Výčitky svědomí z nevěry

Anonymní
6.9.21 21:42

Výčitky svědomí z nevěry

Zdravím,
s přítelem jsme spolu byli 2 roky (od mých 24), ale poslední měsíce před rozchodem to bylo spíše přežívání- nebyli jsme šťastný (byla to především moje vina). Po rozchodu jsem začala trávit čas s naším společným přítelem, se kterým máme blízko svoje práce a tak jsme ho spolu trávili dost často. Nakonec došlo i na sex. Tento náš společný kamarád pro mě nic neznamená a ani neznamenal, z mojí strany šlo čistě jen o sex a asi nějakou zvědavost či co. Scházení se s ním jsem po nějaké době utnula, protože mě trávený čas s ním nenaplňoval.
Teď, zhruba po půl roce jsme se dali s původním partnerem opět dohromady a dost nám to klape. Můžu říct, že jsem opravdu zamilovaná a vím, že v životě už nikoho jiného nechci, jenomže mám šílené výčitky svědomí z toho scházení se s naším společným kamarádem (samozřejmě nejvíc z toho sexu). Nejhorší na tom je, že jsme všichni stále v kontaktu a trávíme spolu čas v partě ostatních kamarádů. Vůbec nevím, co mám dělat, je mi ze sebe samotné zle, i když v době, kdy se to stalo, jsme spolu nebyli.
Prosím, nějaké rady, jak se s tím smířit a naučit žít? Tohle v sobě budu mít do konce života.

Díky, L.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10921
6.9.21 21:45

Nebyli jste spolu, žádná nevěra to nebyla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1904
6.9.21 21:46

Jaké nevěry, když jste se rozešli?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Annnemari
6.9.21 21:53

Nevěrná jsi nebyla, tak nemusíš mít výčitky. Ale kontakt s tím kamarádem bych asi omezila na nutný minimum v té partě, a pokud to přítel neví, tak úplně, pokud ten rozchod byla tvoje vina.

• Citovat
  • Nahlásit
4209
6.9.21 22:01

Nebyla jsi ve vztahu, tak nebyla nevěra. Hotovo, zapomeň na to :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
6.9.21 22:11

Taky si myslím, ze o nevěru nejde, byli jste přece v té době rozejití, ne? Každopádně chápu, ze je ti nepříjemné trávit teď s tím kamarádem nebo jak to nazvat čas, určitě s nim nezůstávají nikde sama a proste pokud je to furt čerstvý a nepříjemný tak třeba ten čas nějak omez, však si přítel muže vyrazit i sám, ne? A hlavne se netrap a snaž se na to zapomenout, nevěra to nebyla a je skoda, aby té to takto nicilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1267
6.9.21 22:14
@Anonymní píše:
Zdravím,
s přítelem jsme spolu byli 2 roky (od mých 24), ale poslední měsíce před rozchodem to bylo spíše přežívání- nebyli jsme šťastný (byla to především moje vina). Po rozchodu jsem začala trávit čas s naším společným přítelem, se kterým máme blízko svoje práce a tak jsme ho spolu trávili dost často. Nakonec došlo i na sex. Tento náš společný kamarád pro mě nic neznamená a ani neznamenal, z mojí strany šlo čistě jen o sex a asi nějakou zvědavost či co. Scházení se s ním jsem po nějaké době utnula, protože mě trávený čas s ním nenaplňoval.
Teď, zhruba po půl roce jsme se dali s původním partnerem opět dohromady a dost nám to klape. Můžu říct, že jsem opravdu zamilovaná a vím, že v životě už nikoho jiného nechci, jenomže mám šílené výčitky svědomí z toho scházení se s naším společným kamarádem (samozřejmě nejvíc z toho sexu). Nejhorší na tom je, že jsme všichni stále v kontaktu a trávíme spolu čas v partě ostatních kamarádů. Vůbec nevím, co mám dělat, je mi ze sebe samotné zle, i když v době, kdy se to stalo, jsme spolu nebyli.
Prosím, nějaké rady, jak se s tím smířit a naučit žít? Tohle v sobě budu mít do konce života.Díky, L.

Nevera to nebyla, to resit nemusis.

Co bys ovsem mela, je polozit si otazku, zda o tom, zes mela sex se spolecnym kamaradem vi tvuj staronovy pritel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
169
6.9.21 22:23
@carsin píše:
Nevera to nebyla, to resit nemusis.Co bys ovsem mela, je polozit si otazku, zda o tom, zes mela sex se spolecnym kamaradem vi tvuj staronovy pritel.

Jenom otázka - proč myslíš ze by to měl vědět? Ja se prave přikláním k tomu, ze by mu to říkat neměla, však stejně byli rozejiti, tak co… ale zajímá me tvůj pohled a názor.
Osobně nejsem úplně zastankyne takto lepenych vztahu, pro zakl. to musí byt fakt nepříjemné teď, ale stejně si nemyslím, ze by přineslo mnoho dobrého to tomu jejímu příteli nějak říkat. Aby se pak uz fakt nerozesli definitivně, však to by asi málokterý chlap unesl ne 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1267
6.9.21 22:30
@Proseccová píše:
Jenom otázka - proč myslíš ze by to měl vědět? Ja se prave přikláním k tomu, ze by mu to říkat neměla, však stejně byli rozejiti, tak co… ale zajímá me tvůj pohled a názor.
Osobně nejsem úplně zastankyne takto lepenych vztahu, pro zakl. to musí byt fakt nepříjemné teď, ale stejně si nemyslím, ze by přineslo mnoho dobrého to tomu jejímu příteli nějak říkat. Aby se pak uz fakt nerozesli definitivně, však to by asi málokterý chlap unesl ne 8o

Protoze to byl jejich spolecny znamy, dozvi se to jeji pritel driv nebo pozdeji stoprocentne.
Ty lepene vztahy taky nemusim, zvlast ne v tomhle veku.

Pokud to jeji pritel vi, tak vi.
Pokud to nevi, myslim si, ze je lepsi, aby se to dozvedel od zakladatelky, nez mu to nekdo absolutne necekane napali… v nejhorsim pripade ten, ktery ho v posteli docasne zastoupil. Jsou z jedne party, stykaji se; je velmi nepravdepodobne, ze to nevi vice lidi a nekdo mu to nerekne.

Takze nejde o to, jestli by to vedel mel nebo ne, ale od koho ( a v jake verzi) se to dozvi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4195
6.9.21 22:36
@carsin píše:
Protoze to byl jejich spolecny znamy, dozvi se to jeji pritel driv nebo pozdeji stoprocentne.
Ty lepene vztahy taky nemusim, zvlast ne v tomhle veku.

Pokud to jeji pritel vi, tak vi.
Pokud to nevi, myslim si, ze je lepsi, aby se to dozvedel od zakladatelky, nez mu to nekdo absolutne necekane napali… v nejhorsim pripade ten, ktery ho v posteli docasne zastoupil. Jsou z jedne party, stykaji se; je velmi nepravdepodobne, ze to nevi vice lidi a nekdo mu to nerekne.

Takze nejde o to, jestli by to vedel mel nebo ne, ale od koho ( a v jake verzi) se to dozvi.

Nelze než souhlasit. Když se to dozví od někoho jiného (což je v partičkách extrémně pravděpodobné), tak to vztah určitě naruší víc než když to sama přizná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Annnemari
6.9.21 22:40
@Josef_t píše:
Nelze než souhlasit. Když se to dozví od někoho jiného (což je v partičkách extrémně pravděpodobné), tak to vztah určitě naruší víc než když to sama přizná.

Mně by už vadil ten fakt, že me nechal v situaci, kdy všichni kolem kromě mě ví neco, co se me tolik týká, i kdyz to nevěra nebyla.

• Citovat
  • Nahlásit
6.9.21 23:16

Pokud jste byli rozešlý, tak to technicky nevěra není. Jak je vidno máš z toho špatné svědomí. Jaký je ten kamarád? Nechá si to pro sebe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1583
7.9.21 06:01

Hele, půl roku jste spolu nebyli, tak to je snad velice pravděpodobné, že jsi po tu dobu mohla někoho mít.
Při nějaké vhodné chvíli, by bylo dobré mu to říct. Nejlépe kdyby došla řeč na to, co jste dělali v tom období, když jste byli rozejití. Třeba žes to zkusila tady s Frantou, protože ti bylo smutno. Ale nefungovalo to a po pár schůzkách to skončilo. Tečka, víc se k tomu nechci vracet. Pokud je zdravě sebevědomý chlap, tak ho tohle nemůže rozložit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.9.21 06:40

@bbblazkovam Mám opravdu šílené výčitky, kdyby to byl někdo cizí, tak mě to tolik neštve, ale tím, že to je člověk, se kterým přítel stále udržuje kontakty, mi to bere nervy. Já i ten kamarád jsme diskrétní, jsem si jistá, že ani jeden nechceme, aby se to někdo dozvěděl.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.9.21 06:49

@Annnemari Kdyby to jen šlo, hned to udělám, ale tím, že jsou s přítelem dlouholetí přátelé, je to nemožné. Není to tak, že by jsme se všichni vídali každý den, ale je to tak 3-4× do měsíce.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat