Vydírání, aneb NENAOČKUJEŠ SE, BUDEŠ PLATIT

Anonymní
10.5.21 23:06

Vydírání,aneb NENAOČKUJEŠ SE, BUDEŠ PLATIT

Co říkáte na dobrovolnost v otázce očkování?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
947
10.5.21 23:18

Co se má jako platit? Jsem něco propásla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2992
10.5.21 23:22

A co budeš platit? :think: taky o ničem nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32676
10.5.21 23:22

Antigenní testy. Tak asi je stát nemůže platit donekonečna. A neříkali, že je nebudou platit vůbec, ale méně často, třeba jen jednou za 14 dnů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16589
10.5.21 23:40
@Anonymní píše:
Co říkáte na dobrovolnost v otázce očkování?

Chápu, co jsi tím „heslem“ :roll: asi myslela - taky se cítím natlačována do něčeho, co nechci.

I když patřím mezi standardně očkovanou a očkující populaci, v tuto chvíli k tomu u sebe a svých dětí nejsem zrovna nakloněna - bohužel je ale víc než zřejmé, že „dobrovolnost“ je v této oblasti jen planý pojem a absence očkování se v budoucnu stane v běžném životě čím dál výraznějším handicapem. Netěší mne to, ale snažím se to brát jako daň za podmínky, v nichž já i moji blízcí máme to štěstí žít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6436
10.5.21 23:50

Vzdyt nikdo neni nucen se ockovat, nebude ockovany, bude chtit vycestovat, tak si zajisti napr. PCR s potvrzenim o negativite a hotovo.
Nebude chtit ani toto, tak se omezi v cestovani, nebo pri necem jinem, kde podobna podminka bude a nebude se ji chtit prizpusobit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.5.21 23:58

Jj…nechci do sebe píchat nějakou sr…u, ale taky nechci vyhazovat peníze za testy…
Do kdy se bude povinně testovat v zaměstnání? Nebo to také plánují zrušit?

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
17411
10.5.21 23:59
@Anonymní píše:
Jj…nechci do sebe píchat nějakou sr…u, ale taky nechci vyhazovat peníze za testy…
Do kdy se bude povinně testovat v zaměstnání? Nebo to také plánují zrušit?

očkování se bojíš a mikročipy už máš v mozku!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53771
11.5.21 00:03

Ač sama očkovaná, fakt to nepobírám. Je spousta lidí, co se očkovat nemůžou (těhotné třeba). Pak je tady doba čekání na očkování, na některé skupiny se dostane kdo ví kdy, pak 6 týdnů do druhé dávky, další dva, než budou „ofiko imunní“, to máme někdy po prázdninách. Za předpokladu, že by se i očkovat chtěli. No a pak děti, o těch ticho po pěšině. Já si fakt nedovedu představit, že bude chtít v létě mladá rodinka vyjet na dovolenou po Česku a co tři dny bude někde nahánět, kde si může udělat a zaplatit testy, aby mohli na oběd do hospody. Přijde mi, že bude mnohem méně náročné vyjet do té ciziny :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7551
11.5.21 00:31

Je nefér, že očkovaní budou mít privilegia. Na druhou stranu, volbu má každý z nás a pořád to očkování není povinné, jen nebudeš žít v takovém pohodlí. Člověk má možnost volby skoro vždy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
321
11.5.21 01:02
@ugluk píše:
Ač sama očkovaná, fakt to nepobírám. Je spousta lidí, co se očkovat nemůžou (těhotné třeba). Pak je tady doba čekání na očkování, na některé skupiny se dostane kdo ví kdy, pak 6 týdnů do druhé dávky, další dva, než budou „ofiko imunní“, to máme někdy po prázdninách. Za předpokladu, že by se i očkovat chtěli. No a pak děti, o těch ticho po pěšině. Já si fakt nedovedu představit, že bude chtít v létě mladá rodinka vyjet na dovolenou po Česku a co tři dny bude někde nahánět, kde si může udělat a zaplatit testy, aby mohli na oběd do hospody. Přijde mi, že bude mnohem méně náročné vyjet do té ciziny :mrgreen:

Presne!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1700
11.5.21 01:06

Já nevím co si všichni furt myslí. Je logické že očkovaní budou mít privilegia, snazší život atd. atd. atd. Stát nemůže pořád dokola sypat prachy z rukávu. Jednak proto že to nemá smysl a jednak taky proto, že na to prostě NEMÁ PRACHY.

Když je člověk očkovaný, má to prostě snazší. Tečka. Když se očkovat nechcete, tak se neočkujte, ale budete se muset potýkat s komplikacemi. Bohužel. To je život.
Už mi to přijde jak u blbečků na dvorečku. Stejně jako matky co odmítají naočkovat dítě čistě proto, že nemají rády vakcíny, a pak se vztekají, že mu ho nechtějí vzít do školky, školy a na tábory…
Očkovaní mají solidní šanci, že se buď vůbec nenakazí a nebo budou mít pouze mírný průběh nemoci. Tak proč by neměli mít výhody? Cestovatelé, kteří míří do různých koutů země si taky dávají očkovat různé nemoci právě proto, aby je buď nedotáhli sem a nebo na ně nechcípli tam. A překvapivě, jsem ještě neviděla nikoho z nich kvůli tomu brečet. Naopak. Byli rádi, že se člověk může proti všemu tomu hnoji ochránit.

Tady ovšem zase půlka národa brečí, protože „to je sajrajt za půl roku vyrobený“ a neobtěžuje se zjistit ani základní informace. A to, že na RNA vakcínách se pracovalo od 90. let. Že třeba takový SARS i MERS - koronaviry, které se šířily v populaci a taky se na ně vymýšlela vakcína, těm novým vakcínám strašně pomohly, protože už věděli jak na to. A jako poslední bod: společnosti, které vakcíny vyvíjejí obvykle pracují každá na sebe. Každou financuje někdo jiný a ony chtějí vymyslet něco SVÉHO, aby na tom investoři mohli rýžovat. Protože nakonec jde vždycky o to samé, o prachy.
Jenže tentokrát tady je covid, a z něj čpící potencionální zisk, který bude astronomický i když se o něj podělí všichni. A tak to všichni udělali a začali vyvíjet společně. Testy, které obyčejně trvají roky, se teď stihly podstatně dřív, protože se dělaly současně - vědci spolupracovali, sdíleli informace, výsledky testů, diskutovali jak dál. Proto je to tak rychle. Jasně, pořád jsou vedlejší účinky, pořád jsou problémy, ale to je u všech vakcín.
Já respektuju každého, kdo se nechce nechat očkovat. Je mi jedno proč. Nechceš, neočkuj. Ale pak nebreč, že to máš těžké. Zvolil sis to sám. Jsou takoví, kteří by se nechali očkovat horem spodem a nemůžou, protože jejich těla by to nezvládla a musí se spoléhat na ten zbytek. Bohužel, v naší moderní společnosti, kdy každý kašle na každého (někdy doslova), to tihle lidé budou mít docela těžké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32676
11.5.21 01:23
@ugluk píše:
Ač sama očkovaná, fakt to nepobírám. Je spousta lidí, co se očkovat nemůžou (těhotné třeba). Pak je tady doba čekání na očkování, na některé skupiny se dostane kdo ví kdy, pak 6 týdnů do druhé dávky, další dva, než budou „ofiko imunní“, to máme někdy po prázdninách. Za předpokladu, že by se i očkovat chtěli. No a pak děti, o těch ticho po pěšině. Já si fakt nedovedu představit, že bude chtít v létě mladá rodinka vyjet na dovolenou po Česku a co tři dny bude někde nahánět, kde si může udělat a zaplatit testy, aby mohli na oběd do hospody. Přijde mi, že bude mnohem méně náročné vyjet do té ciziny :mrgreen:

A myslis ze v cizine to nebude? Tam je to uz ted! Napr v Rakousku uz od brezna zahradky jen s testem! A i nektere obchody.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19805
11.5.21 02:18

Mne by ani nevadilo nejake cestovani ci zahradky, ale vadi mne krouzky u deti. To teprve zacne ten pravy rozruch, az bude „pozadavek“ na ockovani deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9159
11.5.21 05:58

@LilyJane přesně napsáno. Mám ušetřeny čas to psát :palec: vidím to úplně stejne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat