Vyhazov na rodičovské?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 17:02
vyhazov na rodičovské ?????

Muzete mi prosim poradit co me ceka? Na rodicovske jsem si privydelavala u konkurencni firmy. ( netusila jsem, ze se to nesmi) Puvodni firma to zjistila a samozrejme se ji to nelibi, ale jeste nevim jaky zaujmou postoj. Jsem znovu tehu. Nevite jestli mam narok na materskou nebo mi hrozi spise vyhazov?
 dekuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
kristyn.g
Závislačka 3011 příspěvků 30.01.19 17:08

Proč by se to nesmělo?

OoOoOoOoOo
Stálice 79 příspěvků 30.01.19 17:12

V některých firmách se podepisuje, že nesmíš dělat u konkurence.. kvůli know how třeba :) to by si snad ale věděla, že to máš podepsané…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 17:14

a ty si v první práci, nepodepisovala, konkurenční doložku? Budeš muset čekat na vyjádření firmy, pokud o tebe moc stojí, tak ti dají nespíš varování( může být i finanční),pokud budou hódně naštvaní, můžou tě i vyhodit, protože si porušila konkurenční doložku. Co udělají, nevíme.Došla bych do firmy a zeptala se na to.

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 684 příspěvků 30.01.19 17:14

Mohlo by se stát, že máš ve smlouvě nějakou konkurenční doložku, že nesmíš pracovat pro konkurenci a pak teoreticky je to hrubé porušení kázně a paragraf 52, to by případně mohli se s tebou rozloučit, ale nebude to tak jednoduché a pochybuji, že to je tak zásadní, že jsi někde pracovala, že by jim to stálo za to řešit např. soudně.

Uživatel je onlineHalamka
Závislačka 3876 příspěvků 30.01.19 17:14

@kristyn.g je to dané zákoníkem práce. Některé firmy mají i po skončení pracovního poměru třeba určitou dobu, kdy by neměl zaměstnanec jít ke konkurenci.
Uvidis, jak se k tomu firma postaví. Škoda, že jsi se nezeptala, třeba by ti povolení dali a měla bys to bez starostí.

iiiv
Extra třída :D 11109 příspěvků 30.01.19 17:14

Pokud to nemáš ve smlouvě, tak tě vyhodit za to nemůžou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 17:15

Bylo mi receno, pozdeji jsem i dodatecne nasla na netu, ze u konkurence pracovat nesmim na rodicovske. Musim mit jejich pisemny souhlas, ktery jsem samo nemela.

Romalie
Nováček 1 příspěvek 30.01.19 17:18

Ve smlouve to mam, ale je to jeden z mnoha bodu, ktere jsem pred x lety podepisovala, takze mi to uniklo. A souhlas bych urcite nedostala :D

carsa
Ukecaná baba ;) 1206 příspěvků 30.01.19 17:19
@iiiv píše:
Pokud to nemáš ve smlouvě, tak tě vyhodit za to nemůžou.

Ale můžou. Tohle je v zákoně, není potřeba, aby to bylo ve smlouvě.

Bídžej
Zasloužilá kecalka 794 příspěvků 30.01.19 17:21

Tak měl by tu platit zákon nad předpisy, takže zákon to umožňuje, čili by mě vyhodit neměli, pokud jsi tedy prokazatelně nevynesla know-how. A tvůj druhý dotaz nechápu, jak bys mohla přijít o mateřskou, když už jsi na rodičovské :nevim: pokud jsi to myslela tak, že jsi teď i těhotná, tak nepřijdeš o mateřskou, i kdyby tě vyhodili, v zákoně je ochranná lhůta. A o rodičovskou už vůbec ne, protože na tu má nárok každá žena, i nezaměstnaná.

Bídžej
Zasloužilá kecalka 794 příspěvků 30.01.19 17:23
@Anonymní píše:
Bylo mi receno, pozdeji jsem i dodatecne nasla na netu, ze u konkurence pracovat nesmim na rodicovske. Musim mit jejich pisemny souhlas, ktery jsem samo nemela.

Tak to je blbý :? Každopádně viz můj příspěvek o rodicaku výše

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 64586 příspěvků 3 inzeráty 30.01.19 17:24

@Bídžej Naopak, zakon jadne stanovuje, ze musis mit souhlas prvniho zamestanavatele.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 17:26

Muj dotaz je spis, jestli mam narok na druhou materskou s dalsim aktualnim tehu. Nebo az mi skonci soucasna rodicovska tak se se mnou radsi rozlouci a nebudou mi chtit platit druhou materskou prave kvuli poruseni smlouvy.

Uživatel je onlinej.a.n.i1
Hvězda diskuse 64586 příspěvků 3 inzeráty 30.01.19 17:31

Pokud zustanes zamestnana, tak narok mas.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

10 let pro Terezu! Státní žalobce navrhl dívce maximální trest. Poškodila naši zemi, hřímal

To nevypadá dobře. I dnes pokračoval soudní proces s Terezou, která byla v... číst dále >

Babišová Svatou zemi nepodcenila: Na cestu do Izraele oblékla apartní kabátek

Andrej Babiš (ANO) odletěl na pracovní cestu do Izraele, kam ho doprovází... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Horoskop 2019: Lvice si užijí ctitelů, ženy v Kozorohu vydělají peníze

Rok, na jehož prahu stojíme, slibuje, že bude sice na práci náročnější, ale... číst dále >