Vyhazov z práce kvůli těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Aneeta
Povídálka 23 příspěvků 02.04.18 23:01
Vyhazov z prace kuli těhotenství

Ahojda, chtěla bych se zeptat jestli se na mě vztahuje ochrana lhůta 180 dni i když mě vyhodili ve zkušební době k poslednimu breznu.

Reakce:
Lendeš
Kelišová 6040 příspěvků 02.04.18 23:03

@Aneeta Ochranná lhůta z hlediska nároku na PPM je jen tak dlouhá jako trvalo to zaměstnání, které skončilo v době těhotenství (max. těch 180 dnů).

Zwetta
Zasloužilá kecalka 577 příspěvků 02.04.18 23:07

@Aneeta podle mě ne, zaměstnavatel má nárok ve zkušební době propustit i těhotnou.. :think:

Aneeta
Povídálka 23 příspěvků 02.04.18 23:11

Ano to vim, že ma nárok. Je to hruza, ale je to tak. Takže v mem pripade je ochranná lhůta tri měsíce tj 90dni? pokud dobře rozumím?

zrcadlo
Kelišová 7291 příspěvků 02.04.18 23:26
@Aneeta píše:
Ano to vim, že ma nárok. Je to hruza, ale je to tak. Takže v mem pripade je ochranná lhůta tri měsíce tj 90dni? pokud dobře rozumím?

Ano, a na PPM se může nastoupit 8 týdnů před porodem, takže to vychází cca tak, že k datu skončení pracovního poměru když budeš zhruba ve 20tt a dál, tak ti to asi vyjde, jinak ne.

Aneeta
Povídálka 23 příspěvků 02.04.18 23:50

Tj to mě neda jsem v 18tydnu a termin mam 3.9.Takže o prsa.Co bude nasledovat? Mam byt v neschopnosti az do sestinedeli? Pry je to možné..Jinac zpětné odpracovano 270 dni s přehledem mam.

Lendeš
Kelišová 6040 příspěvků 03.04.18 07:52

@Aneeta Na neschopenku můžeš nastoupit nejpozději 7. den po skončení prac. poměru a měl by k tomu být zdravotní důvod. Pak by ti náležela nemocenská od 15. dne PN, v prvních 14 dnech bys nedostala nic. Na nemocenské bys taky byla omezená vycházkami. Druhou možností je jít na pracák a chtít podporu v nezaměstnanosti. Pak samozřejmě musíš plnit povinnosti jako uchazeč o zaměstnání.­.otázka je, kolik toho po tobě jako po těhotné budou chtít. No a pak je ještě teoretická šance na PPM, kdybys ještě na chvíli někam nastoupila do práce, běh ochranné lhůty by se na tu dobu přerušil a kdyby to nové zaměstnání skončilo, běžela by pak dál ochranná lhůta z tohoto + nového. Ale v 18 tt už je málo pravděpodobné, že by tě někdo zaměstnal, to už na tobě asi půjde vidět.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >