Vyhazov z práce kvůli těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Aneeta
Povídálka 21 příspěvků 02.04.18 23:01
Vyhazov z prace kuli těhotenství

Ahojda, chtěla bych se zeptat jestli se na mě vztahuje ochrana lhůta 180 dni i když mě vyhodili ve zkušební době k poslednimu breznu.

Reklama

Reakce:

Lendeš
Závislačka 4577 příspěvků 02.04.18 23:03

@Aneeta Ochranná lhůta z hlediska nároku na PPM je jen tak dlouhá jako trvalo to zaměstnání, které skončilo v době těhotenství (max. těch 180 dnů).

Zwetta
Kecalka 184 příspěvků 02.04.18 23:07

@Aneeta podle mě ne, zaměstnavatel má nárok ve zkušební době propustit i těhotnou.. :think:

Aneeta
Povídálka 21 příspěvků 02.04.18 23:11

Ano to vim, že ma nárok. Je to hruza, ale je to tak. Takže v mem pripade je ochranná lhůta tri měsíce tj 90dni? pokud dobře rozumím?

zrcadlo
Kelišová 6326 příspěvků 02.04.18 23:26
@Aneeta píše:
Ano to vim, že ma nárok. Je to hruza, ale je to tak. Takže v mem pripade je ochranná lhůta tri měsíce tj 90dni? pokud dobře rozumím?

Ano, a na PPM se může nastoupit 8 týdnů před porodem, takže to vychází cca tak, že k datu skončení pracovního poměru když budeš zhruba ve 20tt a dál, tak ti to asi vyjde, jinak ne.

Aneeta
Povídálka 21 příspěvků 02.04.18 23:50

Tj to mě neda jsem v 18tydnu a termin mam 3.9.Takže o prsa.Co bude nasledovat? Mam byt v neschopnosti az do sestinedeli? Pry je to možné..Jinac zpětné odpracovano 270 dni s přehledem mam.

Lendeš
Závislačka 4577 příspěvků 03.04.18 07:52

@Aneeta Na neschopenku můžeš nastoupit nejpozději 7. den po skončení prac. poměru a měl by k tomu být zdravotní důvod. Pak by ti náležela nemocenská od 15. dne PN, v prvních 14 dnech bys nedostala nic. Na nemocenské bys taky byla omezená vycházkami. Druhou možností je jít na pracák a chtít podporu v nezaměstnanosti. Pak samozřejmě musíš plnit povinnosti jako uchazeč o zaměstnání.­.otázka je, kolik toho po tobě jako po těhotné budou chtít. No a pak je ještě teoretická šance na PPM, kdybys ještě na chvíli někam nastoupila do práce, běh ochranné lhůty by se na tu dobu přerušil a kdyby to nové zaměstnání skončilo, běžela by pak dál ochranná lhůta z tohoto + nového. Ale v 18 tt už je málo pravděpodobné, že by tě někdo zaměstnal, to už na tobě asi půjde vidět.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Orální hrátky pardubické učitelky: Tady jsou fotky, kterými se chlubila!

O takové slávě se pardubické základní škole nezdálo ani v nejhorších snech.... číst dále >

Pomníky české krimi: Jsou naporcované ženy dílem pražského „řezníka“?

Česká kriminalistika sice není na nízké úrovni, přesto naše historie zná... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nový vynález podle NASA. Kalhotky, které nemusíte týden prát

Spodní prádlo se má denně měnit. Dánští designéři však vymysleli oděvní... číst dále >

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Reklama