Vydatné eintopfy pro 6 krků a jeden velký hrnec

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1371
5.8.14 22:40

Vydatné eintopfy pro 6 krků a jeden velký hrnec

Ahoj, nestíhám moc brousit v emiminu, tak se omlouvám, pokud tu už nějaká taková diskuse je.

Lámu si hlavu s jídelníčkem na dovolenou, kde si budeme vařit sami.
Potřebuji trochu pomoci s nápadama.

Zadání zní:

• 4 dospělí + 2 předškoláci bez speciálních stravovacích nároků
  • jeden velkej hrnec + možné 1-2 manší hrnce
  • vaření na dovolené na plotýnce, pečící trouba není k dispozici
  • jídla časově nenáročná (do 1 hod vaření max)
  • vaření bez velkých požadavků na ušpiněné nádobí (tj. čím menší počet použitých hrnců, tím lépe)
  • lednice a obchod s potravinami (Lidl) k dispozici
  • nejsme moc „restauracoví“ typové, raději si vaříme sami (není to nutně kvůli úspoře peněz)

zatím jsem vypotila:

1. rizoto
  2. čočka na kyselo
  3. těstoviny se šunkou, vejcem a sýrem
  4. rajská s kolenama
  5. zelnice s uzeninou
  6. boloňský špagety

Budu moc šťastná, pokud vás ještě napadnou nějaké pokrmy… pro širší výběr a inspiraci.

Lančmítu zdar!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1961
5.8.14 22:45

Borsc
Gulas
Krumplipaprikas :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6078
5.8.14 22:46

Řízek, ale nevím, jestli ho v hrnci usmazis :think:
Potom - dušené maso, buřtguláš, segedín. Nějaká hustá zasmažená polévka a k tomu třeba koupit koblihy. Hemenex.

A můžeš mi prozradit, jak děláš těstoviny se šunkou v hrnci? Dik

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7932
5.8.14 22:47

Rýžová kaše
bramborový guláš
bramboračka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31689
5.8.14 22:47

Napadá mě třeba čína, na jedné velké pánvi..ve druhém kastrolu rýže.
pak třeba krupicová kaše nebo palačinky.
nebo brambory s přírodním plátkem, ale asi se ti nechce škrábat brambory pro tolik lidí :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31689
5.8.14 22:49

Jo, a pokud porostou houby, tak smaženici, nebo výbornou houbovou omáčku. na oleji osmahnout houby, zalít vodou, povařit do měkka, okořenit, 1 smetanu, trocha octa..tuhle omáčku miluju, akorát houby moc nejsou, v nouzi dělám i ze žampionů, ale to není ono.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1166
5.8.14 22:51

Takhle dělám „chilly“ cibulka nadrobno + maso na kostičky, osmahnu, trochu mleté papriky, osolím a zaleju trochou vody. Až je maso měkké, dám do toho plechovku bílých fazolí v rajčatové omáčce (nebo klidně chilly, záleží na strávnících) a plechovku větších červených fazolí (z těch sliji vodu). Občas přidám i kukuřici a pro dospělé sušenou chilly papričku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1961
5.8.14 22:52

Chilli con carne
Sunkafleky
Paella

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6078
5.8.14 22:53

Nebo nudle s mákem a tvarohem. Nebo kakaem a máslem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27311
5.8.14 22:54

Lečo

Šišky se strouhankou/mákem
Těstoviny s mákem/tvarohem/kakaem
Bramboračka s chlebem
Buřtguláš
„Rizoto“ z bulguru, pohanky, jáhel…
Knedlíky s ovocem (u nás dělají klasické kynuté knedlíky - šišky, nakrájí na plátky a zalejí mixovaným ovocem - jahody, borůvky, nektarinky… + tvaroh, cukr, máslo. U známých podávají s mletou tatrankou).
Brambory/bramborová kaše + párek
Ošizená koprovka s bramborem, ošizená rajská s těstovinama, fleky s tvarohem (na to jsou ale potřeba 2 hrnce)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17606
5.8.14 22:56

Lečo

Těstovinový salát-těstoviny, kukuřice, tuňák z konzervy, možno vylepšit trochou majonézy nebo zakys. smetany. Další variantou je - těstoviny, drobně nakrájená zelenina dle dostupnosti-okurka, paprika, rajče, šunka a sýr na kostičky, ev. vejce natvrdo, vše spojit buď zakysankou nebo majonézou

Rýžový salát-rýže, sardinky lepší jsou v oleji, protože ho trochu odliju do rýže, kukuřice, sterilovaná okurka, vejce natvrdo, kapie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1371
5.8.14 22:58
@rodinka4 píše:
Krumplipaprikas :mrgreen:

Ooooo 8o, WAS IST DAS ABER???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7014
5.8.14 22:59
@mlsalkaM píše: Řízek, ale nevím, jestli ho v hrnci usmazis :think:
Potom - dušené maso, buřtguláš, segedín. Nějaká hustá zasmažená polévka a k tomu třeba koupit koblihy. Hemenex.A můžeš mi prozradit, jak děláš těstoviny se šunkou v hrnci? Dik

naopak, v hrnci se smaží luxusně, dá se pořádná dávka oleje a jede se jako ve friťáku, já už na pánvi řízky nedělám 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1371
5.8.14 23:00
@mlsalkaM píše: Řízek, ale nevím, jestli ho v hrnci usmazis :think:
Potom - dušené maso, buřtguláš, segedín. Nějaká hustá zasmažená polévka a k tomu třeba koupit koblihy. Hemenex.A můžeš mi prozradit, jak děláš těstoviny se šunkou v hrnci? Dik

Patlat se tam s trojobalama a smažit radši nééé.

Ad dotaz: uvařím těstoviny tak na skus, sleju a nechám „cedníku“, hrnec osuším, dám olej, nakrájenou šunčičku (případně lze na cibulku), po chvíli prdnu teplé těstoviny a míchám míchám, za stálého míchání zaleju vejcem a stále míchám míchám míchám, až vejce projdou „varem“. Posypu sýrem a zakápnu kečupem - taková nejtriviálnější rychlovčička.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6078
5.8.14 23:01
@Bibi239 píše:
naopak, v hrnci se smaží luxusně, dá se pořádná dávka oleje a jede se jako ve friťáku, já už na pánvi řízky nedělám 8)

8o vyzkousím, dík :pankac:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat