Vydělávám víc nez manžel

Anonymní
17.3.17 12:17

Vydelavam vic nez manzel

S manželem jsem necelých 5 let. Kdyz jsme spolu začali tak jsme oba dodělavali bakaláře a pracovali u toho. Ja pak už na VS dal nesla, ale muj muz jeste pokračoval dal na Ing a ted i na PhD. Ja pred lety začínala na lehce podprumernem platu par měsíců zila od výplaty k výplatě. Ale muj plat se stále navysoval (odvetvi technologii, navíc mluvím více jazyky…).
Muj muž oproti tomu bere stále stejně málo. Dela ve výzkumu, k tomu ma stipendium. Za loňský rok, kdy vic studoval nez pracoval mel prijem asi 10tis čistého, ted je to asi o 5 tis vice. Ja jsem nekde na 3-4 nasobku.
Donedávna ten rozdíl u nas nejak neresil, občas zavtipkoval, ze to tak jeho kolegové mají taky, ze aby mohli obětovat život vede musí mít bohate manželky.
Vzhledem k tomu ze nemáme finanční nouzi, a máme i nasetreno na případnou mateřskou (dlouho se nám nedaří otehotnet), tak ja ten prijem mého muze neřeším. Celkove žijeme docela skromne, nas životní styl je víceméně stále stejný jako pred lety a oběma nam to vyhovuje. A peníze máme všechny spolecne.
Jenže poslední dobou ty prijmy nejak muj muž začíná řešit. Resp. je z toho v depresi. V praci chtěl přidat a zamitli mu to, ze to pry nejde. Ale tu práci ma rad a nechce ji měnit, ze by ho to v nějaké firme nebavilo, ze chce delat ve vědě.
A ja teď do toho povysila v praci, a zase dostala pridano a ted se mu to úplně bojím říct.
Mam svého muže moc rada a rada bych ho nejak podpořila, ale proste nevím jak…
Kolikrát nadává na školu (ale chce dal delat doktorát), učení ho nebaví a strasne prokrastinuje, v praci je sice rad, ale ted ho zklamalo to ze mu nedají vic peněz…ale není schopen udělat krok nějakým jiným směrem. Je to moc inteligentní a premyslivy muž, ale zároveň ma strasne nízké sebevědomí (a ten můj prijem to nezlepsuje).
Nevíte co s tím?

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

2514
17.3.17 12:22

Buď ať změní práci nebo ať se nad tím povznese, pokud to tobě nevadí, že nosí domů 15 tisíc, což je na chlapa až směšný, natož s vysokou a doktorátem :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.3.17 12:23

:) Většina lidí má problém opačný, manžel podniká vydělává, já jsem na mateřské a nevydělávám, protstě pokud se milujete ať to neřeší a je za práci co má rád vděčný :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21538
17.3.17 12:25

No, i když máte našetřeno, situace by se mohla vyostřit, až bys reálně šla na tu mateřskou. To je dlouhodobý fin. propad, navíc když je pak dětí víc :think:
Tvého muže svým způsobem chápu, asi je založením takový akademik, teoretik a badatel. Na druhou stranu - má možnost svou situaci změnit, zvolit lépe placenou práci - MÁ! Je na něm, aby se rozhoupal a vzmužil se. Pokud chce být důstojným živitelem rodiny - což se o VŠ s 15 000 říct bohužel opravdu nedá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1806
17.3.17 12:25

Nemyslim ze sa mu nejak da pomoct ked on nechce zmenu ani nic urobit pre zlepsenie. Zas praca ho bavi a financne ste na tom fajn, naco to riesit. Ked ma nizke sebavedomie musi na tom zapracovat sam. My tiez mame obdobia ked zarabam viac ja, ale manzel je s tym v pohode, tesi sa z toho. A ja sa zas tesim ked sa jemu zadari :mrgreen: Peniaze miname spolu :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1640
17.3.17 12:28
@Nowuka2 píše:
Buď ať změní práci nebo ať se nad tím povznese, pokud to tobě nevadí, že nosí domů 15 tisíc, což je na chlapa až směšný, natož s vysokou a doktorátem :nevim:

Jestli to ji nevadi? A to se ma rozvest, ze chlap vydelava mene :nevim: To se musi rozhodnout on, co chce vic, zustat v praci kde ho to bavi ale ma malo, nebo zmenit praci a mit vice penez.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.3.17 12:29
@Nowuka2 píše:
Buď ať změní práci nebo ať se nad tím povznese, pokud to tobě nevadí, že nosí domů 15 tisíc, což je na chlapa až směšný, natož s vysokou a doktorátem :nevim:

Tak me to spis mrzi, ze obětoval tolik let studiu (a co si budeme povídat ono prožít zkouškové s nim taky chtelo oběť z me strany :lol: ) a ted za to má tohle… Ale vzhledem k tomu ze peněz máme dostatek, tak je mi jedno kolik nosí.
Chci hlavně aby byl šťastný.
Ja mam svou praci moc rada, asi by to bylo o něčem jiném kdybych ji rada nemela…
Ja vím ze jsou možné jen ty dve cesty, bud změna nebo smíření. Ale ted se mi zda ze on sám není schopen s tim nejak pohnout a jednou z těch cest jít.
Je furt nejaky smutný, občas naštvaný, doma jen sedí a diva se na filmy…a me bolí ho vidět takhle.

• Nahlásit
  • Citovat
14102
17.3.17 12:31

Kdyby to bylo naopak, nikdo by neřekl ani popel. A máme rovnoprávnost, furt ženské bojují za vyšší platy a když toho dosáhnou, tak je zle :)
Moje přítelkyně vydělává asi taky více než já, ale to my neřešíme, my se o penězích nebavíme, je to každého věc.
Jeho práce je poslání, třeba bude světu mnohem více užitečný jako špatně placený vědec než dobře placený manažer.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.3.17 12:32

Na samotném faktu, že žena vydělává víc, než muž, nic divného není. U nás je to taky tak. Ale oba máme platy takové, řekla bych důstojné, odpovídající vynaloženému úsilí, což se o platu 15. tis říct prostě nedá. Otázka je, jestli to ustojíte a bude pár, kde on je takový ten roztomilý nepraktický pan vědec…a všechno to praktické a materiální bude na tobě, nebo to neustojíte. Je to na vás (hlavně teda na něm)

• Nahlásit
  • Citovat
2514
17.3.17 12:32
@hani28 píše:
Jestli to ji nevadi? A to se ma rozvest, ze chlap vydelava mene :nevim: To se musi rozhodnout on, co chce vic, zustat v praci kde ho to bavi ale ma malo, nebo zmenit praci a mit vice penez.

Tak jako pokud by mýmu chlapovi vadilo, že uklízím, protože mě to bavi, přičemž jsem studovaka X let na 2 tituly, tak by to pro mě osobně byl nějakej impuls pro to se nad sebou zamyslet. Neříkám, že ho má opustit nebo se nechat rozvíst.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
17.3.17 12:33

A nenašel by lepší uplatnění v cizině? Jinak je potřeba, aby se on s tím smířil. O zvýšení platu bych mu snad ani neříkala, jen být tebou, tak ho začnu připravovat na to, že až se otěhotnění podaří, tak budeš s miminem doma jen určitou dobu a následně na rodičáku bude s prckem on. Ono to ani vzhledem k tvému platu jinak udělat nepůjde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
42417
17.3.17 12:34
@Anonymní píše:
S manželem jsem necelých 5 let. Kdyz jsme spolu začali tak jsme oba dodělavali bakaláře a pracovali u toho. Ja pak už na VS dal nesla, ale muj muz jeste pokračoval dal na Ing a ted i na PhD. Ja pred lety začínala na lehce podprumernem platu par měsíců zila od výplaty k výplatě. Ale muj plat se stále navysoval (odvetvi technologii, navíc mluvím více jazyky…).
Muj muž oproti tomu bere stále stejně málo. Dela ve výzkumu, k tomu ma stipendium. Za loňský rok, kdy vic studoval nez pracoval mel prijem asi 10tis čistého, ted je to asi o 5 tis vice. Ja jsem nekde na 3-4 nasobku.
Donedávna ten rozdíl u nas nejak neresil, občas zavtipkoval, ze to tak jeho kolegové mají taky, ze aby mohli obětovat život vede musí mít bohate manželky.
Vzhledem k tomu ze nemáme finanční nouzi, a máme i nasetreno na případnou mateřskou (dlouho se nám nedaří otehotnet), tak ja ten prijem mého muze neřeším. Celkove žijeme docela skromne, nas životní styl je víceméně stále stejný jako pred lety a oběma nam to vyhovuje. A peníze máme všechny spolecne.
Jenže poslední dobou ty prijmy nejak muj muž začíná řešit. Resp. je z toho v depresi. V praci chtěl přidat a zamitli mu to, ze to pry nejde. Ale tu práci ma rad a nechce ji měnit, ze by ho to v nějaké firme nebavilo, ze chce delat ve vědě.
A ja teď do toho povysila v praci, a zase dostala pridano a ted se mu to úplně bojím říct.
Mam svého muže moc rada a rada bych ho nejak podpořila, ale proste nevím jak…
Kolikrát nadává na školu (ale chce dal delat doktorát), učení ho nebaví a strasne prokrastinuje, v praci je sice rad, ale ted ho zklamalo to ze mu nedají vic peněz…ale není schopen udělat krok nějakým jiným směrem. Je to moc inteligentní a premyslivy muž, ale zároveň ma strasne nízké sebevědomí (a ten můj prijem to nezlepsuje).
Nevíte co s tím?

Njn, to je ale potom těžké. Mě by bavilo spoustu věcí, ale musím taky koukat na to, aby nás to uživilo.
Jako vzdělaný člověk má určitě možnost si najít lépe placenou práci. Nemusí přece brát to první, co by ho nebavilo, ale nějaký kompromis by se jistě našel. Práce je všude plno.

Jak budete žít, až otěhotníš a budeš na mateřské?  :think:

Jinak, u nás ten rozdíl ve výplatách taky je, ale ne až takto markantní - my to neřešíme, peníze máme společné a když se mě některý měsíc jo zadaří, tak to nekomentuju a odkládám přebytek do rezervy nebo na hromádku „na dovolenou“. Ale děti už máme větší a nehrozí další MD :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2514
@Anonymní píše:
Tak me to spis mrzi, ze obětoval tolik let studiu (a co si budeme povídat ono prožít zkouškové s nim taky chtelo oběť z me strany :lol: ) a ted za to má tohle… Ale vzhledem k tomu ze peněz máme dostatek, tak je mi jedno kolik nosí.
Chci hlavně aby byl šťastný.
Ja mam svou praci moc rada, asi by to bylo o něčem jiném kdybych ji rada nemela…
Ja vím ze jsou možné jen ty dve cesty, bud změna nebo smíření. Ale ted se mi zda ze on sám není schopen s tim nejak pohnout a jednou z těch cest jít.
Je furt nejaky smutný, občas naštvaný, doma jen sedí a diva se na filmy…a me bolí ho vidět takhle.

Tak mu dej jasně najevo, že ti to, že vydělává prd fakt a upřímně nevadí, ať má podporu fakt očividnou :andel: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1806

Trosku ho nasmerovat vies, ak budes chciet. Ja som mojho trochu potlacila nech skusi podnikat, ze chvilu potiahnem financne ja kym sa mu to rozbehne. To je prave vyhoda toho ked ty mas slusny prijem. Moze to skusit a ked to nevyjde v podstate sa nic nestane. :nevim: Moj ale mal aspon trochu chut ist do zmeny, ak ten tvoj nema ziadnu, bude to zlozite.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1640
17.3.17 12:38
@Nowuka2 píše:
Tak jako pokud by mýmu chlapovi vadilo, že uklízím, protože mě to bavi, přičemž jsem studovaka X let na 2 tituly, tak by to pro mě osobně byl nějakej impuls pro to se nad sebou zamyslet. Neříkám, že ho má opustit nebo se nechat rozvíst.

Jasne no, ale stejne je to pak na nem, jak moc se nad sebou zamysli a co udela. Asi by to bylo jine, kdyby oba vydelavali malo, to by se mozna snazil najit neco lepsiho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama