Vyhazov za neplnění povinností

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
35
4.11.21 15:30

vyhazov za neplnění povinností

Ahoj maminky vždy jsem dělala na žl a teprve po rodičovské jsem poprvé nastoupila jako zaměstnanec takže se moc neorientuji v tom co si zaměstnavatel může všechno dovolit.
Nastoupila jsem do firmy kde se skoro vše dělá na normy. Ještě minulý mesíc jsem měla normu 800 kusů což jsem zvládala pak to navýšily na 950 což jsem zvládla asi 2 dny po sobě pak už jsem zkrátka nemohla tak mi to zvedly na 1000 kusů abych se náhodou neflákala a od pondělí mám 1200 kusů.
Dnes si mě šéfová vzala na kobereček a v podstatě mi sdělila že jsem lemra a vyhodí mě pokud dnes nedám normu(nedala jsem jí)
Ještě dodám že se vůbec nebere ohled na složitost práce dostala jsem práci kterou původně dělali 2 lidé a normu měly asi 800 já zvládla sama 760 kusů ale normu mám 1200 a nazdar.
Mohu se vůbec nějak bránit aby mě nevyhodily? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
65395
4.11.21 15:33

@kalome najdi si jinou práci, to bude mnohem jednodušší

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22027
4.11.21 15:33
@kalome píše:
Ahoj maminky vždy jsem dělala na žl a teprve po rodičovské jsem poprvé nastoupila jako zaměstnanec takže se moc neorientuji v tom co si zaměstnavatel může všechno dovolit.
Nastoupila jsem do firmy kde se skoro vše dělá na normy. Ještě minulý mesíc jsem měla normu 800 kusů což jsem zvládala pak to navýšily na 950 což jsem zvládla asi 2 dny po sobě pak už jsem zkrátka nemohla tak mi to zvedly na 1000 kusů abych se náhodou neflákala a od pondělí mám 1200 kusů.
Dnes si mě šéfová vzala na kobereček a v podstatě mi sdělila že jsem lemra a vyhodí mě pokud dnes nedám normu(nedala jsem jí)
Ještě dodám že se vůbec nebere ohled na složitost práce dostala jsem práci kterou původně dělali 2 lidé a normu měly asi 800 já zvládla sama 760 kusů ale normu mám 1200 a nazdar.
Mohu se vůbec nějak bránit aby mě nevyhodily? :think:

A ty nejsi ve zkušebce? Pokud jsi, tak se bránit nemůžeš, můžou tě vyhodit klidně proto, že máš křivej nos 8) Nemáš ty normy někde ve smlouvě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26462
4.11.21 15:34

Jak dlouho tam pracuješ? Ono když tě budou chtít vyhodit, tak si důvod najdou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
4.11.21 16:00
@unuděná píše:
A ty nejsi ve zkušebce? Pokud jsi, tak se bránit nemůžeš, můžou tě vyhodit klidně proto, že máš křivej nos 8) Nemáš ty normy někde ve smlouvě?

ve žkušebce už nejsem pracuji tam zhruba 3 roky nastupovala jsem na úklid pak když jsem několikrát nouzově pomáhala ve výrobě řekly mi že jsem šikovná a chtějí mě tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11016
4.11.21 16:00

@kalome pokud jsi v 3 měsíční zkušebce, tak tě můžou vyhodit za špatný „dobrý den“. Takže tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
4.11.21 16:04

Ještě dodatek ty normy ve smlouvě nemám a ani jsem je nikdy neviděla na žádném paíře. Dokonce jsme dostali zákaz se o normách bavit mezi sebou.Ale zdá se mi že si je šéfová cucá z prstu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.21 16:08
@kalome píše:
Ještě dodatek ty normy ve smlouvě nemám a ani jsem je nikdy neviděla na žádném paíře. Dokonce jsme dostali zákaz se o normách bavit mezi sebou.Ale zdá se mi že si je šéfová cucá z prstu.

Já bych na tvém místě asi odešla a poohlédla se po něčem jiném z toho co čtu mi přijde že šéfová je pěkná pipina a zbytečně se tu budeš trápit a deptat a odnese to tvoje zdraví a psychika. Já jsem se taky dlouhou dobu trápila v práci kde mě šéfová nenáviděla a můžu ti říct že kdybych mohla vrátit čas tak odtamtud odejdu hned při prvních náznacích nenávisti vůči mé osobě. Prosím o anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
89
4.11.21 16:11

Ja bych rekla, ze strasi.. mozna mate malo lidi a u tebe zkousi co si muze dovolit, co fakt zvladnes. Jestli vam zakazuji o normach mluvit, to neco vypovida…

Bud se te chce zbavit, protozes ji nesedla.

Nebo se navysila vyroba a zkousi, co zvladnete..

Bude mit pak treba lepsi premie, ze jeji tym maka za 2! A nemuselo se pribirat vic lidi…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7438
4.11.21 16:14

Chtěla bych aby mi na tu normu dali papír. Zkus to. Možná si to vedoucí cucá z prstu, aby byla nahoře dobrá. A probrala bych to s ostatními, jestli jsou na tom taky tak. Je stará známá pravda, že když je někdo sikovný, tak mu nakládají, dokud nepadne. Nenech si to líbit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
4.11.21 16:23
@Anonymní píše:
Já bych na tvém místě asi odešla a poohlédla se po něčem jiném z toho co čtu mi přijde že šéfová je pěkná pipina a zbytečně se tu budeš trápit a deptat a odnese to tvoje zdraví a psychika. Já jsem se taky dlouhou dobu trápila v práci kde mě šéfová nenáviděla a můžu ti říct že kdybych mohla vrátit čas tak odtamtud odejdu hned při prvních náznacích nenávisti vůči mé osobě. Prosím o anonym.

Po jiné práci už se koukám bohužel mám problém s dopravou musela bych 20km do dalšího města což by takový problém nebyl ale ty časy kdy jezdí autobusy jsou na houby.Ale asi mi nic jiného nezbyde i když tohle je pěkně hnusné jednání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
435
4.11.21 16:25
@kalome píše:
Mohu se vůbec nějak bránit aby mě nevyhodily? :think:

Hele upřímně - tady se zaměstnavatel pouští na docela tenký led. Jestli je to nějaká jasně měřitelná práce a stanovení normy bylo objektivní (čili bych to viděl na nějaký run&rate) a zaměstnavatel doloží, že to jiní bez problémů plnili, tak máš problém. Ale jestli si to zaměstnavatel cucá z prstu a zvedá, jak se mu zlíbí, tak budeš na koni ty.

Jestli to záleží na nějakém takt time a zaměstnavatel ho blbě nastavil, tak má problém. Jestli je to nějaký cycle time, který se dá udělat (jen třeba musí být zručnost nebo se fakt musíš ohánět, jiní ho zvládali), pak může konat výpovědí, ale:

• musí existovat objektivní zjištění, že dosahuješ neuspokojivých pracovních výsledků
  • musíš dostat tzv. vytýkací dopis s přiměřenou lhůtou k nápravě

Když se ti to bude zdát nefér, můžeš zaměstnavatele napadnout u soudu se žalobou na neplatnost rozvázání pracovního poměru a když budeš opravdu objektivně v právu, zaměstnavatel musí uhradit nevyplacenou mzdu i když jsi byla už doma, či klidně dokonce v novém zaměstnání :) Principem je nenechat si nadělat na hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
4.11.21 16:31
@Bremerhaven píše:
Ja bych rekla, ze strasi.. mozna mate malo lidi a u tebe zkousi co si muze dovolit, co fakt zvladnes. Jestli vam zakazuji o normach mluvit, to neco vypovida…

Bud se te chce zbavit, protozes ji nesedla.

Nebo se navysila vyroba a zkousi, co zvladnete..

Bude mit pak treba lepsi premie, ze jeji tym maka za 2! A nemuselo se pribirat vic lidi…

Tohle není výmysl naší vedoucí ale přímo majitelky firmy věci jako prémie se u nás nevedou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27119
4.11.21 16:34

Něco jako personální oddělení tam máte? Tam bych se asi obrátila v první řadě, jestli jim tohle přijde v pořádku.
Protože opravdu per huba tě nemůžou vyhodit, ani zvyšovat nějaké normy apod., museli by Ti nejdřív dát vytýkací dopis. A s tím bys už pak mohla s právníkem v zádech nějak operovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5249
4.11.21 16:35

Napiš sem o jakou firmu jde ať si udělaj ty šmejdi vychcaný reklamu. Také byvh to dala právníkovi a pokud máte odbory a platíš nějaky příspěvek??

Příspěvek upraven 04.11.21 v 16:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat