Vyčůraná sestra

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.01.19 16:39
Vyčůraná sestra

Ahoj lidi,
Chtěl jsem tady napsat příběh mé přítelkyně.
Její sestra, je podle mě hrozně vyčůraná potvora. Má 30 let, 3 děti a manžela (32 let).

Bydlí v malinkém bytě 2+1. Umanuli jsi, že chtějí koupit dům za 4,5 milionu. Její přítel má hypotéku (splácí byt a auto). Říkal, že jsi nechá hypotéku sloučit dohromady. Celkově má za byt + auto doplatit ještě 600 000 Kč. + 4,5 milionu dům = 5,1 milionu. Říkali, že by měsíčně platitli úrok 16 000 Kč. Což mě osobně se zdá jako totální blbost. Příjde mi to hrozně málo na takovou částku. Je to reálné?

Ona je vyčůraná proto, protože chce od přítelkyně a ode mě půjčit více než 500 000 Kč, které máme ale vrátí to, až jak prý jak její děda umře. Dědův dům zdědí její sestra.

Navíc, všude se chvástají, že prý do budoucna prodají dům po dědovi (až umře), a navíc, její přítel zdědí 2 byty po matce a tetě (až umřou jedna 54 let druhá 60+). Hrozné, je mi z takových lidí na zvracení. Jak ještě tohle můžou říct, že si prostě počkají až umřou. Přesně řekla, že do budoucna se budou mít jako prasata v žitě, že to všechno prodají.

Já osobně nebudu dědit nic. Budu stavět s přítelkyní dům, na který bez hypotéky šetříme už dlouho. Já bych z toho neměl ani radost, kdybych něco dostal a nemusel hnout ani prstem.

Jde mi o princip, tyto chvástače, kteří čekají až umřou a pak to prodají a budou se mít nemusím. Dnes to ve mě prostě vřelo. Jsem divný nebo ne?

Jak by jste reagovali vy?

Díky za názor

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
GabinkaCh
Závislačka 3284 příspěvků 15.01.19 16:42

To je potvora 8o

terien
Echt Kelišová 9568 příspěvků 15.01.19 16:44

Že ať se tím třeba udáví, jenom prachy ji štěstí nepřinesou. Jako dostat něco od rodiny, proč ne, ale čekat na to jako sup až někdo umře a automaticky s tím kalkulovat je hnus fialovej. Nepůjčila bych ji ani pětník.

laducha
Generální žvanilka 22092 příspěvků 15.01.19 16:44

Přála bych těm, na jejichž smrt sestra čeká, aby se dožili v plném zdraví 100 roků :P

Hegy
Stálice 87 příspěvků 15.01.19 16:44

Já bych v žádném případě nepůjčila…

Lainaire8
Závislačka 2561 příspěvků 2 inzeráty 15.01.19 16:45

Pravopis komentovat nebudu :mrgreen:

A jestli jim půjčíte, je to vaše blbost. Kor pokud chcete sami stavět, to ty peníze snad využijete ne?

Kriss Tina
Echt Kelišová 7695 příspěvků 15.01.19 16:46

Reaguji stejně, moje sestra a její přítel jsou dost na peníze (hlavně ona) a pořád počítají co všechno budou mít až rodiče umřou (přitom je jim lehce přes 50), mě je z toho úplně zle, když chceme dům my tak si na něj vyděláme, postavíme, sami si ho zařídíme a nemusím čekat až někdo umře proboha 8o ale někdo vidí jenom to, že zdědí půlku baráku, byt, který budou moct pronajímat a pořád vymýšlí na čem by si ještě naplnili kapsy 8) hlavně teda čekat třeba do 40-50 neli dyl než někdo umře a já si budu moct postavit dům bych fakt nedala :zed:

Premek_Orac
Závislačka 4678 příspěvků 15.01.19 16:46

Já bych to bral tak, že jim ani ta hypotetická dědictví, ani ty majetky, a hlavně ty dluhy nezávidím.
Půkčovat jim nemusíš. Je to tvoje věc. Pokud si chtějí půjčit peníze přítelkyně, je to věc tvé přítelkyně a neměl bys jí do toho mluvit.
Osobně to mám třeba tak, že když potřeboval (nepeněžně) pomoci já, ségra mi pomohla. A když teď ona potřebuje pomoct (finančně, taky nemovitost), tak já ji to mohu vrátit poskytnutí peněz. A víš co, je mi fuk, jestli mi to vrátí nebo ne. Je to ségra.

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 13755 příspěvků 15.01.19 16:47

že tě to trápí, prostě nepůjčujte a neřešte

Monchichik
Kelišová 6493 příspěvků 15.01.19 16:48

Nepůjčila bych jí ani korunu, protože s tímhle jejím přístupem už neuvidíte zpátky ani korunu. Příbuzným se nebude chtít umírat, případně bude potřebovat peníze na něco jiného a vy je až tak nepotřebujete jako oni atd…A z čeho to vrátí po dědovi, když dům zdědí její sestra? Ty šetříš na dům bez hypotéky a klidně byste dali z roky půl milionu? Jste blázni nebo jak?

Jassmina
Stálice 71 příspěvků 15.01.19 16:48

ta částka je celkem ok (v poměru k věku a půjčce). Nikdy bych nikomu z rodiny peníze nepůjčovala v mém okolí znám spousty případů a věř, že to nikdy nedopadlo dobře (hádky, nevracení, urážení).Ikdyž vám slibují, že peníze budou ve smyslu, že až někdo…Promiň ale tyhle typy opravdu nesnáším ale věř, že se jim to vrátí. Jenom to čtu a představím si to a děs :poblion: A divný nejsi si nohama na zemi to nejspíš oni žijí někde jinde ;)

Jassmina
Stálice 71 příspěvků 15.01.19 16:50
brisco
Závislačka 3217 příspěvků 15.01.19 16:57

Půjčovat jí přece nemusíte, sami ty peníze potřebujete, tak proč? To přece není žádná povinnost. A ze čekají na dědictví? Jejich vizitka a IMHO blbost, taky se nemusí dočkat. V životě se dějí různé věci, třeba naše sousedka 70+ opatrovala svého syna s rakovinou až do jeho smrti, bylo mu 42 let :(

nostress
Extra třída :D 14332 příspěvků 15.01.19 16:59
@Anonymní píše:
Ahoj lidi,
Chtěl jsem tady napsat příběh mé přítelkyně.
Její sestra, je podle mě hrozně vyčůraná potvora. Má 30 let, 3 děti a manžela (32 let).

Bydlí v malinkém bytě 2+1. Umanuli jsi, že chtějí koupit dům za 4,5 milionu. Její přítel má hypotéku (splácí byt a auto). Říkal, že jsi nechá hypotéku sloučit dohromady. Celkově má za byt + auto doplatit ještě 600 000 Kč. + 4,5 milionu dům = 5,1 milionu. Říkali, že by měsíčně platitli úrok 16 000 Kč. Což mě osobně se zdá jako totální blbost. Příjde mi to hrozně málo na takovou částku. Je to reálné?

Ona je vyčůraná proto, protože chce od přítelkyně a ode mě půjčit více než 500 000 Kč, které máme ale vrátí to, až jak prý jak její děda umře. Dědův dům zdědí její sestra.

Navíc, všude se chvástají, že prý do budoucna prodají dům po dědovi (až umře), a navíc, její přítel zdědí 2 byty po matce a tetě (až umřou jedna 54 let druhá 60+). Hrozné, je mi z takových lidí na zvracení. Jak ještě tohle můžou říct, že si prostě počkají až umřou. Přesně řekla, že do budoucna se budou mít jako prasata v žitě, že to všechno prodají.

Já osobně nebudu dědit nic. Budu stavět s přítelkyní dům, na který bez hypotéky šetříme už dlouho. Já bych z toho neměl ani radost, kdybych něco dostal a nemusel hnout ani prstem.

Jde mi o princip, tyto chvástače, kteří čekají až umřou a pak to prodají a budou se mít nemusím. Dnes to ve mě prostě vřelo. Jsem divný nebo ne?

Jak by jste reagovali vy?

Díky za názor

8o TWL, to je hardcore.Ostatní komentovat ani nebudu, ale hlavně jim nepůjčujte. Taky by se mohlo stát, že budou čekat, až umřete i vy, aby vám nemuseli nic vracet. :)

Jeanny21
Kecalka 184 příspěvků 15.01.19 16:59

Nic jim nepůjčujte 8o

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

Ortel válčí s YouTube: Ohání se ústavou a „demokratickou“ zemí. Proč je úplně vedle?

Populární zpěvák Tomáš Ortel (43) se dostal do sporu s internetovým serverem... číst dále >

Koukalová myslí na návrat po vzoru Jágra. Nesaháš mu po kotníky, soptí fanoušci!

Do května se rozhodnu! To, o čem se už dlouho ve světě sportu mluví, se možná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pohádky jsou švindl, říká psychiatr Radkin Honzák

Pohádky a Vánoce k sobě patří jako kapr a šupiny. Radkin Honzák však říká, že... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >