Vydržet kvůli dětem?

Anonymní
18.4.21 13:50

Vydržet kvůli dětem?

Zdravím, jdu se sem asi spíše vypsat. Jsem ještě celkem mladá, tak přemýšlím zda v tomto vydržet nebo odejít.

S manželem jsme 10 let z toho 5 manželé. Máme 2 malé děti 4 a 2 roky.

V podstatě se jedná o to, že už delší dobu nejsem šťastná a nejsem si jistá jestli manžela ještě miluju. Záleží mi na něm, je to úžasný člověk a táta. Ale zdá se mi, že se čím dál více odcizujeme.
Poslední dobou mi přijde, že žijeme spíš vedle sebe než spolu. Nějaká pozornost z jeho strany se mi zdá úplně vytratila. Když jsem s ním o tom mluvila, tak se týden/ dva snažil a pak zase staré koleje. Sice mě sem tam obejme, ale přijde mi to takové prázdné, jestli chápete.
Radši si čte nebo jde na celý den něco dělat na zahradu, než aby jsme si povídali. Sex ten tak z nouze 1× do mesice.

Jsem vnitřně opravdu nešťastná. A nevím co dělat. Žít takhle zbytek života? Máme se jinak dobře máme vše, děti jsou zdravé.
Je mi z toho smutno. Je to úžasný chlap, vím, že se na něj mužů za jakékoliv situace spolehnout a děti se stará taky krásně. Spousta si řekne, že sem asi blbá.
Ale lze žít život bez pocitu štěstí.?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7953
18.4.21 13:57

Nevidím nic o tom, co pro ten svůj vysněný a dobrý vztah děláš ty. Jinak by možná stačil relax bez dětí pravidelný. Máte hlídání a čas jen sami na sebe?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4061
18.4.21 14:02

Když nepomůže konverzace, tak partnerská poradna. A když ani to, tak pak můžeš ze své nespokojenosti s čistým štítem odejít. Bylo by fajn ale slyšet i nezaujatý názor odborníka. Na vztah jsou třeba dva a na jeho rozpadu se zpravidla podílejí oba, i když si to občas jeden nebo oba, nechtějí přiznat. Pokud je to dobrý chlap, tak bych se snažila ještě využít jiných cest, jak to zachránit. Než se jen vzdát, že si mu něco řekla a on to vydržel jen týden. Možná nechápe vážnost situace. Záleží jak si mu to podala. Lidi nejsou telepati.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63645
18.4.21 14:04

Co spíš pracovat na vztahu, než to hned vzdát? Pokud nejsou vážné problémy, tak bych zašla do poradny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
419
18.4.21 14:11

Neni to spis tou dobou ted? Vsichni porad doma, žádná možnost relaxu, do restosky, na wellness, dat deti nekam? Ja mam přítele doma uz rok na homeoffice, ja s malou doma…hlidaci babicka moc nefunguje…sice se nehadame, ale totalne zmizela vášeň…zijem tu jak bratr a sestra…navic nalada taky nic moc z toho co se deje…doufam, že uz to nejak pomine…nebude to u Vás podobne? :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.21 14:15

@Petra67 tahle doba na to má taky určitě vliv, co se nálady týče. Ale pracovně nás to naštěstí nijak neomezilo. Trvá to už zhruba 2 roky, chvíli je to lepší, chvíli zase naprostá katastrofa. Vím, že v tom mám taky velkou roli, hormony si se mnou hrají, ale tohle je oboustranná záležitost si myslím.

• Citovat
  • Nahlásit
3002
18.4.21 14:20

A se sebou jsi spokojená?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1061
18.4.21 14:23
@Anonymní píše: ....... nejsem si jistá jestli manžela ještě miluju. Záleží mi na něm, je to úžasný člověk a táta. Ale zdá se mi, že se čím dál více odcizujeme.

Pokud si nejses jista, tak nedelej ukvapena rozhodnuti.

Radeji popremyslej, co udelat pro to, aby se to odcizovani zastavilo. Pokud to teda jeste vubec chces. Z tveho popisu mam pocit, zes to uz zabalila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.21 14:37

@Cenarius @martina.se z mého pohledu se snažím. Ale většina konverzaci, když si chci třeba povídat, večer když u děti spí. Tak mi odpovídá jednoslovně nebo jednoduché věty a ani se nesnaží nějak debatu rozvíjet. Neříkám, že já jsem bez viny. Tohle je oboustranné. Čas na sebe máme, děti si často bere na víkend babička, ale to on jde radši dělat něco na zahradu. Jasně je to potřeba, ale udělat si třeba hezký vecer, když děti nejsou doma, to nehrozí. Večer udělám večeři, tu si společně dáme, ale pak si sedne k počítači a plánuje co ještě bude potřeba objednat nebo si dělá svoje

• Citovat
  • Nahlásit
20667
18.4.21 14:38

Vztah je dřina :nevim: a ne vždy se citis 100% šťastná. Je doba kdy se citis sama ty, jindy zase tvůj partner. A pak je doba ks jste šťastní oba. Je nutné to řešit, mluvit, budovat. Vztah není samozřejmost a láska na začátku nic nezaručuje. Teď je moderní utíkat v momentě, kdy člověk není šťastný a hledá jinde :nevim: ale tam to je obvykle velmi podobně, jen už je člověk rozumnější a věci řeší trochu jinak. Jen deti už pak většinou mají dvě rodiny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.21 14:40

@Kralikcek jsem ženská, takže ne na 100% :mrgreen: ale ano, se sebou jsem spokojená

• Citovat
  • Nahlásit
7953
18.4.21 15:02
@Anonymní píše:
@Cenarius @martina.se z mého pohledu se snažím. Ale většina konverzaci, když si chci třeba povídat, večer když u děti spí. Tak mi odpovídá jednoslovně nebo jednoduché věty a ani se nesnaží nějak debatu rozvíjet. Neříkám, že já jsem bez viny. Tohle je oboustranné. Čas na sebe máme, děti si často bere na víkend babička, ale to on jde radši dělat něco na zahradu. Jasně je to potřeba, ale udělat si třeba hezký vecer, když děti nejsou doma, to nehrozí. Večer udělám večeři, tu si společně dáme, ale pak si sedne k počítači a plánuje co ještě bude potřeba objednat nebo si dělá svoje

A ho nic netrápí? Je 100% spokojený?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
735
18.4.21 15:25

Ono je to těžké, po 10 letech při dvou malých dětech je náročné udržet tu partnerskou rovinu. My řešili něco podobného, sexu jsme měli dost, ale společného času bez dětí málo a manželovi to vyhovovalo, říkal, že už si zvykl trávit večery po svém… Tak jsme zavedli společně usínání, večer se potkáme kolem půl desáté v posteli, někdy si povídáme, pustíme audioknizky nebo neco na poslech, často máme sex. Ale prostě už jen to, že jdeme spát až k 11 a máme min. hodinu pro sebe (bez dětí, TV, PC) nám dává možnost si povídat „jen tak“ (nad čím přemýšlím, co si přeji, čeho se bojím, o čem sním…) a sblizuje to. Plus je tam možnost se pritulit, pohladit po vlasech, udržovat tu intimitu. Zkus nahodit toto - dát mu volný čas jen pro něj, ale zároveň si vydobit prostor jen pro vás a znovu se poznávat a bavit jak kdysi na rande.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.4.21 15:27

@Cenarius mě nic neřekl, že je spokojený a šťastný. Ale on je hodně uzavřený a tyhle věci nikde neventiluje.

Jediné co ho štve, že to pořád řeším. Takový začarovaný kruh.

• Citovat
  • Nahlásit
7953
18.4.21 16:00

Tak asi bere to, že co dělá udělat musí. Třeba to i ty chceš nebo pro děcka. A nějaký koukani a povídání jen zdržuje. Sama musíš vědět, kolik toho má naloženo. Do práce chodí a otec je výborný, takže to taky bere hodně času. Holt asi časové má posloupnost, práci, děti, barák a pak ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat