Vyhodila jsem partnera a je mi to líto

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.17 10:17
Vyhodila jsem partnera a je mi to líto

Jsme spolu tři roky, máme velmi malé dítě. Je introvert, bez vzorů z rodiny - neměl otce, matka hlavně po zábavách, ráda dělá zle. Je hodný, s dítětem pomáhá. Ale musím mu vše říkat a o vše se dožadovat. I pokud jde o intimnosti, musím přijít já. Ještě je hodně znát, že nepovažuje vše za společné, takže občas zůstanu v těžké situaci - např. něco nezařídí, protože je to přece moje věc a ne jeho, tak se dostávám do malérů (škola apod.). Pečuju o dítě, o domácnost, příležitostně pracuju, abysme to utáhli a studuju. Když mu řeknu udělej to, většinu udělá, cítím se v tom ale špatně, protože nechci dospělýmu chlapovi pořád něco diktovat. Dva roky nechtěl dělat nic, teď sem tam pomáhá, buď na vyžádání nebo občas i sám od sebe (úklid). Připadám si, že musím přemýšlet i za něho a v tom kolotoči mě to zatěžuje. Cítím se v tom strašně sama. Mám toho hodně naloženo a když nezajistil hlídání, jak měl, připravil mě o možnost se učit na zkoušku. Dozvěděla jsem se to o den později, den před zkouškou. Ruply mi nervy a řekla jsem, ať se odstěhuje, že jsem na vše sama a že se nepodařilo, aby chápal vše jako společné (což je i závěr z poradny pro mezilidské vztahy). On to ponechává bez reakce a stěhuje se. Je mi to líto a váhám, jestli jsem nepřestřelila. Vytáčí mě ale to, že komunikuji jen já a dostává se ke mně zlomek reakcí. Spolu s nedostatkem jeho projevů citů. Možná, že jen nezvládám život se submisivnějším introvertem. Nevím moc jak dál :think: Sama dominantní nejsem, mám ráda, když je vztah vyrovnaný. Názory tu budou určitě protichůdné, ale chci si něco přečíst. Na studiu jsme se dohodli, ale nyní reaguje, že mě do toho přece neuvrtal on. Nedokážu mu říct, tak se nestěhuj, protože stání na místě mě taky dusí a nechci vypadat jako, že nevím co chci. Určitě se na tom vyhození podílí to, že jsem přetížená :(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »
Reakce:
Emimin7
Echt Kelišová 9361 příspěvků 13.12.17 10:20

No a chces s nim teda byt, nebo ne? To je podle me ta hlavni otazka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.17 10:24
@Emimin7 píše:
No a chces s nim teda byt, nebo ne? To je podle me ta hlavni otazka.

Já nevím. Chtěla bych, aby to fungovalo líp, abych si mohla být jistější jeho vztahem ke mně. Chci si sebe vážit. Člověk to u sebe neumí tak rozlousknout, když nemá nadhled. Kdybych přijala roli, že jsem ta vůdčí a snesla průběžné projevy nezájmu o věci společné nebo nedostatek citových projevů, tak by bylo vše OK. Ale mám na to sílu? Asi ne, když průběžně vybuchuju. :(

pikola
Neúnavná pisatelka 19429 příspěvků 13.12.17 10:26

Asi jsi čekala, že ho aspoň to vyhození nakopne a ono nic.. těžko radit.

Malaga
Generální žvanilka 24845 příspěvků 13.12.17 10:27
@Anonymní píše:
Jsme spolu tři roky, máme velmi malé dítě. Je introvert, bez vzorů z rodiny - neměl otce, matka hlavně po zábavách, ráda dělá zle. Je hodný, s dítětem pomáhá. Ale musím mu vše říkat a o vše se dožadovat. I pokud jde o intimnosti, musím přijít já. Ještě je hodně znát, že nepovažuje vše za společné, takže občas zůstanu v těžké situaci - např. něco nezařídí, protože je to přece moje věc a ne jeho, tak se dostávám do malérů (škola apod.). Pečuju o dítě, o domácnost, příležitostně pracuju, abysme to utáhli a studuju. Když mu řeknu udělej to, většinu udělá, cítím se v tom ale špatně, protože nechci dospělýmu chlapovi pořád něco diktovat. Dva roky nechtěl dělat nic, teď sem tam pomáhá, buď na vyžádání nebo občas i sám od sebe (úklid). Připadám si, že musím přemýšlet i za něho a v tom kolotoči mě to zatěžuje. Cítím se v tom strašně sama. Mám toho hodně naloženo a když nezajistil hlídání, jak měl, připravil mě o možnost se učit na zkoušku. Dozvěděla jsem se to o den později, den před zkouškou. Ruply mi nervy a řekla jsem, ať se odstěhuje, že jsem na vše sama a že se nepodařilo, aby chápal vše jako společné (což je i závěr z poradny pro mezilidské vztahy). On to ponechává bez reakce a stěhuje se. Je mi to líto a váhám, jestli jsem nepřestřelila. Vytáčí mě ale to, že komunikuji jen já a dostává se ke mně zlomek reakcí. Spolu s nedostatkem jeho projevů citů. Možná, že jen nezvládám život se submisivnějším introvertem. Nevím moc jak dál :think: Sama dominantní nejsem, mám ráda, když je vztah vyrovnaný. Názory tu budou určitě protichůdné, ale chci si něco přečíst. Na studiu jsme se dohodli, ale nyní reaguje, že mě do toho přece neuvrtal on. Nedokážu mu říct, tak se nestěhuj, protože stání na místě mě taky dusí a nechci vypadat jako, že nevím co chci. Určitě se na tom vyhození podílí to, že jsem přetížená :(

Prostě ti to nevyhovuje, začala jsi to řešit - byť v afektu, tak už bych to nevracela…

Černá vdova
Extra třída :D 10026 příspěvků 13.12.17 10:28
@Anonymní píše:
Jsme spolu tři roky, máme velmi malé dítě. Je introvert, bez vzorů z rodiny - neměl otce, matka hlavně po zábavách, ráda dělá zle. Je hodný, s dítětem pomáhá. Ale musím mu vše říkat a o vše se dožadovat. I pokud jde o intimnosti, musím přijít já. Ještě je hodně znát, že nepovažuje vše za společné, takže občas zůstanu v těžké situaci - např. něco nezařídí, protože je to přece moje věc a ne jeho, tak se dostávám do malérů (škola apod.). Pečuju o dítě, o domácnost, příležitostně pracuju, abysme to utáhli a studuju. Když mu řeknu udělej to, většinu udělá, cítím se v tom ale špatně, protože nechci dospělýmu chlapovi pořád něco diktovat. Dva roky nechtěl dělat nic, teď sem tam pomáhá, buď na vyžádání nebo občas i sám od sebe (úklid). Připadám si, že musím přemýšlet i za něho a v tom kolotoči mě to zatěžuje. Cítím se v tom strašně sama. Mám toho hodně naloženo a když nezajistil hlídání, jak měl, připravil mě o možnost se učit na zkoušku. Dozvěděla jsem se to o den později, den před zkouškou. Ruply mi nervy a řekla jsem, ať se odstěhuje, že jsem na vše sama a že se nepodařilo, aby chápal vše jako společné (což je i závěr z poradny pro mezilidské vztahy). On to ponechává bez reakce a stěhuje se. Je mi to líto a váhám, jestli jsem nepřestřelila. Vytáčí mě ale to, že komunikuji jen já a dostává se ke mně zlomek reakcí. Spolu s nedostatkem jeho projevů citů. Možná, že jen nezvládám život se submisivnějším introvertem. Nevím moc jak dál :think: Sama dominantní nejsem, mám ráda, když je vztah vyrovnaný. Názory tu budou určitě protichůdné, ale chci si něco přečíst. Na studiu jsme se dohodli, ale nyní reaguje, že mě do toho přece neuvrtal on. Nedokážu mu říct, tak se nestěhuj, protože stání na místě mě taky dusí a nechci vypadat jako, že nevím co chci. Určitě se na tom vyhození podílí to, že jsem přetížená :(

Učit ses měla dřív než den před zkouškou, to je Tvůj problém.
Nech ho jít. Takový chlap je Ti k ničemu. Když se na něj ani nemůžeš spolehnout :nevim:.
Bude Ti lézt na nervy celý život, protože svoje chování on nezmění. Našla sis nevhodného partnera.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.17 10:29
@pikola píše:
Asi jsi čekala, že ho aspoň to vyhození nakopne a ono nic.. těžko radit.

Ano, čekala jsem, že to s ním pohne. On je tak nedominantní, že udělá i to, že když mu řeknu odstěhuj se, tak to bez keců udělá :( K tomu na dožadování se, aby aspoň něco řekl, řekne, že jsem se tak rozhodla a mám pro to svý důvody a chci, abysme si šli každý svou cestou, tak když budu takhle šťastnější..

Černá vdova
Extra třída :D 10026 příspěvků 13.12.17 10:29
@Anonymní píše:
Já nevím. Chtěla bych, aby to fungovalo líp, abych si mohla být jistější jeho vztahem ke mně. Chci si sebe vážit. Člověk to u sebe neumí tak rozlousknout, když nemá nadhled. Kdybych přijala roli, že jsem ta vůdčí a snesla průběžné projevy nezájmu o věci společné nebo nedostatek citových projevů, tak by bylo vše OK. Ale mám na to sílu? Asi ne, když průběžně vybuchuju. :(

Jeho nezměníš. Tak buď přenastavíš sebe a přijmeš ho takového, jaký je nebo ho nech jít.

zoidberg
Extra třída :D 12044 příspěvků 13.12.17 10:32

Nechtěl bych být takovým hodným klukem, mají to v životě těžké.
Najdeš si někoho lepšího, kdo s tebou zamete, hlavu vzhůru ;)

tasa
Echt Kelišová 9063 příspěvků 13.12.17 10:34

Dominance versus submisivita ve vztahu-smiř se s tím, že vyrovnané vztahy nebývají.

Já bych se ho pokusila vzít zpět, je to otec dítěte, navíc být matkou samoživitelkou asi taky nebude žádný štěstí. Navíc studuješ, jak píšeš. Přijde mi, že bych ho raději „vedla za ručičku s dohledem“, než byla na vše úplně sama. Třeba to není povahou, třeba je jen nezralý a postupem doby se to zlepší.

tasa
Echt Kelišová 9063 příspěvků 13.12.17 10:35
@Anonymní píše:
Já nevím. Chtěla bych, aby to fungovalo líp, abych si mohla být jistější jeho vztahem ke mně. Chci si sebe vážit. Člověk to u sebe neumí tak rozlousknout, když nemá nadhled. Kdybych přijala roli, že jsem ta vůdčí a snesla průběžné projevy nezájmu o věci společné nebo nedostatek citových projevů, tak by bylo vše OK. Ale mám na to sílu? Asi ne, když průběžně vybuchuju. :(

jsi přetažená o to víc, že máš před zkouškou. bude to lepší, uvidíš. aneb máš sílu na to byt matka samoživitelka?

PS. ještě, kolik Ti je? od určitého věku se ti vhodní adepti na vztah nedostávají, jsou zabraní. A nevím, jak moc je na trhu vztahu žádoucí matka s dítětem, resp. matka s malým dítětem. A to co píšeš, že dělá činedělá, to můžeš využít i ve svůj prospěch- o věcech rozhoduješ Ty, uděláš si to podle sebe, když nebudeš chtít sex, tak nebude…

Příspěvek upraven 13.12.17 v 10:39

Plavuše
Zasloužilá kecalka 802 příspěvků 13.12.17 10:36

Ja bych z takoveho chlapa vykvetla. Submisivni muz by mi strasne vadil. Ale zase vy uz jste rodina. V poradne vam nic kloudneho nenavrhli? Ale snaha by musela byt na obou stranach a on mi z tveho popisu prijde jako mouchy, snezte si me. Jeho chovani bych si vykladala jako jeho nezajem. Jaky byl na zacatku? Jak jste se dali dohromady? Usiloval o tebe?

Phenomene
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.17 10:38
@Černá vdova píše:
Učit ses měla dřív než den před zkouškou, to je Tvůj problém.
Nech ho jít. Takový chlap je Ti k ničemu. Když se na něj ani nemůžeš spolehnout :nevim:.
Bude Ti lézt na nervy celý život, protože svoje chování on nezmění. Našla sis nevhodného partnera.

Nesouhlasím. Ten člověk nepotřebuje párovou terapii, ale osobní. A možná by ses divila, co s ním zkušený psycholog dokáže udělat. Rozhodně bych nedával takovéto rady v případě, kde je malé dítě!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.17 10:38

Třeba mu ten vyhazov otevře oči…ale já žila 4 roky s introvertem, za kterého jsem vše zarizovala jako za malé dítě, nepomohl. Večer místo chvilek pro nás seděl za počítačem a hrál hry. Taky byl doma bez mužského vzoru, s matkou zil do 30,ta za nej fungovala- nic nemusel. Já si ho teda po roce vztahu vzala, ale tenkrát se projevoval jinak. No a dopadlo to tak, že jsem si našla jiného a když jsem mu to řekla, tak mi řekl „tak jdi“ s tím, že on nebude nic dělat pro to, abych neodešla, že se musim rozhodnout já s ním zůstat. Vrcholem všeho bylo, že jsme žili v době rozchodu u mých rodičů a místo toho, aby odešel on, tak jsem se odstěhovala já a jemu to vůbec nebylo blbé.
Takže za mě jsi udělala dobře a bud to pomůže nebo ne. Ale život s timhle typem chlapa není pro každou ženu. Pro mě fakt nebyl a muž se kterým teď žiju, je úplný opak :lol:

Omlouvám se za anonym, ale je to prp mě dost osobní.

Phenomene
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.12.17 10:39
@zoidberg píše:
Nechtěl bych být takovým hodným klukem, mají to v životě těžké.
Najdeš si někoho lepšího, kdo s tebou zamete, hlavu vzhůru ;)
:lol: :lol: :lol: :potlesk:
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 17 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >