Reklama

Výčitky, že si s ním málo hraju

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eNesiss
Kecalka 123 příspěvků 21.12.16 16:16
Výčitky,že si s ním málo hraju

Zdravím maminky ;)
Potřebuji se trochu vypsat a uklidnit nebo naopak nakopnout! Jsem na konci 7.měsíce těhotenství, v únoru bych tedy měla porodit holčičku, to bude mému synovi rok a půl.
Je to pro mě teď už celkem náročné, nejsem žádná sportovkyně a už mám velké břicho, syn je obr po rodičích, má už teď 14kg a bydlíme ve 3.patře.
Navíc mě dost ovlivňuje počasí a když je venku hnusně, nejraději bych zalezla do postele a jedla :mrgreen:.. Jinak si nemyslím, že bych byla lenoch, jsem aktivní, doma se snažím mít čisto jak jen to jde,2-3× týdně setřu, každý den uvařím, peru, žehlím.. no znáte to.. Navíc nemáme auto a přítel jezdí do zahraničí, takže odjede v neděli a vrátí se v pátek, což znamená, že se tahám do 3.patra s nákupy :,(.
Dost ospravedlňování! Prostě mi přijde, že v tuto dobu moje dítko roste jako dřevo v lese.. Ráno vstaneme a já ho obléknu a šup, pouštím pohádku v TV, abych měla čas připravit snídani, najíme se a já podle nálady jdu uklízet nebo si lehnu na gauč a jsem na PC.. máme pejska, takže někdy syna obléknu a jdeme dopoledne do parku.. Jak kdy.. Před obědem jde spinkat, usne sám v postýlce u pohádky.. Potom oběd a opět podle nálady.. někde jdeme na procházku, to si myslím, že chodíme často, nudím se doma a když je hezky chci ven, ale někdy jsou dny, že nikam nejdeme a já jen sedím na tom gauči..
Syn je hrozně hodnej a samostatnej.. Většinou pouštím v TV jeho oblíbené pohádky nebo posloucháme hudbu.. On ale není pořád přilepenej na obrazovce, je to taková kulisa.. Často si chodí hrát do pokojíčku a nebo běhá všemi pokoji kolem dokola, jsou průchozí a honí se s pejskem, to je fajn..
Mě štve, že si vše ulehčuju těma pohádkama v TV nebo před spaním, někdy mu čtu i zpívám ukolébavky, ale spíš pouštím ty pohádky a to jsem před těhotenstvím tvrdila jak TV nikdy!!! A taky, že si s ním opravdu málo hraju.. mě i přijde, že mě to nebaví.. Třeba venku mě mrzí, že ho už nemůžu tak zvedat, třeba na klouzačku, ale to je pochopitelný.. jenže doma si s ním můžu přece sednout a s něčím si hrát, vždyt se často i nudím, ale nedělám to.. Jen občas prohlížíme knížky, stavíme kroužky, dáváme tvary kam patří.. Jenže mě to po chvíly omrzí, když byl menší tak mě to taky moc nebavilo, ale překonávala jsem se..
Víceméně se spíš mazlíme a já využívám toho jak je hodnej a samostatnej.. a dál ho nerozvíjím.. pouze na něj hodně mluvím!
Achjoo.. opravdu se stydím a mám strach, že až se narodí holčička budu ho zanedbávat ještě víc.. Je to moje zlatíčko, nechci bejt taková :( :roll:
Jak se donutit??

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Aamanda
Kelišová 5560 příspěvků 21.12.16 16:25

@eNesiss kliiiid, to bych se musela uvyčítat k smrti :lol:. Opravdu se nic neděje, chodíš s ním ven, věnuješ se mu v rámci svých možností, jsi v 7. měsíci proboha! Energie ubývá a to počkej, až se miminko narodí, to budeš mít teprve výčitky, že je prvorozený na 2. koleji. Hoď se do klídku, užívej vánoční nálady.
Já jsem matka tvého ražení, s první dcerou jsem si to vyloženě užívala, věnovala se jí maximálně. Potom se narodila druhá a začaly tyhle výčitky. Dnes už vím, že zbytečné. Třetí už (když to srovnám s tím, jak jsem se věnovala prvorozené) roste jako dříví v lese, starším se nestíhám věnovat prakticky vůbec a i tak mě moje děti mě zbožňují :mrgreen:, ve škole starší holky třídní premiantky. Snažím si s nimi aspoň hodně povídat, 2× do týdne zahrát nějakou hru nebo jedeme na výlet (aquapark apod.), ale věnovat ve ve smyslu sedět u nich a hrát si, na to prostě při třech dětech, baráku a mému koníčku není čas. Matky nejsou roboti.

Ou
Závislačka 4987 příspěvků 21.12.16 16:28

Přesťante se neurotizovat nějakou ideou supermatky. Batole není lipicán, žádnou složitou drezůru, tedy rozvoj fakt nepotřebuje. To už je výrazně horší matka zaplavovaná studem a pocitama viny.

Naopak - nechat dítě, ať si hraje po svém, nechat ho se nudit dost pomáhá rozvíjet jeho fantazii. Samostatnost je žádoucí a rozhodně ji posilujte.

Matky nejsou stroje na výrobu zábavy svých potomků.

Tarjei
Závislačka 3789 příspěvků 21.12.16 16:29

Jaj a co bys chtěla ještě zvládat? Byt máma přeci neni o vyplivnuti duše… Buď v klidu, jses v poho. Syn bude samostatnejsi než děti kterym nonstop matka skáče za zadkem.

Aamanda
Kelišová 5560 příspěvků 21.12.16 16:29
@Ou píše:
Přesťante se neurotizovat nějakou ideou supermatky. Batole není lipicán, žádnou složitou drezůru, tedy rozvoj fakt nepotřebuje. To už je výrazně horší matka zaplavovaná studem a pocitama viny.

Naopak - nechat dítě, ať si hraje po svém, nechat ho se nudit dost pomáhá rozvíjet jeho fantazii. Samostatnost je žádoucí a rozhodně ji posilujte.

Matky nejsou stroje na výrobu zábavy svých potomků.

Bože, to se tak hezky čte :palec:.

Tarjei
Závislačka 3789 příspěvků 21.12.16 16:30

@Ou batole neni lipican :mrgreen:

Bábrdl
Generální žvanilka 20937 příspěvků 21.12.16 16:41
@Ou píše:
Batole není lipicán, žádnou složitou drezůru, tedy rozvoj fakt nepotřebuje.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

eNesiss
Kecalka 123 příspěvků 21.12.16 16:43

Opravdu děkuju za vaše příspěvky, uklidnilo mě to..
Nebudu nikdy taková ta supermatka co řeší každou maličkost a už teď ode mě syn dostane i na zadek nebo přes prsty, když dělá co nemá..
Jen možná i ty hormony, když se kouknu jak je většinu dne miloučkej a já právě nejsem matka roku, až si říkám zda si to zasloužím! :)

vejilka
Závislačka 4360 příspěvků 21.12.16 16:47

Já mám taky 1,5letého a těhotná nejsem.Ale přiznám se že mě nikdy nebavilo hrát si s jeho autama a tak. Většinou stavíme kostky, ukazuju knížky vyprávím pohádku ale hrací typ fakt nejsem :think: bud ráda že čekáš druhé za dva roky nebo i dřív si budou hrát spolu a ty budeš mít vegáč :D taky jsem kvůli tomu chtěla děti blízko po sobě

Karleon
Kelišová 5276 příspěvků 21.12.16 17:09

Možná je hodný taky z toho důvodu, že na na něj není vyvíjen žádný tlak, aby teď si hrál, teď stavěl, pak tohle a teprve potom tamto… protě vyrůstá v přirozeném prostředí, kde se věci dělají podle chuti a potřeby a ne podle toho, co někdo někdy řekl. Pokračovala bych dál, nejdůležitější je stejně láska a té má jistě dost.

Martanka92
Kecalka 267 příspěvků 21.12.16 17:15

@eNesiss já jsem teprve v 5. Měsíci a dcerku mám dvouletou, ale jinak dny u nás probíhají +- stejně. S tím, že pohádky stryktně vyžaduje a moji pozornost vůbec nechce. Takže ještě ke všemu přijdu strašně zbytečná :,(

Bábrdl
Generální žvanilka 20937 příspěvků 21.12.16 17:23
@Martanka92 píše:
@eNesiss já jsem teprve v 5. Měsíci a dcerku mám dvouletou, ale jinak dny u nás probíhají +- stejně. S tím, že pohádky stryktně vyžaduje a moji pozornost vůbec nechce. Takže ještě ke všemu přijdu strašně zbytečná :,(

Mnoooooohlem lepší než to, co mám doma já. Do tří let pohádky vůbec a jen moje pozornost. Jasně, zní to dobře, ale reálně… :zed:

bordeaux-zuzka
Kecalka 127 příspěvků 21.12.16 17:31

Jsem taky tehotna, termin v unoru, doma 15m chlapecek. Televizi vubec nesleduje, nezajima ho to a jak bych rada mu nekdy tu pohadku pustila. Vyzaduje pozornost. S hrackama si nehraje. Takze spolu uklizime, vysavame, pereme, varime, jdeme ven, beru ho do herny, kdyz uz nemuzu. Vecer jsem strhana a boli me opravdu fyzicky telo, hlavne zada a nohy. Co bych dala za Vase samostatne dite. Odpočinu si jen kdyz spi po obede, to si jdu lehnout s nim. Bohuzel ale spi jen hodinu, nekdy max hodinu a pul. Takze funguju od 7 do 12 a pak od 13 do 20, kdy jde spat, v noci se 3× budi. Kdyz pisete o tom gauci, tak Vam opravdu zavidim. Ja si na nej taky obcas sednu, ale to hned maly prijde s knizkou, autem atd. Hlidaci babicka chodi 1× tydne. Nekdy mam pocit, ze ty 2 mesice do porodu nepreziju. Omlouvam de za vylev…

eNesiss
Kecalka 123 příspěvků 21.12.16 17:33

S tím, že si později budou hrát spolu taknějak počítám a jsem za to taky moc ráda, vyšlo nám to takto nečekaně.. :)
A ano asi to tak bude, že je třeba hodnej, protože má svojí volnost.. někdy se mi zdá, že mě vážně ani nepotřebuje, stejně tak jako @Martanka92..
Chápu, že si nemám na co stěžovat, určitě by bylo těžší mít aktivnější dítě, které se musí zabavovat ;)

eNesiss
Kecalka 123 příspěvků 21.12.16 17:39

@bordeaux-zuzka : můj malej taky nejdřív na pohádky moc nekoukal a ne všechny ho baví, ale zkuste třeba tyhle : https://www.youtube.com/watch?… ,jsou to spíš písničky a u nás mají největší úspěch a Hotel Transylvania 2.. ;)
Jinak teď si říkám, že si fakt zbytečně stěžuju, naopak můžu bejt šťastná.. Mě večer tělo taky bolí, ale to nejsem celej den v pohybu, takže s vámi soucítím, že to musí bejt hodně velkáá zátěž :/

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Tajemství fotky bez cucku odhaleno: Kam se Kristelová vymódila jako Šebestová?

Světlo světa spatřila tajná nahrávka, na níž je slyšet hlas Kateřiny... číst dále >

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Články z Ona Dnes

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama