Vyhazov z práce na nemocenské při nenalezení na bydlišti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.18 08:32
Vyhazov na nemocenské při nenalezení na bydlišti

Jdu si pro radu. Opravují nám barák a přítel byl teď 14dní na nemocenské. Jenže jsme měli vypnuté zvonky a přelepená jména a tak ho tam kontrola z práce nenašla. Nahlásili to n sociálku zaplatili jsme pokutu. Ale zajímalo by mě zda by ho mohli vyhodit z práce? Je to jeho první přestupek. Za který vlastně ani nemůže. Přitom kdyby partnerovi zavolali nebo dali jinak vědět nikdo by jim ve vstupu do bytu nebránil. Myslíte že když byl ve středu na sociálce, že by mu zaměstnavatel volal že má přijít podepsat výpoveď? :zed: :nevim: :think:
Díky za pomoc

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
lachtanice86
Kelišová 6623 příspěvků 20.10.18 08:41
@Anonymní píše:
Jdu si pro radu. Opravují nám barák a přítel byl teď 14dní na nemocenské. Jenže jsme měli vypnuté zvonky a přelepená jména a tak ho tam kontrola z práce nenašla. Nahlásili to n sociálku zaplatili jsme pokutu. Ale zajímalo by mě zda by ho mohli vyhodit z práce? Je to jeho první přestupek. Za který vlastně ani nemůže. Přitom kdyby partnerovi zavolali nebo dali jinak vědět nikdo by jim ve vstupu do bytu nebránil. Myslíte že když byl ve středu na sociálce, že by mu zaměstnavatel volal že má přijít podepsat výpoveď? :zed: :nevim: :think:
Díky za pomoc

A nemyslíš, že kdyby volali nebo dávali vědět tak ta kontrola tak nějak nemá smysl? A je přítel na smlouvu už dlouho nebo ve zkušebce? Navíc když je na pn má svoje povinnosti, mezi nimi je že zvonek má být označen viditelně. A byla tam kontrola z práce, tedy byl doma v prvních 14dnech, nebo už kontrola z ossz? Protože nevím jakou pokutu jste platili.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.18 08:50

Zvonek označený viditelně je, ale zvonky nám celé i se jmény přelepili izolepou nebylo vidět čí zvonek je čí a i byly odpojené (nezvonili) já myslela jako kdyby zavolali že jsou pod barákem a že na zvonkách nejsou vidět jména. Na smlouvě už je přes 3roky. Kontrola z práce.
A jakou pokutu platil nevím ani já. Jen mi řekl že ho nahlásili na sociálku že ho doma nenašli (což nevíme protože nevíme kdy tam byli když zvonky nefungují a nemají jména) a že zaplatil pokutu. :nevim:

mamule42
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 20.10.18 09:02
@Anonymní píše:
Zvonek označený viditelně je, ale zvonky nám celé i se jmény přelepili izolepou nebylo vidět čí zvonek je čí a i byly odpojené (nezvonili) já myslela jako kdyby zavolali že jsou pod barákem a že na zvonkách nejsou vidět jména. Na smlouvě už je přes 3roky. Kontrola z práce.
A jakou pokutu platil nevím ani já. Jen mi řekl že ho nahlásili na sociálku že ho doma nenašli (což nevíme protože nevíme kdy tam byli když zvonky nefungují a nemají jména) a že zaplatil pokutu. :nevim:

Pokud vím,tak nechávají papír o kontrole ve schránce,a pokud denně kontroluješ schránku,tak přibližně víš kdy tam byly.Vyhazov mu nehrozí,jedině že by se ho chtěl zaměstnavatel pod nějakou záminkou zbavit,většinou sociálce stačí vysvětlení a částečné zkrácení nemocenské.

Jogrr
Závislačka 4339 příspěvků 20.10.18 09:04

Taha Te za nos, zadnou pokutu neplatil, zamestnavatel muze odebrat davky.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.18 09:08

Ve schránce jsem od středy sice nebyla ale měli tam údajně být v pondělí.
Na sociálce byl vysvětlení podal údajně zaplatil pokutu za „falešné udání adresy“ Což se mi sice úplně nezdá ale nevím nikdy sem se sociálkou neměla problém. A nemocenskou ukončil k pátku. S tím že půjde od pondělí do práce a bál se právě výpovědi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.18 09:08
@Jogrr píše:
Taha Te za nos, zadnou pokutu neplatil, zamestnavatel muze odebrat davky.

Takže se na socialce žádné pokuty neplatí?

mamule42
Zasloužilá kecalka 771 příspěvků 20.10.18 09:09

@Jogrr Taky mě zaráží pokuta,pokud vím tak berou část nemocenské

Halamka
Závislačka 3693 příspěvků 20.10.18 09:24

Pokuta se mi nezdá. Jako že mu odeberou nemocenskou, to ano.
Jinak pokud by tam byl někdo ze ssz, jak by na něj mohl mít telefon? Ani kontrolu z práce tohle zajímat vůbec nemusí. Přijde a buď najde nebo ne.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.18 09:26
@Halamka píše:
Pokuta se mi nezdá. Jako že mu odeberou nemocenskou, to ano.
Jinak pokud by tam byl někdo ze ssz, jak by na něj mohl mít telefon? Ani kontrolu z práce tohle zajímat vůbec nemusí. Přijde a buď najde nebo ne.

Ono to údajně mělo být z práce. Upřímně nevím. Už začínám mít trochu pochybnosti jestli si to spíš celé nevymyslel. Kvůli tomu, že utratil celou výplatu.

tini
Ukecaná baba ;) 1431 příspěvků 5 inzerátů 20.10.18 09:28

Kontrolori asi nebudou uplny blbouni,kdyz vidi dum v rekonstrukci s prelepenymi vsemi zvonky,nebudou nikoho popotahovat,nejsou tam od toho,aby delali neschvaly,ale hledali zneuzivajici lidi, a pokuta se neplati.Je to cele nesmysl.

a12
Vesmírná mluvilka 32908 příspěvků 20.10.18 09:36
@Anonymní píše:
Ono to údajně mělo být z práce. Upřímně nevím. Už začínám mít trochu pochybnosti jestli si to spíš celé nevymyslel. Kvůli tomu, že utratil celou výplatu.
:mrgreen: :mrgreen:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.18 09:39

Děkuju všem za radu a pomoc. Tohle si jen tak za ramecek neda :D

debra.morgan
Závislačka 4148 příspěvků 20.10.18 09:40

je to celý divný :nevim: moc bych tomu tvymu muzi neverila..... a prvni co me napadlo je že když vím, že zvonky nefungují a jsou přelepený a mě může přijít kontrola, tak vezmu A4 napíšu na ni „pepa vomáčka, zvonky nefungují a telefoní číslo“a nalepím to vedle tech zvonku… pokud je ta bytovka obskladana lesenim a nevim čím všim, tak nevidím důvod proc by kontrola nezavolala, prestoze to asi nema v popisu prace…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.10.18 09:43

Mam podobny problem. Bydlim v byte, kde nemam trvale bydliste. Lekare praktika mam ale 100 km daleko. V byte, kde bydlim,jsem jen jako spolubydlici a na zvonku je jmeno majitele, ktery bydli v prizemi. Zvonek maji rozbity uz dva roky a kdyz jeste fubgoval,stejne byl slyset jen u nich a ne u me. Ani me jmeno samozrejme nikde napsane neni. Prosim,jak by se postupovalo v pripade kontroly? Musela bych jet tech 100 km a pak zpatky, to by bylo mozne treba az druhy den s tim,ze bych v miste doktora prespala u rodicu. A kdyz budu na byte, nemaji moc sanci na mw zazvonit a zkobtrolovat me. Majitelum je to jedno, jsem jen jedna z vice spolubydlicich.
Jak se toto prosim resi?

• se bojim, ze by me prijeli zkobtrolovat zrovna v dobe, kdy jedu od doktora domu tech 100 km a budu zrovna na ceste.

Dekuju za rady, prosim anonymne

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Kletba od matky vyšla! Alena z Pošty pro tebe prodává Nový Prostor a je na ubytovně

Byl to bezpochyby ten nejpopulárnější a nejemotivnější díl pořadu Pošta pro... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >