Vyhazování a ztrácení věcí

3384
7.9.06 08:03

Vyhazování a ztrácení věcí

Ahojík holky,

mám takovej menší problémek. Mám skoro 11měsíční dcerku Elišku a v poslední době mě začala vyhazovat věci jak s postýlky tak i s kočárku. S postýlky mě to ani tak nevadí spíše z toho kočárku jelikož většinou ikdyž dávám pozor něco ztratíme. Poradíte co s tím??? Jak třeba jí za to „potrestat“?

Děkuji Vám za odpověď Petra a Eli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3743
7.9.06 08:13

Proč jí nedat na dosah jen 1 hračku? Syn jezdil pouze s 1 hračkou, vystačil si s ní a veškeré ostatní věci byly mimo jeho dosah včetně lahvičky na pití.
Evka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
7.9.06 08:16

Trestat ne, ale naznačit, že to není v pořádku. já jsem dělala ne,ne,ne… , kroutila hlavou se zdviženým prstem a hádej, co malá říkala jako první slova?
Věci je třeba ke kočárku přivazovat, rozstříhala jsem jedny kšandy, jednou stranou připla ke kočáru a na druhou nějakou hračku. Kámoška má chrastítka a plyšáky na řetízku od dudlíku a určitě extistují nějaké profi udělátka. Další tvrdí, že venku má dítě dost vnějších podnětů, tak nač hračky.
Hlavně se nenechej vmanipiulovat do hry „já vyhodím, ty podáš“ pokud se potřebuješ někam dostat. Dále pozor na čepičky - i přivázané jsme ztráceli a hodné paní za náma běhaly a ptaly se, jestli nám nechybí čepice a samozřejmě lahvičky.
Když vyházela hračky z postýlky, nechala jsem je na zemi.
Jinak co nechceš aby se ztratilo, nevoz v kočáru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
7.9.06 08:46

Dalek má na kočáru jednu hračku na špagátku (tu sponu z kšand nebo z řetízku na dudel serve, zkoušela jsem), občas něco do ruky, do zahodí (dudlík, hračku, …) řeknu není, zahodil jsi a dám do tašky. Někde jsem četla, že prý dítě objevuje prostor - si čříkám, že by ho mohl objevovat i jinak než házením čepice do kaluže :roll: :roll:

Dosavadní ztráty - 2 hračky (nedávám do kočáru nic na čem mi záleží), 1 čepice, 1 dudlík, 1 ťapáček - celkem nás toto hobby zatím vyšlo tak na 300 Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2733
7.9.06 09:02

no ono je to asi normální. Vítek měl taky takové období, prostěje to zábava sledovat, jak věco dopadají na zem a pak se na ně dívat:) někdy to udělá i nyní, ale to už spíš ze vzteku. Prostě jí dej jednu hračku a přivázanou. U nás vzteky z kočáru občas letí vyzutá bota, láhev s pitím a další, co s sebou vozit musím.
Uvidíš jestli NE nějak zafunguje, u nás teda moc ne…
K.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
427
7.9.06 09:12

Taky to teď Vítek dělá. Řeším to jednou hračkou na gumičce. Celkové ztráty: 3 dudlíky.
Je to jedno takové období. Zjišťují, jak funguje přitažlivost zemská :roll: :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5891
7.9.06 09:17

jee Petro to zname, nekdy u toho Vitek rekne i BAC, jindy jen vyhodi tajne. Pry je to zpusob komunikace. a v chytre knizce Dite a ja od Leach je napsano,ze ty hracky a ty veci dat na snurku-oni teda pisou nejlepe na lneny provazek ci co,aby se nemohlo tim uskrtit…no kazdopadne nejlepe privazat.

Uz jsme prisli o knizku platenou z Tesca, a to pak projela celou Lesnou na kole,ale nikde nic…a oblibenou klicenku od Oskara…

kdyz reknu V.na neco nenene a jsu u toho rozlobena, on se na me usmeje, nebo se primo zacne smat a ja roztaju a je po vychove. a to rikam nenene rozlobene a nastvane jak to jen jde.

D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3384
7.9.06 09:21

Holky děkuji za rady.
Tak hračky už jsem vyřešila má na kočárku draka od LAMAZE a ten je přidělanej.
Jinak ztratila 3 dudlíky, jednu hučku, a pak 2 kousátka takže mě to přišlo už na dost peněz.
Jinak slovíčko NE nefunguje a zvedlej prst taky ne.
Když hračky nechám vyházené ven z postýlky tak jí chytně vztek a je zle.

Tak ještě jednou díky za rady Petra a Eli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
7.9.06 09:52

Souhlasím - nedávat moc hraček. jednu, přidělanou. Při vyhazování říct nene, nesmíš, nedělá se to. Když to zopakuje 2, max 3×, tak jsem hračku prostě vzala a vysvětlila.
G

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5811
7.9.06 10:08

Dalif - ty plátěné knížky mají teď v Tescu ve slevě za 89,– . Taky jsme o jednu přišli, takže ji můžu přidat k seznamu a hned jsem na čtyřech stovkách :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama