Vydrží náš vztah rozdílnou víru?

Anonymní
30.12.20 22:24

Vydrží náš vztah rozdílnou víru?

Ahoj,
s přítelem jsme spolu téměř rok on je nevěřící, já jsem katolička. Moc mě trápí že, přestože jsem ho o tom mnohokrát prosila, se mnou nechce chodit do kostela, naopak jeho problém je že se s ním nechci vyspat před svatbou. Přitom ho velice miluji a jsem si jistá že on mě taky.
Co si o takovém vztahu myslíte? prosím poraďte :(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4627
30.12.20 22:27

Myslím si, že tohle klapat nebude. Kolik vám je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.20 22:32

Ja jsem neverici a pritel muslim a jsme spolu pres 10 let.

• Citovat
  • Nahlásit
32884
30.12.20 22:32

Takový vztah jsem v mládí měla a ukončila. On byl praktikující a chtěl vést svoje budoucí děti k víře včetně nedělních návštěv kostela, svatého přijímání a biřmování, já ne. Chtěl se účastnit všech křesťanských slavností, třeba Božího těla, já ne. Víra jako taková by mi nevadila. Povědomí o křesťanství beru jako součást vzdělání. Ale takto ne. Ten váš konflikt je jen začátek konce-z mého pohledu.
Zpětně si říkám, že je to ta nejlepší věc, co jsem v životě udělala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.20 22:34

Nám to klape :nevim: ale já na sex před svatbou věřím :lol: nevěřím na sex bez lásky.
ale můj manžel je mnohem lepší člověk než mnoho praktikujících katolíků. Děti máme pokřtěné, svatbu v kostele jsme neměli.

• Citovat
  • Nahlásit
3734
30.12.20 22:35

Pocházím z jižní moravy, takže pár (vyjímek) mých kámošek či spolužaček měly rovněž tento problém a znám ho..
obecně to moc nefunguje a je lepší hledat ve své komunitě.. vznikají totiž třecí plochy nejdřív kvůli sexu, ale NÁSLEDNĚ HLAVNĚ KVŮLI VÝCHOVĚ DĚTÍ - včetně svatby, křtin atd…
je to fakt celkem problém a pokud jsi rigidní katolička neschopna kompromisu a tvá rodina taky, tak to nebude vážně OK
já tě neodsuzuji.. sama si věřím po svém (ale já věřím na zákon akce a reakce, energie a tak, s Ježíšem mám problém, je tam nesrovnalostí na tisíc stran diskuse..) a sama žiji už 16 let s totálním bezvěrcem a není to lehké (on je ABSOLUTNÍ ATEISTA), já věřím v karmu atd., navíc mám díky původu velký respekt i ke křesťanství a největší svátky slavím v tomto duchu (Velikonoce a Vánoce) a i to je pro manžela problém, že beru děti do kostela (2×za rok)..
vážně si to dobře rozmysli a domysli důsledky..
a vážně je to spíš o tomhle než o tom, zda se necháš či nenecháš přemluvit k sexu.. to je otázka dočasná, ale výchova dětí je otázka na 18let nejméně (spíš víc)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.20 22:37

Já jsem nevěřící, manžel křesťan, jsme spolu 11 let, máme dvě děti a prostě se na otázkách ohledně kostela domluvíme. On chodí v neděli sám, max bere starší dítě, mladší je se mnou doma. Když se chce modlit, at se modlí, pokřtít děti chtěl, tak jsme je nechali pokřtít. Neřeším to nějak víc. Občas mě štvalo, že mi do toho kecal, ale vždy to bylo v mezích normy :nevim: Ale spali jsme spolu i před svatbou :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
8167
30.12.20 22:39

Nebude to fungovat, protože se navzájem nerespektujete. Ty ho prosíš o chození do kostela, když to on sám necítí. Proč by tam chodil? Co by z toho měl, když je nevěřící? Já jsem jako svatebčan absolvovala jednu křesťanskou svatbu a přesto, že to byla svatba mých dobrých kamarádů a šla jsem tam dobrovolně a ráda, byl pro mě ten obřad z větší části k uzoufání. Muset tohle absolvovat pravidelně, tak mě klepne.
On se zase snaží zvrátit tvé přesvědčení, protože v něm pro sebe nevidí žádný smysl a jeho touha je větší, než respekt k tvým zásadám. Ne že bych pro něj neměla pochopení, ale takhle postavený vztah fungovat nebude, každý z vás se toho druhého snaží předělat k obrazu svému.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
30.12.20 22:40

@Lucy75 můžu se jen zeptat, jaký problém s Ježíšem a jaké nesrovnalosti? :) Nijak neutocim, jsem věríčí - ne katolička, nechci se nikam řadit, zkrátka a dobře věřím v Ježíše a v to, že tady byl a přišel nás zachránit a právě Bible je obrovským důkazem toho, že tu Ježíš doopravdy byl a není to žádný výmysl. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30.12.20 22:41

Je rok 2020-21.. jakto, že nevěříš v Kosmír a svou Královnu? :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5319
30.12.20 22:43
@Anonymní píše:
Ahoj,
s přítelem jsme spolu téměř rok on je nevěřící, já jsem katolička. Moc mě trápí že, přestože jsem ho o tom mnohokrát prosila, se mnou nechce chodit do kostela, naopak jeho problém je že se s ním nechci vyspat před svatbou. Přitom ho velice miluji a jsem si jistá že on mě taky.
Co si o takovém vztahu myslíte? prosím poraďte :(

Neměla jsi do toho vztahu vůbec chodit a hledat jen ve tvé komunitě. Nevěřící kluk fakt do svatby se sexem čekat nechce. Otázka výchovy dětí a jejich počtu je další věc. Já vím, že ve tvé komunitě máš omezené možnosti výběru, ale bohužel. Pokud máš víru na prvním místě, tak to jinak nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3734
30.12.20 22:45

@marlenka216 :mrgreen: můžem si o tom napsat klidně SZ, tu by to bylo off-topic a ráda ti vypíšu své výhrady, největší jsou nesrovnalosti k datům narození, astronomicky to vůbec nesedí, jeho zázraky samozřejmě také nesedí - i kdyby byl léčitel a taky mu církev totálně vymazala partnerku, která tam původně byla.. nevím, nakolik jsi to studovala, ale s Ježíšem je to akorát obrovský byznys a jeden z největších podvodů na věřící civilizaci :-) a Bible přece nebyla původně vůbec! je to soubor svitků, nálezů, kompilace.. (to přece víš, dle toho, jak se jednotlivá evangelia vlastně nalézala, dochovávala a přepisovala…), čímž vám tohle celé opravdu vůbec neberu - naopak přeju :srdce: je krásné upřímně VĚŘIT… a ty mi zas věř, že muže k víře nijak „nepřiměješ“ a fakt si to dobře rozmysli.. krásný a šťastný nový rok :mavam:

Příspěvek upraven 30.12.20 v 22:49

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.20 22:47

Ahoj, můj manžel je věřící, já ateista (minulost rodiny židovská, velmi historicky zatížená). Jsme spolu 6 let. Sexuální život tedy je pravda, že nečekal až do svatby, ale hrr jsme taky nebyli (Po půl roce chození, svatba po 4 letech) Vzala jsem ho vcelku tak, jak se mi tenkrát projevil a svěřil. Je to velmi zvláštní, ale o víře se bavíme, zajímám se o to, když se bavíme mám spoustu otázek. Bibli mám přečtenou, starý zákon několikrát (logicky) a i mě více bavil. Manžel po narození dítěte chce křtiny. Nebráním se. Svatba probíhala klasicky na matrice a pro jeho rodinu následně posvěcení svazku.

• Citovat
  • Nahlásit
343
30.12.20 22:52

Je docela vtipné, že věřící katolička zde kvůli vcelku triviálnímu dotazu zadává anonymní diskuzi :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4614
30.12.20 22:52

@Lucy75 člověče kupodivu církev nijak neřeší nějaké „datum narození“ na rozdíl od laických představ, fakt jej neřeší a není to ani předmětem víry
o nějaké přesné datum kupodivu vůbec nejde

víra je poměrně zásadní životní postoj, pokud je

a když se lidé zásadně liší ve svých životních postojích, problém to bejvá a i obvykle je, takže jak se ptá zakladatelka… ano problém to být může, pokud jde o zásadní rozdíly, tak jako i u jiných životních postojů a jejích rozdílů

problém pak nastává ve výchově dětí / slavení / neslavení svátků a. t.d.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat