Vyhazov z práce kvůli těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aneeta
Povídálka 21 příspěvků 02.04.18 23:01
Vyhazov z prace kuli těhotenství

Ahojda, chtěla bych se zeptat jestli se na mě vztahuje ochrana lhůta 180 dni i když mě vyhodili ve zkušební době k poslednimu breznu.

Reklama

Reakce:

Lendeš
Závislačka 4863 příspěvků 02.04.18 23:03

@Aneeta Ochranná lhůta z hlediska nároku na PPM je jen tak dlouhá jako trvalo to zaměstnání, které skončilo v době těhotenství (max. těch 180 dnů).

Zwetta
Kecalka 287 příspěvků 02.04.18 23:07

@Aneeta podle mě ne, zaměstnavatel má nárok ve zkušební době propustit i těhotnou.. :think:

Aneeta
Povídálka 21 příspěvků 02.04.18 23:11

Ano to vim, že ma nárok. Je to hruza, ale je to tak. Takže v mem pripade je ochranná lhůta tri měsíce tj 90dni? pokud dobře rozumím?

zrcadlo
Kelišová 6397 příspěvků 02.04.18 23:26
@Aneeta píše:
Ano to vim, že ma nárok. Je to hruza, ale je to tak. Takže v mem pripade je ochranná lhůta tri měsíce tj 90dni? pokud dobře rozumím?

Ano, a na PPM se může nastoupit 8 týdnů před porodem, takže to vychází cca tak, že k datu skončení pracovního poměru když budeš zhruba ve 20tt a dál, tak ti to asi vyjde, jinak ne.

Aneeta
Povídálka 21 příspěvků 02.04.18 23:50

Tj to mě neda jsem v 18tydnu a termin mam 3.9.Takže o prsa.Co bude nasledovat? Mam byt v neschopnosti az do sestinedeli? Pry je to možné..Jinac zpětné odpracovano 270 dni s přehledem mam.

Lendeš
Závislačka 4863 příspěvků 03.04.18 07:52

@Aneeta Na neschopenku můžeš nastoupit nejpozději 7. den po skončení prac. poměru a měl by k tomu být zdravotní důvod. Pak by ti náležela nemocenská od 15. dne PN, v prvních 14 dnech bys nedostala nic. Na nemocenské bys taky byla omezená vycházkami. Druhou možností je jít na pracák a chtít podporu v nezaměstnanosti. Pak samozřejmě musíš plnit povinnosti jako uchazeč o zaměstnání.­.otázka je, kolik toho po tobě jako po těhotné budou chtít. No a pak je ještě teoretická šance na PPM, kdybys ještě na chvíli někam nastoupila do práce, běh ochranné lhůty by se na tu dobu přerušil a kdyby to nové zaměstnání skončilo, běžela by pak dál ochranná lhůta z tohoto + nového. Ale v 18 tt už je málo pravděpodobné, že by tě někdo zaměstnal, to už na tobě asi půjde vidět.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Gránský se bude ženit: Proč čekal s rozhodnutím osm let?

Moderátor David Gránský (26) se bude ženit! Konečně požádal svou dlouholetou... číst dále >

10 důvodů, proč nejezdit do Řecka: Tzatzikáři, tohle nečtěte!

Chorvatsko to sice není, i tak se Řecko mezi českými turisty těší velké... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Reklama