Vydržet v zahraničí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.07.19 15:55
Vydržet v zahraničí?

Ahoj, pokusím se ve stručnosti popsat můj příběh. V září jsme odjeli s přítelem pracovat do Anglie, okolo Vánoc jsme se vrátili do Čech a rozešli se.. byli jsme spolu dlouho, nikam nás to neposouvalo, rozhodli jsme se tak. Já se vrátila zpět do Anglie, jelikož jsem v ČR měla spousty vzpomínek a časem tady někoho potkala. S ním to po dvou měsících skončilo a já se ocitla v Anglii úplně sama. Našla jsem si bydlení, lepší práci a daří se mi, jsou se mnou spokojení a nabízejí stálou smlouvu. Problém je, že se tady cítím sama, nemám moc přátel. Poznala jsem jednoho fajn kluka, přes internet, Čecha, jenže žije v Čechách. Píšeme si už přes měsíc, i voláme, máme hodně společného, oba chceme od života to stejné, mám pocit, že by to mohlo fungovat. Za měsíc se chystám na dovolenou do Čech a máme v plánu se setkat.. otázka je, zda by mě to k němu táhlo, zda opustit život v Anglii a přestěhovat se zpět do Čech.. finančně jsem tady na to lépe, zase to ale není to, co jsem studovala a jak říkám, cítím se tady osamocená.. zatím je plán takový poznat ho, vydržet tady určitě do Vánoc, zlepšit si angličtinu a pak se uvidí.. váš názor??

Reakce:
Premek_Orac
Kelišová 5236 příspěvků 07.07.19 16:20

Zil bych vic pritomnosti, nez planovanim o hrozne moc neznamych.
Kazdy den si doprej nejakou dtobnou radost, poznavej nove lidi a uvidis, co ti rekne casem srdce.

Janli
Echt Kelišová 9342 příspěvků 07.07.19 16:21

Peníze jsou důležité do té míry, aby ti zajistili střechu nad hlavou, jídlo a oblečení. Stojí ti ten zbytek za to osamění?

Pvln34
Kecalka 130 příspěvků 07.07.19 16:32
**@.. a časem tady někoho potkala. S ním to po dvou měsících skončilo a já se ocitla v Anglii úplně sama....... Za měsíc se chystám na dovolenou do Čech a máme v plánu se setkat..

Zacinas si v Anglii budovať nový život, chvíľu to potrvá než si nájdeš pár fajn kamarátov.
Chceš sa vrátiť domov do Čiech, lebo sa ti v ČR žije lepšie? Alebo pretože chceš delat to co si vyštudovala (predpokladám ze viac odbornejsiu prácu)? Ak ti chyba rodina, domov a nájdeš si tu prácu kt ta uživí, tak sa vráť :palec:
Kvôli novému objvu, ešte cez internet, kt si nikdy nevidela, by som život v Anglii neopúšťala. Co bude až sa s ním za 2 mesiace trebars rozides?

Ou
Echt Kelišová 8172 příspěvků 07.07.19 16:33

Zůstaň tam a najdi si lidí v UK - ideálně ne mezi Čechama, jinak se jazyko pořádně nenaučíš.

1. chodíš na jazykové kurzy pro cizince? Začni.

2. najdi si nějaký sport/kurz/dobrovolničení, které by tě zajímalo a které se vejde do tvého rozvrhu a finančních možností a začni tam chodit. Ano - musíš překonat ostych a obavy a aktivně lidem dokazovat, že nejsi divoch z východu, ale právě to jsou dovednosti, které se hodí rozvíjet a když to zvládneš tady, tak to pak jinde bude jen a jen snazší. Když to vzdáš a utečeš před tím, tak až to budeš potřebovat někdy příště, tak to bude mnohem složitější, protože se s tebou potáhne to, že si to už jednou nezvláda a utekla.

někde poblíž určitě bude nějaké komunitní centrum, které bude nabízet něco, co tě bude těšit.

Ou
Echt Kelišová 8172 příspěvků 07.07.19 16:34

Jinak samozřejmě nejlepší způsob jak se naučit jazyk je začít chodit s nějakým rodilým mluvčím.

Sue.Ellen
Ukecaná baba ;) 2400 příspěvků 07.07.19 16:58

No a kde v UK jsi(mesto?) - v UK nas zije hodne, skoro kazde vetsi mesto ma FB stranku ala „cesi a slovaci v londyne/bristol“, apod. A pak samosebou zalezi co mas za praci, zda mas moznost nekoho vice poznat.

Jsi de facto „daleko“ od domova, s Tim nekdy prichazi pocit samoty, ale neodjizdela bych zpet do CR - ja te samosebou neznam, ale ver, ze casem se zivot v zahranici zlepsi.

Sue2008
Kecalka 460 příspěvků 08.07.19 07:32

Hlavně se nauč být sama se sebou. Život není jenom o tom jít ze vztahu do vztahu. Najdi si něco, co tě baví, ať jsi sama spokojená. Asi dvakrát jsem se stěhovala do cizího a seznamka rozhodně nebyla můj první zájem :think:.

Váš příspěvek
Reklama