Vyhazov z bytu bez smlouvy

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
44
28.9.21 18:26

Vyhazov z bytu bez smlouvy

Zdravím, chtěla bych se zeptat, zda s tím má někdo zkušenosti. Bydlím již rok v bytě kde nemám smlouvu. Respektive smlouva byla vždy na 3 měsíce a poté se prodluzovala. Slečna přede mnou s pánem neměla problémy, tak sem to neřešila. Majitel se přes půl roku neoval, nájem sem platila vždy řádně a včas. Teď mi před týdnem napsal, že se rozhodl smlouvu neprodlouzit a že se mám do týdne vystěhovat. Přitom veškerý nábytekv v bytě je můj a určitě se tak rychle nestihnu vystěhovat. :/ neví někdo jak mám postupovat? Moc dekuju :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
22700
28.9.21 18:27

Vystěhovat se :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3786
28.9.21 18:31

@Jolana811 no zkus se s ním dohodnout, jestli ti nepočká ještě měsíc, jinak existují různé sklady, kam si věci přinejhorším můžeš uschovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5105
28.9.21 18:32

Ty ale smlouvu máš - podle zákona se ve tvé situaci bere za platnou poslední vystavená platná smlouva. Pokud se majitel neozval tak dlouho, má se za to, že se nájem prodlužuje za podmínek platných v předchozí smlouvě.

Majitel to určitě ví, ale zkouší to na tebe. Slušně bych ho informovala o tom, že se odstěhuješ nejpozději po uplynutí řádné výpovědní lhůty.

Edit: platí samozřejmě potud, pokud teď se blíží konec dalšího tříměsíčního období, kdy ti může smlouvu neprodloužit opravdu jen tak, na poslední chvíli. To bych stejně slušně poprosila o lidskou domluvu. Pokud to tak ale není, viz výše.

Příspěvek upraven 28.09.21 v 18:35

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23524
28.9.21 18:32

Smlouvu máš s automatickou prolongací. Ukončit nájem jde k výročí smlouvy a ve smlouvě musí být specifikováno jak dlouho předem musí strany dát vědět, že dál nehodlají v nájmu pokračovat. Takže se do smlouvy koukni a pokud to majitel nedodržel, napiš mu, že smlouva pokračuje další tři měsíce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39481
28.9.21 18:40

@Janli vždyť píše, že smlouvu nemá, že ji měla předchozí nájemnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
28.9.21 18:41

Smlouvu mám :) vždy je na 3 měsíce a pak by se mělo prodlužovat, ale nikdy sem o prodloužení nepozadala a ve výpovědní lhůte mám také 3 měsíce :0

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23524
28.9.21 18:42
@inkakřivák píše:
@Janli vždyť píše, že smlouvu nemá, že ji měla předchozí nájemnice.

Ne, chápu to tak, že smlouvu měla na tři měsíce, chvíli jí to majitel prodlužovat a pak se to prodlužovalo automaticky dle OZ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23524
28.9.21 18:43
@Jolana811 píše:
Smlouvu mám :) vždy je na 3 měsíce a pak by se mělo prodlužovat, ale nikdy sem o prodloužení nepozadala a ve výpovědní lhůte mám také 3 měsíce :0

No, ta smlouva bude trochu paskvil, ale pokud tam máš výpovědní lhůtu tři měsíce, tak na ní trvej.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18750
28.9.21 18:49

Vezmi smlouvu a zajdi do nejbližší občanské poradny - zavolej tam hned zítra ráno. Nech si poradit co máš řict a hlavně napsat majiteli - musíš mu to doručit doporučeně.

adresář poraden zde

https://www.obcanskeporadny.cz/cs/poradny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44
28.9.21 18:51

@Janli dekuju 😇

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26339
28.9.21 18:52
@Jolana811 píše:
Smlouvu mám :) vždy je na 3 měsíce a pak by se mělo prodlužovat, ale nikdy sem o prodloužení nepozadala a ve výpovědní lhůte mám také 3 měsíce :0

Smlouva se automaticky prodlužuje, takže ti pořád platí ty 3 měsíce výpovědní lhůty, tak si na nich trvej. Ono nejde někoho jen tak ze dne na den vyhodit z bytu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat