Vyhaslé manželství po 2 letech

16.3.16 14:07

Vyhasle manzelstvi po 2 letech

Je mi 23 let. Se svym manzelem jsem ve vztahu od 15 let!! Nejdriv to bylo super, vsichni obdivovali, ze od 15 let stale drzime spolu. Po maturite jsem se k nemu nastehovala a v 21 letech otehotnela. Ted mame rok a pul starou dceru. Meli jsme nekolik krizi, ale vzdy z me strany, protoze mi porad nejak hloda hlavou, jestli s nim vydrzim, kdyz jsem v dobe seznameni byla jeste dite. Vyrizujeme stavebni povoleni, mame hypoteku a budeme stavet. Nemela bych penize na vyplaceni manzela. Dceru miluju a nevzdam se ji. Ale nevim, jestli nekdy neuklouznu a neco se nestane.. Treba nevera. Poradte, jestli se da tohle vydrzet. Je mi 23 a kamaradky stuguji, cestuji, stridaji kluky a ja mela za svuj zivot jen dva partnery. Ani sex me s manzelem nebavi. Do kazde pusy, obejmuti a sexu se musim nutit. Jinak si ale rozumime, ale ja k nemu citim spis kamaradsky nez milostny vztah. Poradte

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

335
16.3.16 14:09

Co bys chtěla poradit? Jak na tom jsi, víš. Buď to změň a nebo si nestěžuj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.16 14:11
@Katydr píše:
Co bys chtěla poradit? Jak na tom jsi, víš. Buď to změň a nebo si nestěžuj.

Tak moc dekuju. Na kdejakou blbost si tu fandite a radite. A kdyz se zeptam na pro me dulezitou vec, nemam si stezovat :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12071
16.3.16 14:18

@Hosnovka jo v tom si musíš poradit sama, ale nezdá se me to navěky :( škoda ze sis to uvědomila až po založení rodiny. Sex te s manželem neuspokojoval nikdy? Nemůžeš být třeba unavena stereotypem? Zkuste odjet s manželem na romanticky prodloužený víkend a proberte to, základem dobre funkčního vztahu je komunikace!!! Manžel asi o tvých pocitech nevi…Na všem se da pracovat, ale musí být vůle z obou stran
Jsi dost mlada, chápu ze jsi si asi moc neužila ale byla to tva volba, ted už nerozhoduješ jen za sebe, tak to bude tezsi.
Jinak ja zastáncem udrzeni vztahu za každou nejsem, sama jsem své manželství nezvladla
Preji čistou mysl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
16.3.16 14:20

Toto by si měly přečíst hlavně ty, co mají pocit, že mít dítě v 18 je výhra. Prostě mladý člověk se má vyblbnou, projít několik vztahů, aby si pak vážil toho co má, a neměl chutě vyzkoušet nevyzkoušené. Co radit, manželství do dostává do různých fází a ona zamilovanost prostě vyprchá a začíná vztah. Pokud budeš chtít, určitě se to dá zachránit, taková chvilka může nastat v každém vztahu. Horší je, že ty se lituješ, že nezažíváš to, na co by jsi ve tvém věku měla nárok, to co tvoje spolužačky, závidíš jim, protože ty už žiješ stereotypní život vdané paní. Mám z tebe pocit, že ty už jsi to stejně odpískala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
917
16.3.16 14:23

Tohle je jedna z věcí, co by si měl člověk rozmyslet než založí rodinu a ne až potom. Sjednejte si schůzku v manželské poradně a pěkně to tam pravidelně navštěvujte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
405
16.3.16 14:24

Asi bych si s nim o tom promluvila. Většina vztahů končí diky neschopnosti komunikace. Možná budeš překvapena a manžel to cítí stejně…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24085
16.3.16 14:24

A ten sex tě nebaví od začátku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2243
16.3.16 14:30

@jenika1 Jejda, proč by si měl člověk projít několika vztahy? Z každého vztahu zamilovat časem vyprchá, ať je to vztah první nebo desátý, v 17 nebo v 50 letech! Stačí s tím počítat, aby člověk nebyl překvapený, když se to stane a taky na vztahu trochu pracovat. A mít děti brzy, tím pádem si moci po čtyřicítce zase užívat volnějšího života v době, kdy některé kamarádky mají sotva školkové dítě a učitelky si nejsou jisté, jestli je to prcka maminka či babička, taky nemusí být tak špatné. Spíš jde o to, jestli je člověk na vztah a tu zodpovědnost vyzrálý, což tak úplně s tím věkem nemusí souviset.
Zakladatelko, napsala jsi to dost pesimisticky, nevím přesně, jak tě povzbudit. Zkus zauvažovat, jestli máte s mužem nějaké stejné zájmy, koníčky, jestli si máte co říct a neuvažuj, jestli spolu budete až do smrti. To nikdo neví, může se stát strašná spousta věcí… Z každým vztah zevšední, jestli je něco, čeho si na svém muži ceníš, je to dobré. A po zkušenostech ti akorát řeknu, když není člověk ve vztahu spokojen, je čas na to, aby nějakým způsobem zapracoval na sobě samém. Buď to vyústí v to, že nastane obecná spokojenost nebo v to, že zjistí, že se opravdu dostal někam, kde být nechtěl a rozuzlí to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.16 14:31

Jenze manzel me miluje porad stejne a je na me zavisly.. Nevim, jak bych mu mela rict, co citim, protoze mu nechci ublizit. Sex me nebavi asi tak posledni rok. Pripadam si v pasti.. Dite a hypoteka. Z toho uz nevybruslim. Diky za rady a podporu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16.3.16 14:33
@Hosnovka píše:
Tak moc dekuju. Na kdejakou blbost si tu fandite a radite. A kdyz se zeptam na pro me dulezitou vec, nemam si stezovat :pocitac:

Z toho si nic nedělej, občas se tu vyskytne nějaká jedovatka.

Jinak po 2 letech manželství to je zavádějící. Je to po 7 letech vztahu a to už je stereotyp jak vyšitý.
Pokud to chceš řešit, základem je, a to se opakovuje, komunikace. Buď rovnou s manželem, nebo přes nějakého psychologa, poradnu, mediátora, nebo jak se jim všem říká.

Držím palce, ať si ujasníš priority, a víš co chceš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
405
16.3.16 14:36

„Nevybruslím“… Nezlob se na mě, ale přečetla sis po sobě ty příspěvky? Ví manžel, jak neuctivě se o vašem vztahu vyjadřuješ? Víš, být Tebou, nechám ho jít. Otřepe se a najde si nějakou, co si jeho lásku zaslouží. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2892
16.3.16 14:38

Tak chybejici studovani, cestovani atd. si zmenou partnera nevyresis, pac stejne zustanes maminkou. Muzes si neco uzit, az dcera trochu vyroste a tvoje spoluzacky budou sedet doma s miminem. Ja si myslim, ze zmena chlapa hned tak neco nevyresi, pokud tam neni neco vylozene patologickyho (nasili, zavislost, tezka nekomunikace a tak.), ale k tomu si k vlastni smule musi asi kazdy dospet sam. Kdyz jsem se v 23 rozchazela s pritelem (ale bez deti!), tak jsem taky neverila rodicum, ze je v pohode, nechapali, co delam. Dneska je mi skoro 40, jsem stastne vdana s jinym, ale vim, ze s tim prvnim bych mohla byt taky uplne v pohode. Jenze v 23 jsem to nevedela. Byt tebou, snazila bych se o nejaky spolecny cas, i kdyz je to s batoletem tezke. A taky vlastni konicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335
16.3.16 14:42
@Hosnovka píše:
Tak moc dekuju. Na kdejakou blbost si tu fandite a radite. A kdyz se zeptam na pro me dulezitou vec, nemam si stezovat :pocitac:

Tak jedna ti poradí rozejdi se s ním, nemá to cenu, druhá ti řekne bojuj, stojí to za to. Stejně je na tobě, co si vybereš. Tipuju, že to ještě chvíli necháš tak, budeš se v tom plácat a pak stejně půjdete od sebe. Hlavně si nepořizuj další dítě, než si to ujasníš.

Příspěvek upraven 16.03.16 v 14:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58543
16.3.16 14:42

@Hosnovka na tomto je jasně vidět, proč děti nemají mít děti - evidentně jsi ještě hodně nedospělá :nevim: :nevim:
Ale řeknu Ti jednu věc - on Tě každý partner po určité době začne svým způsobem nudit. Otázkou je, zda si najdeš to krásné na tom vztahu, proč je důvod spolu zůstávat :nevim: pokud po tak krátké době cítíš, že to není ono, buď manželská poradna, nebo pryč :nevim: čim víc závazků, tím hůř se odchází..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama