Vydloublá bradavice na noze

Anonymní
3.6.21 10:12

Vydloublá bradavice na noze

Zdravím, :D

Nedávno se mi na noze objevila bradavice. Malé kolečko ztvrdlé kůže s černou tečkou uprostřed. Zkoušela jsem jí mazat vším možným, abych se nemusela hned vláčet k doktorovi, ale nepomohlo.
Takže jsem zkusila do ní trošku rýpnout nůžtičkami na nehty a ta černá tečka uprostřed se vydloubla a vypadla, bradavice mi tak trošku krvácela, takže jsem jí vydesinfikovala.
Má někdo podobné zkušenosti? Udělala jsem dobře nebo jsem si to zhoršila? Měla bych rovnou jít k doktorovi nebo počkat, co se bude dít dál?

Předem děkuji za všechny odpovědi a rady :srdce:
Nemám s bradavicemi moc zkušeností.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2586
3.6.21 10:13

To vypadá na kuří oko, kup si na to náplasti od Schollu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1274
3.6.21 10:29
@Anonymní píše:

Nedávno se mi na noze objevila bradavice. Malé kolečko ztvrdlé kůže s černou tečkou uprostřed. Zkoušela jsem jí mazat vším možným, abych se nemusela hned vláčet k doktorovi, ale nepomohlo.
Takže jsem zkusila do ní trošku rýpnout nůžtičkami na nehty a ta černá tečka uprostřed se vydloubla a vypadla, bradavice mi tak trošku krvácela, takže jsem jí vydesinfikovala.
Má někdo podobné zkušenosti? Udělala jsem dobře nebo jsem si to zhoršila? Měla bych rovnou jít k doktorovi nebo počkat, co se bude dít dál?

Vůbec nic se neděje, já jsem si to takhle dloubala, když mně bylo tak 12, bude to spíš kuří oko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32937
3.6.21 10:34
@Anonymní píše:

Ta černá tečka je lidově řečeno „kořínek“, ve skutečnosti je to odumřelá cévka, která bradavici živila (teď ji živí jiná). Bradavice jsou urputné

Raději se v bradavici nenípej, můžeš si je roznést. Jinak se nic hroznéno netane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53778
3.6.21 10:48

Jde o to, jak moc to bylo živé. Protože jinak je to hodně infekční a rejpáním to snadno rozneseš kolem. Ale jinak mé dítě dostalo od dr. mazání s instrukcema, že až to půjde, tak je opatrně vystříhat. Dusík nepomohl, ale po měsíci poctivého mazání si ty mrtvé dítě vyrejpalo samo a už se nikdy nevrátily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24352
3.6.21 12:05
@Anonymní píše:

příště s tím můžeš k pedikérce, pokud se ti nechce k lékaři, ony to umí dobře vyloupnout

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1932
3.6.21 12:17

Hele, bradavice jsou zvláštní „tvorové“. Někdy je můžeš ničit a skoro nic nezabere, jindy zmizí samy…
Tipuju, že se tvoje bradavice nevrátí. K doktorovi teď stejně nemáš s čím jít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.6.21 16:15

Někdy se dá takhle zbavit bradavice i po domácku.. já to dřív taky dělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat