Vyhazov z práce a HM nouze?

Anonymní
4.4.20 23:09

Vyhazov z práce a HM nouze?

Dobrý den.
Mám rok po VŠ a tento rok pracuji u jedne firmy - automobilka. Smlouvu mi měli prodloužit v cervnu (původně měla být dle šéfa prodlouzena) ale minulý měsíc byla odstavka, příští týden bude zase, a teď v patek přišli s tím, že není odbyt, tudíž si nemohou dovolit mě platit a že k 1.5. končím :( :,( bohužel práci hledam ale pohovory nejsou, v této situaci nemohu dělat ani servírku… v obchodech máme plno (Karviná-MS kraj)

Jde o to ze žiji sama. Můžou mě z bytu vyhodit? Nebo pokúd se situace nezmění, mohu pobírat nějakou hmotnou nouzi s tím ze mi byt zaplatí stát +3000 životní minimum? A další věc..mam přítele, ale velmi čerstvě a nechci ještě s nim bydlet, nebo jít k němu do jiného (a velmi maleho) města. Ale přítel u mě občas je, a má tady nejake věci. Bude to problém při kontrole z UP? :think: Nebo jak ty kontroly vubec probihaji? Muze se stat ze me mohou vystehovat? děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Pvln34
4.4.20 23:22

Máš rodinu? Odsťahovala by som sa k nim dočasne :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
2221
5.4.20 00:36

Co se týká příspěvků, tak to opravdu není tak, že celé bydlení ti zaplatí daňoví poplatníci - nikoliv stát, ale nějakou část ano + bys mohla dostat nějaké to životní minimum. Ale kompletně to opravdu nehradí. Možná zkusit požádat o nějakou tu mimořádnou pomoc, pro veškeré informace se obrať na příslušný ÚP :palec:

Jinak určitě někde by tě vzali, alespoň na výpomoc myslím ano. Zkus obejít potraviny u vás, někde by třebas potřebovali pomoc ve skladu. Ne každá provozovna to bude mít vyvěšené na transparentu u vchodu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3946
5.4.20 05:33

Pokud mate odpracovano, tak mate narok na podporu v nezamestnanosti. Ale zaplacene cele bydleni a penize na utratu fakt nedostanete :D a prej VŠ :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
956
5.4.20 06:14

A to ti jen tak hezky oznámil, že končíš, nebo ti dal výpověď? Předpokládám, že máš smlouvu aspoň do toho 31.5..

Servírku opravdu dělat nemůžeš, ale docela pochybuju, že všechny obchody v okolí jsou plně a nikde neberou. Když ne přímo v tvém městě, tak v nějaké rozumné dojezdové vzdálenosti určitě.
Navíc, spousta restaurací teď přešla na rozvoz, určitě se jim hodí pomocná síla v kuchyni nebo rozvozce.
A když ne k přítelovi, tak k rodině.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
183
16.4.20 23:16

Jako vysokoškolačka snad umiš používat internet, tak si lecos na netu můžeš zjistit. Našetřeno snad taky něco máš, v tom oboru špatně neplatí. A myslím, že nájem by ti mohli odložit, něco se schválilo. Opět hledej info na netu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama