Vydírání od milence - co dělat a jak se bránit?

Anonymní
5.12.20 01:34

Vydírání od milence -co dělat a jak se bránit?

Hezký večer všem, opravdu už nevím co mám dělat a tak jsem se rozhodl poprosit o radu Vás. Nemyslím si, že by se s tím někdo jiný setkal, protože takový blbec můžu být jen já, ale přesto bude vědět někdo možná poradit. Protože já sám nevím, nerozumím sám sobě, co se to všechno stalo a děje a je to tak intimní, že tohle nemůžu říct ani nejlepšímu kamarádovi. Předem se omlouvám za ne uplně přesný nadpis, nejedná se přímo o milence, ale jiný výraz mě nenapadl. Teď konečně k věci, několik měsíců jsem měl brigádu v jedné firmě, kde pracuje jeden chlap a od začátku to bylo mezi námi nějaký divný. Nikdy předtím by mě nenapadlo, že nejsem hetero. Jenže to co se mezi námi dělo se nedá popsat slovy a sám tomu nerozumím. Snažil jsem se tomu bránit, zakazovat si to, protože za prvé nechci být na chlapy, bojím se reakcí a ostudy a za druhé mám tři roky přítelkyni a rozhodně ji nechci ublížit a mám jí moc rád. Přesto to co se odehrávalo mezi mnou a tím kolegou bylo něco uplně jiného, strašně silného. Přesto, že nikdy k ničemu uplně nedošlo, to jsem zvládl ukočírovat. Ale psali jsme si smsky a bohužel i poslali pár fotek. To byla strašná chyba, vím to, bohužel se stalo. Já se snažím na to zapomenout, nestýkat se s ním a ukončil jsem i tuhle brigádu. Bohužel on mi nedá pokoj a vyhrožuje mi, že ta fotky i smsky pošle mojí holce, mámě a celkově to pustí do světa. Nevím jestli bude mít odvahu to někde dávat, ale bojím se, že moji nejbližší se to dozví. Chce mě dostat do postele, ale já vím, že by to tím neskončilo, už ani nechci, zhnusil se mi tím jak mě vydírá. Trvá to už docela dlouho a já už nemůžu dál takto žít, se strachem, že dnes je ten den co to vše praskne. A hlavně jsem v maturitním ročníku a vrátil jsem se zpět do školy, je to ještě horší, chodí mi smsky, že moje fotky vyvěsí kolem školy, několikrát jsem ho viděl v autě před školou. Nikdy nevylezl, ale ten strach, že to udělá a znemožní mě před všemi je hrozný. Už jsem si ho kde šlo zablokoval, stejně mi chodí smsky z různých jiných čísel, kde píše on. Píše i v době, kdy jsem doma s přítelkyní, zrovna před chvílí psal. Já nemůžu ani spát. A vše je to komplikovaný i mou rodinou, jelikož žiji s mamkou, sourozencem a několik měsíců, ještě předtím, než všechno začalo se k nám přistěhovala přítelkyně. Není to uplně dlouho, co jsme utekli od otce a mamka jako samoživitelka to má finančně náročné, proto není přítelkyně na intru, ale bydlí u nás a její rodiče přispívají na bydlení. Takže je to o to horší, že už je to jinde, než nezávazné chození jak bývá v našem věku. Už v tom jsou rodiny, mamka jí má moc ráda a za tohle mě vydědí. Nevíte někdo, jak se k tomu co nejlépe postavit a co udělat, abych už napáchal co nejméně škod?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3907
5.12.20 02:04

Zašla bych za právníkem, poradila se, jakým způsobem lze podat trestní oznámení. A pak to oznámit vyděrači.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
40
5.12.20 02:04

Hmmm poradit se s nejakou organizaci, ktera se venuje obetem nasili. Neco jako je linka duvery. Ti by meli poradit co a jak. Myslim ze nezbyde nic jineho nez to resit s policii, takze nechavat si vse jako dukazy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9399
5.12.20 02:15

Nebo si najmout soukromeho detektiva, at na nej taky neco vyhrabe, co by zas zkompromitovalo jeho. Ale to stoji penize.

Jinak ale, jestli zustavas s pritelkyni jen proto, abys nenastval mamu… Tak to je vuci pritelkyni poradne nefer.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.12.20 02:48
@Lucie_Sx píše:
Nebo si najmout soukromeho detektiva, at na nej taky neco vyhrabe, co by zas zkompromitovalo jeho. Ale to stoji penize.Jinak ale, jestli zustavas s pritelkyni jen proto, abys nenastval mamu… Tak to je vuci pritelkyni poradne nefer.

Chápu, že to tak může asi vyznít, ale není to tak. Já jí mám rád, celou dobu předtím to bylo všechno v pohodě. Nerozumím tomu co se najednou stalo, že jsem se tak pobláznil a ještě k tomu do chlapa. Nikdy dříve by mě to nenapadlo a samotného mě to vyvedlo z míry. Já vlastně nevím co chci, chtěl bych zůstat s přítelkyní, ale asi to nebude možný. Je to strašně divná situace a ještě než se k nám nastěhovala, tak by mě vůbec nenapadlo, že tohle nastane. Jinak bych s tím ani nesouhlasil. Teď je o to vše komplikovanější skrz školu. Na intr jí třeba nevezmou a na dojíždění takovou dálku každý den to není, takže ano i za to cítím zodpovědnost, ale i bych s ní rad zůstal. Akorát nevím jak zařídit abych ho dostal z hlavy i když se chová hrozně, mám na něho vztek, nechci ho vidět, skončil u mě, je to divný, já vím, ale stejně ho nemůžu dostat z hlavy i když se o to už dlouho snažím. Já nechci mít vztah s chlapem, to je pro mě divný a nese to sebou hodně komplikací, doufám, že se vše vrátí do normálu a tohle bylo jen pomatení mysli, které už se nebude nikdy opakovat, tedy doufám, ale nevím, je to jen takové přání. Zatím se mi bohužel nedaří to nějak ovlivnit a hlavně mít jistotu, že se to nebude opakovat i když si moc preju, aby ne. Bez toho aby mi dal pokoj to takhle nepůjde, chovám se divně, jsem si toho vědom a už si toho každý všímá. Ale strašně se bojím, že on ty výhrůžky splní. Já na něj nic nemám, do teď jsem vše mazal, ale nebude problém si něco nasbírat, ale na právníka natož na detektiva nemám prachy. A kdo mě uvěří? On je v té firmě na vysokým postu, lidi si ho tam váží, je mu přes třicet, má školy, prachy…

• Citovat
  • Nahlásit
61674
5.12.20 03:47

Dojdi na PČR a podej trestní oznámení, SMS k tomu přípoj.. Vydirani je tresty čin, takže asi tak..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12914
5.12.20 06:18

Je to kyberstalking. A je to trestny cin. Jako dukaz potrebujes ty zpravy, ktere ti posila.
Pisemne ho upozorni, aby sveho konani zanechal. A kdyz neprestane, musis to resit podanim TO. Ale pocitej s tim, ze se to tva rodina a blizke okoli dozvi, protoze policie bude zjistovat informace :?
Ale asi porad lepsi, nez zverejnene tve fotky. Jo chlapce, je to dobra zivotni zkusenost, podruhe uz nikomu intimni fotky posilat nebudes :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3489
5.12.20 06:27

Dojdi na policii. Nebo mu s tím aspoň zkus vyhrozit. Takovýhle zkušenosti má x nezletilých holek, který pošlou fotky nějakýmu úchylovi. A zkus si ujasnit svoji orientaci. Protože jestli jsi na kluky, tak svoji přítelkyni zbytečně okrádáš o čas, který by mohla věnovat budování nějakého perspektivního vztahu, kde nebude mít ten druhý potřebu ji podvádět (ano, i s chlapem je to furt podvod).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
5.12.20 06:43

Jestli je na vyšším postu na firmě a ty víš na jaké, možná bych mu zkusila napsat, že v případě, že se rozhodne fotky někde zveřejnit, odesíláš celou vaši komunikaci vedení firmy a jeho nadřízeným. Aby věděli, co se u nich děje. Jinak je mi tě strašně líto. Tohle si nikdo nezaslouží. A doufám, že ten chlap skončí v pekle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1460
5.12.20 07:03
@Anonymní píše:
Hezký večer všem, opravdu už nevím co mám dělat a tak jsem se rozhodl poprosit o radu Vás. Nemyslím si, že by se s tím někdo jiný setkal, protože takový blbec můžu být jen já, ale přesto bude vědět někdo možná poradit. Protože já sám nevím, nerozumím sám sobě, co se to všechno stalo a děje a je to tak intimní, že tohle nemůžu říct ani nejlepšímu kamarádovi. Předem se omlouvám za ne uplně přesný nadpis, nejedná se přímo o milence, ale jiný výraz mě nenapadl. Teď konečně k věci, několik měsíců jsem měl brigádu v jedné firmě, kde pracuje jeden chlap a od začátku to bylo mezi námi nějaký divný. Nikdy předtím by mě nenapadlo, že nejsem hetero. Jenže to co se mezi námi dělo se nedá popsat slovy a sám tomu nerozumím. Snažil jsem se tomu bránit, zakazovat si to, protože za prvé nechci být na chlapy, bojím se reakcí a ostudy a za druhé mám tři roky přítelkyni a rozhodně ji nechci ublížit a mám jí moc rád. Přesto to co se odehrávalo mezi mnou a tím kolegou bylo něco uplně jiného, strašně silného. Přesto, že nikdy k ničemu uplně nedošlo, to jsem zvládl ukočírovat. Ale psali jsme si smsky a bohužel i poslali pár fotek. To byla strašná chyba, vím to, bohužel se stalo. Já se snažím na to zapomenout, nestýkat se s ním a ukončil jsem i tuhle brigádu. Bohužel on mi nedá pokoj a vyhrožuje mi, že ta fotky i smsky pošle mojí holce, mámě a celkově to pustí do světa. Nevím jestli bude mít odvahu to někde dávat, ale bojím se, že moji nejbližší se to dozví. Chce mě dostat do postele, ale já vím, že by to tím neskončilo, už ani nechci, zhnusil se mi tím jak mě vydírá. Trvá to už docela dlouho a já už nemůžu dál takto žít, se strachem, že dnes je ten den co to vše praskne. A hlavně jsem v maturitním ročníku a vrátil jsem se zpět do školy, je to ještě horší, chodí mi smsky, že moje fotky vyvěsí kolem školy, několikrát jsem ho viděl v autě před školou. Nikdy nevylezl, ale ten strach, že to udělá a znemožní mě před všemi je hrozný. Už jsem si ho kde šlo zablokoval, stejně mi chodí smsky z různých jiných čísel, kde píše on. Píše i v době, kdy jsem doma s přítelkyní, zrovna před chvílí psal. Já nemůžu ani spát. A vše je to komplikovaný i mou rodinou, jelikož žiji s mamkou, sourozencem a několik měsíců, ještě předtím, než všechno začalo se k nám přistěhovala přítelkyně. Není to uplně dlouho, co jsme utekli od otce a mamka jako samoživitelka to má finančně náročné, proto není přítelkyně na intru, ale bydlí u nás a její rodiče přispívají na bydlení. Takže je to o to horší, že už je to jinde, než nezávazné chození jak bývá v našem věku. Už v tom jsou rodiny, mamka jí má moc ráda a za tohle mě vydědí. Nevíte někdo, jak se k tomu co nejlépe postavit a co udělat, abych už napáchal co nejméně škod?

A ty máš nějaké jeho fotky?

Objektivně vzato, on může ztratit mnohem víc než Ty.

Jako že se někde vykutálí fotky nějakého mladíka, který si doteď nepřiznal, že je na kluky, no a co.
Ovšem ve firmě v oběhu fotky nadřízeného, který si ani neumí najít chlapečka a vydírá brigádníky, to už úplně jiné kafe.

Jak máš vztah s otcem?
Jestli jste s mámou od něj utekli je jedna věc, ale nemusel by vzít s klidem, že mu někdo zkouší vydírat synáčka a mohl by pomoct.

Jinak sorry, ale s přítelkyní je otázka času, než si přiznáš, jak na tom jsi. Hlavně si s ní nezakládej rodinu, byli byste nešťastní oba, až k tomu dojde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1460
5.12.20 07:06
@Anonymní píše:
Chápu, že to tak může asi vyznít, ale není to tak. Já jí mám rád, celou dobu předtím to bylo všechno v pohodě. Nerozumím tomu co se najednou stalo, že jsem se tak pobláznil a ještě k tomu do chlapa. Nikdy dříve by mě to nenapadlo a samotného mě to vyvedlo z míry. Já vlastně nevím co chci, chtěl bych zůstat s přítelkyní, ale asi to nebude možný. Je to strašně divná situace a ještě než se k nám nastěhovala, tak by mě vůbec nenapadlo, že tohle nastane. Jinak bych s tím ani nesouhlasil. Teď je o to vše komplikovanější skrz školu. Na intr jí třeba nevezmou a na dojíždění takovou dálku každý den to není, takže ano i za to cítím zodpovědnost, ale i bych s ní rad zůstal. Akorát nevím jak zařídit abych ho dostal z hlavy i když se chová hrozně, mám na něho vztek, nechci ho vidět, skončil u mě, je to divný, já vím, ale stejně ho nemůžu dostat z hlavy i když se o to už dlouho snažím. Já nechci mít vztah s chlapem, to je pro mě divný a nese to sebou hodně komplikací, doufám, že se vše vrátí do normálu a tohle bylo jen pomatení mysli, které už se nebude nikdy opakovat, tedy doufám, ale nevím, je to jen takové přání. Zatím se mi bohužel nedaří to nějak ovlivnit a hlavně mít jistotu, že se to nebude opakovat i když si moc preju, aby ne. Bez toho aby mi dal pokoj to takhle nepůjde, chovám se divně, jsem si toho vědom a už si toho každý všímá. Ale strašně se bojím, že on ty výhrůžky splní. Já na něj nic nemám, do teď jsem vše mazal, ale nebude problém si něco nasbírat, ale na právníka natož na detektiva nemám prachy. A kdo mě uvěří? On je v té firmě na vysokým postu, lidi si ho tam váží, je mu přes třicet, má školy, prachy

Sorry, ale pokud to v sobě máš/nemáš, tak nemá smysl si něco namlouvat.

Jestli máš nějaké jeho fotky, tak by se měl bát on Tebe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1249
5.12.20 07:06

@mokkk jojo, to mi přijde jako dobra alternativa, místo toho řešit to hned s policii.

Ale zakladateli, jestli “nechces byt na chlapy”, tak takto řečeno to vyznívá, jakoze na ne jses. Vztahy jsou různé, kdysi v televizi běžel i takový dokument, kdy gay žil s kamarádkou a měli spolu dítě. V bytě měli každý svůj pokoj a ditko spalo občas u táty, občas u mámy. Probíhala tam normální spolupráce ohledně pece o ně. A proč ne, když jim to funguje. Čili pokud ta holka nemá kam jít, můžete se preci domluvit, ze u vás zůstane a ze třeba mamce zatím nic nereknete :nevim: tedy pokud by to ona vzala no :nevim: ale určitě bude lepší když ji to reknes sám, než kdyby s tím přišel nějaký blb zvenku.

A mimochodem on má na tvoji rodinu kontakt, nebo jak by jim to sdělil/poslal ty fotky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
142
5.12.20 08:13

Asi bych mu řekla, že podám trestní oznámení, pokud mě nepřestane obtěžovat, že mám všechny sms od něj schované. A pokud se objeví někde moje fotky, budou druhý den u jeho pracoviště a domova jeho fotky. Sice nic z toho by nejspíš nebyla pravda, ale to on neví, že ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19287
5.12.20 08:15

Odepsala bych mu, že mám všechny sms schované a jestli pošle ještě jednu, jdu na policii. Vydírání a stalking je trestný čin. Na druhou stranu už se stalo, čas nevrátíš, jsi chlap tak se tomu postav. Nikomu jsi neublížil, nic špatného jsi neudělal, nejsi horší člověk jen proto, že se ti chvíli líbil kluk. Vůči partnerce to tedy nebylo úplně košer, ale když by se to domákla, tak si budete muset promluvit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
5.12.20 08:22

Budes se muset k tomu postavit jako chlap, ne jako rozklepaný studentík. Když jsi měl odvahu poslat hambaté fotky nějakému blbečkovi, který asi takhle oblbuje mladé a nezkušené kluky, tak musíš mít sílu i na následky s tím spojené. Oznam mu, že pokud nepřestane vydírat, předáš komunikaci jejich nadřízenému, případně policii. Že je to vydírání. Pokud nepřestane, řekni to mámě. Holka u vás může bydlet jako v nájmu, nemusíš být její kluk. Jestli si gay, stejně se tomu neubráníš. Tak hlavně nespi s tou holkou a neudějte si mimíska.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat