítej :kytka: tebe se ta diskuze vlastně ani netýkala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K-Black
28.7.13 13:28
@MaDoRaBe píše: Člověk prostě obecně samozřejmě ví, jak to probíhá, vím, že mi nebylo dobře, měla jsem v sobě cca 5l zadržené vody - oteklé nohy, břicho, velmi špatně se mi chodilo, jak se plod tlacil do dolního segmentu delohy. Normálně to beru tak, jak to je.
Pak přijde nějaký obrázek a já si opravdu připadám jako zrůda.
Dodávám, že jde o čistě subjektivni pocity, rozhodne nechci jiným něco takového podsouvat jako normu. ;)

já teda nevím co jsi měla konkrétně za problém, ale zrůda? neblbni :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
23860
28.7.13 13:30

Co je MA? Mimoděložní těhotenství? V tom případě by snad byla blbost čekat na spontánní potrat, ne? To bys ohrozila svůj život. :nevim:
Jistě máš ty „objektivní“ důvody zpracované, se subjektivním pohledem ti opravdu bude muset pomoci psycholog. Je to už celkem dlouho, nemá smysl, aby ses takhle dlouho trápila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5502
28.7.13 13:37

@MaDoRaBe popravdě řečeno, v takovém případě bych to vůbec nebrala tak, jako že si něco udělala s malým tělíčkem… prostě už nebyla jiná cesta, stalo se, že těhotenství „nevyšlo“ a v rámci ochrany tvého vlastního zdraví bylo určitě nejlepší to rychle řešit… (stačí když si přečtu tvůj příspěvek o oteklých nohách a bolestech, tak je přece jasné, že to nebyl pro tělo dobrý stav)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48557
28.7.13 13:42

@MaDoRaBe tak nad tím sem vubec nepřemýšlela když sem potratila.
Vždyt tys nic neudělala špatně. proč myslš že by vyšlo samo? Já měla v sobě tři týdny mrtvej plod a nevyšel akorát sem si přivodila zánět
A čemu bys pomohla kdyby místo toho ošklivě řečeno zbytek plodu spadnul do záchoda?
Kašli na blbou diskuzi založenou blbcem a bud ráda že jsi zdravá

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4639
28.7.13 13:43

Nene, plodík neměl srdeční akci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48557
28.7.13 13:45

A blbejch výkřiku tu byla spousta, ale žádnej nebyl na to aby se ze ženy stala chodící „rakev“.Tam jde vždy o něco jiného

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4639
28.7.13 13:48

@Kamča.dalmati přesně tak jsem si ty dva dny, než zákrok provedli, připadala. Jako chodící rakev.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35636
28.7.13 13:48

@MaDoRaBe nesmyslne vycitky. mrtve telicko je uz opravdu jen tkan. kdyby ho z tebe chteli dostat nejak pietne, akorat by ti to ublizilo, nikomu a nicemu by to neprospelo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12194
28.7.13 14:01

Když někomu zemře dítě, budete vyčítat lidem prezentaci fotografií zavražděných dětí? Mícháte dohromady hrušky a jablka.
Pokud ve vás zemřel plod, tak se vás téma umělého potratu netýká.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama