Výčitky z rozvodu

Anonymní
26.10.20 14:36

Výčitky z rozvodu

Zitra mame stani kvuli peci o dite, a ja mam posledni dobou vycitky. Ve vztahu jsem nebyla spokojena, manzel neumi davat na jevo emoce. Celych 9 let jsme se nepohadali ale take jsem u neho neslysela ze by sam od sebe rekl mam te rad. Ja jsem spolecenska, on uzavrenej sportovec. Nejlip mu je nekde v horach bez lidi. Jse. Hodne tolerantni a hodne veci jsme delali spolu, jenze posledni dva roky, kdy jsem se snazila hlavne ja jsem vyhorela. Prestala jsem se snazit a cekala co se stane, jestli si vsimne. Nic neprislo.. kazdej jsme si sli vlastni cestou, on sve konicky ja take. Je to skvely tata. Bylo by pro mne jednodussi kdyby to byl nejakej alkoholik treba, ale on mi nejak neublizil az na to ze jdeme kazdy svoji cestou. O sexu ani nemluvim, tam to neklapalo uz delsi dobu, nechtel se mnou spat. On se trapi ale zaroven mi nedela problemy, a ja mam hrozne vycitky, ze nicim rodinu, ze mu beru domov, jenze ja chci jeste citit lasku, porozumeni a nechci delat vse sama(myslim konicky atd) jsem tak narocna? Nebo bych mela byt rada za neho a brat ho takovyho jaky je. Neumim si predstavit, ze by jsme byli manzele jako driv, to uz je pryc. Nekdy na mne padne obrovska deprese kvuli nemu jak je mi ho lito, ale ja proste uz nas vztah vzdala i kdyz jsem se moc snazila ale druha strana byla bohuzel hlucha :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
64841
26.10.20 14:41

JÁ TI NEVÍM, ale to je nějaká novinka, že jste povahově rozdílní. Jinak ti tu nickdo neporadí. To má tolik aspektů, že ikdyby jsi popsala knihu, tak to stejnak nelze z venku vyhodnotit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2921
26.10.20 14:45

Už jsi se asi rozhodla, tak to pro tebe osobně bylo důležité natolik, abys ten vztah ukončila. Pro někoho jiného by to třeba tak důležité nebylo a raději by zachoval rodinu. Upřímně v tyhle „bezdůvodné“ změny povahy partnera po letech nevěřím. Spíše to na začátku člověk neřeší a v nějaké krizi (bětšinou té osobní) mu to najednou vadit začne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16093
26.10.20 14:48

Chybí mi tu rebel, ze kterýho ti budou v bříšku mlátit motýli křidýlkama…už byl nebo se na něj ještě čeká?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23
26.10.20 15:32

Ted ve me hrklo a myslel jsem, ze pise ma manzelka. Jen teda rozvod je taky z jejiho popudu. Nebyla v tom (nejspis) nevěra, zadne tyrani, chlast. Jen proste chtěla koupit svuj byt za x milionu, ja s hypotekou do 70 let nesouhlasil kdyz mame kde bydlet (baraka od rodicu napsany na me, a to ji vadilo) a jsme bez dluhu, tak se to vyhrotilo, ze jdeme od sebe. Zitra nas taky právě čeká stani o syna. Ono je jednoduchy si rict, ze se rozvedeme, ale jak prijdou socialky, soudy, tak oba začínáme pochybovat. Takze ja ti neporadím, jen vim, co citis. A taky vím, ze z toho zítra budu v haji. Tak dej vedet, jak to dopadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 15:39

@Jemnonick mne proste jen chybi chlap, kterej si se mnou sedne k televizi da si se mnou vino.. to bohuzel nedostanu u sveho manzela. Ano, byl vzdycky takovy, mozna ne tolik ale asi se proste nejak vyvijeme a ja proste chci od vztahu neco jineho. Ja se ho zeptala na rovinu zda je ochotnej se mi trochu prizpusobit, rekl ze ano, ale ze nebude stastnej. Je to rozvod z rozumu, proto je to pro mne tak tezky i kdyz v nem manzela bohuzel nevidim. Ja vedela ze to nebude prijemne, ale cim vic se to blizi, tim vic je mi to vse lito ze to takhle dopadlo. Take drzim palce :(

• Citovat
  • Nahlásit
735
26.10.20 16:13

Ja bych se z takoveho duvodu nerozvadela. Co myslis, ze tim rozvodem ziskas?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9063
26.10.20 16:27

Z toho popisu mi přijde, že je spíš vina na tvojí straně.
Vážně si ymslíš, že někdo někdy měl kvalitní, když mlčí a čeká, že si druhý všimne. To není žádný důkaz lásky, ale spíš zamýšlená sabotáž. Z tvojí strany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
26.10.20 16:32

Mluví z tebe strach. Je to přirozené. Něco starého končí a něco nového začíná. A ty se bojíš, protože jdeš do neznáma. Chápu tě, v době rozvodu jsem se cítila stejně. Už jsi ten krok udělala, rozhodla jsi se odejít. Teď musíš být odvážná se svým rozhodnutím žít. Zvládneš to, nenech ten strach te paralyzovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 17:35
@Katalie píše:
Mluví z tebe strach. Je to přirozené. Něco starého končí a něco nového začíná. A ty se bojíš, protože jdeš do neznáma. Chápu tě, v době rozvodu jsem se cítila stejně. Už jsi ten krok udělala, rozhodla jsi se odejít. Teď musíš být odvážná se svým rozhodnutím žít. Zvládneš to, nenech ten strach te paralyzovat.

Chtela jsem slyset jestli jsou tady ty emoce jsou normalni a vidim ze ano. Diky.

• Citovat
  • Nahlásit
23
26.10.20 18:14
@Anonymní píše:
Chtela jsem slyset jestli jsou tady ty emoce jsou normalni a vidim ze ano. Diky.

Bud v klidu, je to uplne normalni a dokonce i u chlapu. Nevim, jak mas stary dite, ale ja si rikam, jestli ten vztah nepretrpet, hrat doma divadlo, aby syn byl v pohode. Neda to na sobe znat, ale mrzi ho to a docela se zhorsil ve skole. Kazdopadne zitra hodně štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
26.10.20 18:22

Za mě maximum rada vztahový psycholog - třeba by navrhl nějakou metodu jak to ještě oživit. Jinak bych o tom musela vědět víc abych ti řekla nějaký názor :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38
26.10.20 18:43

Zakladatelko, je to naprosto přirozené.

Víš, já nehodnotím, jestli jsi měla nebo neměla odejít. Vím, že odejít z patologie jasné na první pohled by bylo mnohem snazší. Jenže život není černobílý. Sama jsem odešla z manželství, ve kterém mi na první pohled nemělo nic chybět. A přesto chybělo. Já dokázala odejít. A nelituji. Mrzí mě to vůči ex manželovi, vím, jsem ho velmi ranila. Ale mně se lépe dýchá.

Udělala jsem to pro sebe. I ty jsi se jednou rozhodla a měla jsi k tomu své důvody. Vydrž tohle náročné období. Přejde to a tobě se uleví…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18802
26.10.20 19:10
@Anonymní píše:
@Jemnonick mne proste jen chybi chlap, kterej si se mnou sedne k televizi da si se mnou vino.. to bohuzel nedostanu u sveho manzela. Ano, byl vzdycky takovy, mozna ne tolik ale asi se proste nejak vyvijeme a ja proste chci od vztahu neco jineho. Ja se ho zeptala na rovinu zda je ochotnej se mi trochu prizpusobit, rekl ze ano, ale ze nebude stastnej. Je to rozvod z rozumu, proto je to pro mne tak tezky i kdyz v nem manzela bohuzel nevidim. Ja vedela ze to nebude prijemne, ale cim vic se to blizi, tim vic je mi to vse lito ze to takhle dopadlo. Take drzim palce :(

Byl vždycky tlakový, proto sis ho vzala a teď jsi děsně překvapená. Upřímně řečeno bys zasloužila, rozbíjíš rodinu úplně zbytečně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.20 19:13

Já možná zažívám něco podobného, ale zároveň to tolik neřeším a beru tak, jak to je. Jsme spolu deset let, dvě děti a máme společné plány do budoucna, které se týkají investic, bohužel už se ty plány netýkají intimních záležitostí. Volný čas trávíme spolu (většinou) s dětmi. Jsme manželé a děti celkem malé. Na rozvod to ale nevidím, tak nějak jsem si zvykla :think: :think:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama