Vyhazov z práce po potratu

23.3.17 11:05

Vyhazov z práce po potratu

Ahojte,
nedávno jsem v 8 tt potratila (od 5 tt jsem byla na neschopence na rizikovém). Teď jsem se z toho po měsíci tak nějak psychicky snad vybabrala (léčím se na úzkosti) a šla do práce předem oznámit, že zase nastoupím do práce. Oni na mě koukali jak na blba a prý co tam chci, že už se mnou nepočítali!!! :roll: O tom, že jsem potratila věděli. Prý si mám hledat novou práci. Jsem z toho na dně. Bojím se, že když ukončím neschopenku a vrátím se do práce, tak dostanu vyhazov :roll: (pracuji tam víc jak 10 let). Přemýšlím, že požádám o prodloužení neschopenky a budeme doufat v to, že se nám podaří znovu otěhotnět a teď už se šťastným koncem. Co byste dělali na mém místě?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3691
23.3.17 11:07

Na tvém místě bych se tam vrátila. Pokud tě chtějí vyhodit, tak ať alespoň vycálujou odstupné. Zároveň bych se pokoušela znovu otěhotnět…

Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.17 11:09
@luci.jejeje píše:
Ahojte,
nedávno jsem v 8 tt potratila (od 5 tt jsem byla na neschopence na rizikovém). Teď jsem se z toho po měsíci tak nějak psychicky snad vybabrala (léčím se na úzkosti) a šla do práce předem oznámit, že zase nastoupím do práce. Oni na mě koukali jak na blba a prý co tam chci, že už se mnou nepočítali!!! :roll: O tom, že jsem potratila věděli. Prý si mám hledat novou práci. Jsem z toho na dně. Bojím se, že když ukončím neschopenku a vrátím se do práce, tak dostanu vyhazov :roll: (pracuji tam víc jak 10 let). Přemýšlím, že požádám o prodloužení neschopenky a budeme doufat v to, že se nám podaří znovu otěhotnět a teď už se šťastným koncem. Co byste dělali na mém místě?

Po 10 letech tě nemůžou vyhodit jen tak bez odstupného, nenech se přemluvit k dohodě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

@J_Doe Byla si rychlejší ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
442

To je trochu divny ne, snad musi mit nejaky duvod k vyhazovu. A jestli tam delas 10 let tak te preci jen tak nevyhodi. Nepochopila si to spatne? Mluvila si se sefem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2599
23.3.17 11:12
@hapovab píše:
To je trochu divny ne, snad musi mit nejaky duvod k vyhazovu. A jestli tam delas 10 let tak te preci jen tak nevyhodi. Nepochopila si to spatne? Mluvila si se sefem?

Proč by ji nemohli vyhodit? :nevim: s náležitým odstupným samozřejmě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49125
23.3.17 11:15

A na základě čeho tě chtějí vyhodit? Pro nadbytečnost, chtějí zrušit tvé místo? Nebo ti končí smlouva na dobu určitou?
Zůstat doma na neschopence a pokoušet se otěhotnět mi nepřijde jako dobrý nápad. Samotné otěhotnění může v klidu trvat měsíce (i roky), pak dalších 9 měsíců doma v těhotenství. Jednak byses z toho zvencla a druhak na základě čeho bys chtěla tak dlouhou neschopenku? V těhotenství, pokud bys byla riziková, tak možná, ale neschopenku klidně na x měsíců s odůvodněním - potratila jsem v 8.tt a teď se snažím o další - by ti nikdo nenapsal. Aspoň doufám. Zároveň si nedovedu představit ten tlak a nervy, že fakt teď co nejdřív musím znovu otěhotnět. A když to neklapne, tak to ještě o měsíc prodloužíme. A když zase ne, tak zase…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2721
23.3.17 11:19

Ja jsem taky potratila v 11 tt a za dva dny jsem sla do prace. Nechapu cos delala doma mesic a docela chapu zamestnavatele ze takovou pracovni silu nechce obvzlast kdyz uvazujes ze budes na neschopence dokud zas neotehotnis a pak pravdepodobne cele tehotenstvi. Co z tebe ma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7100
23.3.17 11:21

@luci.jejeje Tak u nás je několik firem, které fungují naprosto stejně a je jedno, jestli tam zaměstnankyně dělala týden nebo 10 let. Prostě kdo „vypadne“ z důvodu těhotenství, tak s tím se už nepočítá. V takovém případě těžko radit. Zůstat na neschopence - potřebuješ důvod a do toho ten stres, že teda TEĎ musíš otěhotnět… na druhou stranu sice s odstupným a pak skončit na pracáku…a odtud řešit mateřskou…nic moc varianta, zvlášť po 10 letech odpracovaných ve firmě. Pokud nastoupíš a dostaneš výpověď, tak ti běží ještě ochranné lhůty. Pokud bys otěhotněla v ní, tak máš nárok na mateřskou, ale je to takové komplikovanější a vztahuje se jen na první dítě, pokud bys chtěla navazovat - pokud se nepletu. Další možnost je shrábnout odstupné, zkusit najít jinou práci a pak až řešit otěhotnění, ale to se odsouvá o několik let, když to vezmu tak, že bys nechtěla nastoupit někam a hned na to otěhotně což je zase nefr k zaměstnavateli… :think: No v tvém případě, pokud jsi si jistá výpovědí a není to jedna paní povídala a máš možnost neschopenky, skrze léčbu úzkostí…tak při takovém přístupu zaměstnavatele, pokud máš svědomí pracovně za těch 10 let čisté, bych si na hrdinku nehrála…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
415
23.3.17 11:23

@zudina Ježiš, tak z toho mohla být psychicky na dně. Léčí se na úzkosti, tak asi potřebovala čas na to, aby se dala dohromady. Každý různé věci snáší a dokáže se s nimi vyrovnat jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.17 11:24

@zudina tak nekomu to hold trva dyl, nez se da dohromady :nevim: kor, kdyz se leci s uzkostma, tak potrat na pohode moc neprida :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5739
23.3.17 11:24
@zudina píše:
Ja jsem taky potratila v 11 tt a za dva dny jsem sla do prace. Nechapu cos delala doma mesic a docela chapu zamestnavatele ze takovou pracovni silu nechce obvzlast kdyz uvazujes ze budes na neschopence dokud zas neotehotnis a pak pravdepodobne cele tehotenstvi. Co z tebe ma?

Tak tohle bylo hnusný :poblion: přemýšlím, kde se to v lidech bere, tolik zla. :zed:
To že ty si hrdinka, co po potratu šla do práce…když pomineme šestinedělí, když tu meleš o stáří těhotenství 11tt, tak mi uniká celý smysl tvého příspěvku. Nevíš o zakladatelce nic, zhola nic, jak dlouho se snaží a co tomu předcházelo. A myslím, že po 10 letech u jednoho zaměstnavatele si klidně může dovolit, pobýt chvíli doma. Né tedy čekáním na další těhotenství, to by jí asi spíš psychicky dodeptalo, ale nikdo nemá právo soudit jiné. Nežiješ její život, nechodíš v jejích botách. Jsi zlá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.17 11:25
@zudina píše:
Ja jsem taky potratila v 11 tt a za dva dny jsem sla do prace. Nechapu cos delala doma mesic a docela chapu zamestnavatele ze takovou pracovni silu nechce obvzlast kdyz uvazujes ze budes na neschopence dokud zas neotehotnis a pak pravdepodobne cele tehotenstvi. Co z tebe ma?

A z toho vyplývá, co? Možná tak to, že jsme každý jiný a co platí pro jednoho, neplatí pro druhého…
Co z ní zaměstnavatel má? Když tam deset let pracovala, tak z ní měl asi dost a z nějakého důvodu si ji tam nechával…

Příspěvek upraven 23.03.17 v 11:32

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.3.17 11:26
@zudina píše:

Píše, že se léčí s úzkostmi, to je jedna věc, druhá věc je, že mohla mít komplikace a třetí věc je, že ne každý se z toho oklepe a jede hned dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3691
23.3.17 11:27

@přírodní :-)

@zudina píše:

Co z ní má? No těch předchozích 10 let třeba… :nevim: Vždycky se může stát, že někdo dlouhodobě onemocní… Pokud dovolíme, aby si zaměšstnavatel v takových situacích říkal, „co z nás má?“ a hned koukal nás vyhodit, (a my ve strachu prchali) tak se tak k nám i chovat bude… ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama