Vyhazování dítěte do vzduchu (batole 2,5 roku)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
41
2.1.22 05:05

Vyhazování dítěte do vzduchu (batole 2,5 roku)

Ahoj holky, vím, že se to nemá dělat s kojenci, ale vyhazujete malé děti (2-3r) do vzduchu? Jde mi o ten prudký pohyb předklonu hlavy. Nám se to dneska stalo u babičky, kdy si malá takhle hrála s mojí sestřenkou. Nešlo o úplné vyhazování do vzduchu, spíš jen prudké zvedání nad hlavu, ale dělaly to delší dobu, a ten předklon hlavy, když ji dávala nahoru tam byl. Nějak jsem to neřešila, říkala jsem si, dobrý, už je velká, tak to nevadí. Teď ale čtu, že by se to nemělo dělat ani s batolaty, že je ten pohyb předklonu hlavy pro ně srovnatelný s nárazem při autonehodě. A vlastně mi tak nějak dochází, a co krční páteř :,( Doufám, že to jen moc řeším a bude to v pohodě. ALE malá dnes v noci skoro nespí. Tak se bojím, aby to nebylo z toho. Jinak jí rostou pětky a je po nemoci (ještě trochu v noci chrápe), ale poslední dvě noci spala hezky. 😟 🙏 🤷

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4905
2.1.22 06:10

Ve dvou a půl letech už to není batole, vždyť může za chvilku do školky. A předpokládám, že se nebatolí, ale normálně chodí. Můj stejně starý syn metá kotrmelce, vyskládá si z polštářů dopadovou plochu a z gauče se sune po hlavě, aby mohl udělat přemet. Téměř školkovému dítěti vyhazování opravdu neublíží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3881
2.1.22 07:37

@Čičorečka Batole je do tří let. I když už se nebatolí.. je to vývojová fáze takto pojmenovaná.
@terezkaa02 Je dost málo pravděpodobné, že tvé dítě nespí z vyhazování. Děti věku toho tvého už mají vyvinuté svaly, které jim drží hlavičku, takže s těmi nárazy to nebude tak horké. Pravidelně bych to nepraktikovala, ale z jednoho blbnutí asi nespavost nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4905
2.1.22 14:09

@ProfZav tak pojmenování vývojové fáze bych v tomhle ohledu nechala stranou. Jistě jsou jiná pravidla zacházení s dítětem ročním a tříletým. Kdybych nemohla řádit se synem, protože je ve fázi batolete, tak do tří let nepozná, co je sranda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3881
2.1.22 16:21

@Čičorečka Tak ona batole uvedla jen v názvu diskuze, pak upřesnila, o jak staré dítě se jedná :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4905
2.1.22 18:34

@ProfZav a právě proto jsem napsala, že už to není úplně batole a nic se mu nestane. Nic víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29648
2.1.22 22:05

@terezkaa02 nespí proto, že ji návštěva rozdivočila, má hodně zážitků

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu