Vyhazov z práce, nemocenská, těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.19 13:40
Vyhazov z práce nemocenská těhotenství

Zdravím chtěla bych se zeptat mám problém
8let jsem pracovala u jednoho zaměstnavatele pak jsem
Byla 11mesicu na nemocenské operace kolene
Vrátila se zpět do práce a odpracovala 2 měsíce březen duben bohužel jsem ale
Od 2.5 dostala výpověď dohodou
Od 3.5 mám nemocenskou a čeká mě znovu operace kolene dotáhnutí šroubů nebo nevím co ještě bude semnou 27.6 jdu teprve na magnetickou rezonanci tam se dozvím vic

Případně kdybych teď někdy otěhotněla
Jak to semnou bude??? Vůbec se v tom nevyznám co mateřská rodičovská budu mít na něco nárok? Pokud ano z čeho se to bude počítat? Nebo budu úplně bez peněz? :,( :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
sandrusa
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 13.06.19 13:43

Nedam ti odpoved na otazky. Neviem to presne. Ale vypoved dohodou? Take nie je. Vsak im to nepodpis. Ci si uz podpisala?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66630 příspěvků 13.06.19 13:44

No, pokud si mela 11 mesicu neschopenku, tak uz ti zbyva cca jen 2 mesice podpurci doby, takze bych tehotneni odlozila a po doleceni kolene nasla praci.

Aduš8
Závislačka 4927 příspěvků 13.06.19 13:44

Proč jsi proboha podepsala dohodu, když jsi věděla, že tě ještě čeká operace? Měla jsi nárok na odstupné, ani dlouhodobá neschopenka není důvod k výpovědi. Na rodičovský příspěvek má nárok každá, bez ohledu na zaměstnání. Pokud nevznikne nárok na mateřskou, tak od porodu začneš pobírat rodičák. Výše se odvíjí od toho, na jak dlouho si ho nastavíš.

P4ja
Echt Kelišová 9537 příspěvků 13.06.19 13:46

Předně nemůžeš dostat výpověď dohodou. Buď výpověď, ze které plyne odstupné anebo dohodu o ukončení pracovního poměru. Pokud jsi sama něco podepsala, tak ses připravila o podporu a odstupné.

Kdybys teď otěhotněla, tak nemáš nárok na PPM, protože se nevejdes do ochranné lhůty. A jako každá máš nárok na RP, který se čerpá od porodu. A ten je 220, po lednu možná 300 tisíc. A volis částku za měsíc, pokud nemáš odpracováno, tak myslím max 7600, ale můžeš použít plat manžela.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66630 příspěvků 13.06.19 14:06

@P4ja No, ja bych rekla, ze resit ppm je predcasne, ona hlavne za chvili nebude mit narok ani na tu nemocenskou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.19 14:08

@P4ja dohoda o rozvázání pracovního poměru paragraf 49 :( bez odstupného musela jsem to podepsat ( nechci o to moc mluvit rozvádět proč stydím se za to ale prostě ta první nemocenská těch 11mesicu s operací se jim nelíbila prý na to mají tabulky no a za druhé mě šéf viděl a potvrdil že jsem během té nemocenské byla pryč a ne doma proto mi dal dohodou ukonci nebo to budeme řešit se socialkou a budeš mít paragraf že jsi porušila nemocenskou) prostě mě někdo naprasil asi tak

stinga
Kelišová 7347 příspěvků 13.06.19 14:11

No otěhotnět v době, kdy tě čeká plánovaná operace, by asi nebyl ten nejlepší nápad :nevim:

P4ja
Echt Kelišová 9537 příspěvků 13.06.19 14:14
@j.a.n.i1 píše:
@P4ja No, ja bych rekla, ze resit ppm je predcasne, ona hlavne za chvili nebude mit narok ani na tu nemocenskou.

To ano.

P4ja
Echt Kelišová 9537 příspěvků 13.06.19 14:15
@Anonymní píše:
@P4ja dohoda o rozvázání pracovního poměru paragraf 49 :( bez odstupného musela jsem to podepsat ( nechci o to moc mluvit rozvádět proč stydím se za to ale prostě ta první nemocenská těch 11mesicu s operací se jim nelíbila prý na to mají tabulky no a za druhé mě šéf viděl a potvrdil že jsem během té nemocenské byla pryč a ne doma proto mi dal dohodou ukonci nebo to budeme řešit se socialkou a budeš mít paragraf že jsi porušila nemocenskou) prostě mě někdo naprasil asi tak

Tak to jsi trubka. 8o Jen tedy nevím, jestli to zpětně jde. Takhle řešit s OSSZ. :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.19 14:59

@P4ja proč? Dva měsíce sem normálně pracovala v té práci to že mě pak vyhodili a já nesla na pracovní úřad ale na nemocenskou tak mi doktorka říkala že zas klidně můžu být půl roku rok na nemocenské jelikož paní doktoři mají čas a buch ví kdy mě vezmou na operaci pokud teda budu muset jít pokud ne samozřejmě jdu hned do jiné nové práce ( pokud ale mezi tím zapadnu tak to bude hodně zlé pro mě s tim že PPM prostě nedostanu ) pokud ale s kolenem se nepřidá těhotenství a třeba rizikové těhotenství to by možná bylo jinak prostě člověk neví co bude a zda to risknout ted třeba ukončit nemocenskou a jít do práce i s tím rizikem že operaci bych udělala až někdy buch ví kdy

Uživatel je onlinekarkarka
Závislačka 3815 příspěvků 13.06.19 15:00

No tak se nesnaž otěhotnět, ale vyléčit a najít jinou práci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.19 15:04

@karkarka samozřejmě teď se budeme chránit  ;)

P4ja
Echt Kelišová 9537 příspěvků 13.06.19 15:08
@Anonymní píše:
@P4ja proč? Dva měsíce sem normálně pracovala v té práci to že mě pak vyhodili a já nesla na pracovní úřad ale na nemocenskou tak mi doktorka říkala že zas klidně můžu být půl roku rok na nemocenské jelikož paní doktoři mají čas a buch ví kdy mě vezmou na operaci pokud teda budu muset jít pokud ne samozřejmě jdu hned do jiné nové práce ( pokud ale mezi tím zapadnu tak to bude hodně zlé pro mě s tim že PPM prostě nedostanu ) pokud ale s kolenem se nepřidá těhotenství a třeba rizikové těhotenství to by možná bylo jinak prostě člověk neví co bude a zda to risknout ted třeba ukončit nemocenskou a jít do práce i s tím rizikem že operaci bych udělala až někdy buch ví kdy

Myslela jsem to, že jsi trubka, protože nedodrzujes vycházky na PN. A teď ještě ani nejsi těhotná a už přemýšlíš o rizikovém? Fakt tě nechápu. Být tebou dám do pořádku koleno, najdu si práci a nesedim doma a neřeším těhotenství. Ono to bývá tak, že čím víc si ho člověk plánuje, tím víc to pak nejde. A taky dovedeš si představit, že to koleno v těhotenství dostane zahul a s prckem pak léčení a operace nebude taková sranda?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.06.19 15:20

@P4ja jj jsem trubka stará po tolika letech udělat fakt takovou kravinu :( fakt se stydím čekám na magnetickou rezonanci pokud mi řeknou že to je v pohodě jdu hned kdekoliv pracovat :palec: do té doby se budeme muset hlídat ať to neklapne mít prcka to by sme se fakt dobře neměli no

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama